Docieplenie wełny

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

stevciok
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2019, 11:50
Docieplenie wełny

autor: stevciok » 11 kwie 2019, 11:54

Witam,
jutro mam obronę pracy inżynierskiej i nasuneło mi się dość oczywiste pytanie, na które odpowiedź powinienem znać na początku pisania.
A mianiowicie, w projekcie docieplenie ściany w technologii wielkopłytowej -trójwarstwowa z izolacją z wełny, do docieplenia również użyłem wełny o tej samej gęstości.
Dlaczego akurat wełna a nie styropian?
Dlaczego ten sam materiał docieplilłem tym samym materiałem?
Wydaje mi się, że zrobiłem tak, aby zachować te same parametry przegrodu, typu paroprzepuszczalność.
Ale czy mam racje?
Jak pojawi się takie pytanie "dlaczego akurat wełna"? To jak na nie odpowiedzieć?

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Docieplenie wełny

autor: Tomek W. » 12 kwie 2019, 8:20

Zgodnie z zasadami fizyki budowli im dalej w kierunku zewnętrznym tym paroprzepuszczalność poszczególnych warstw powinna być większa. Jeżeli wilgoć wejdzie w przegrodę to na zasadzie różnicy ciśnień para wodna będzie kierowała się w stronę środowiska zimnego a więc na zewnątrz. Zastosowanie w tej przegrodzie wełny mineralnej która jest paroprzepuszczalna pozwala na swobodny przepływ pary wodnej i odprowadzenie jej na zewnątrz. Dzięki czemu uzyskujemy przegrodę paroprzepsuzczalną a mikroklimat w pomieszczeniach jest lepszy.
Oczywiście warto również zwrócić uwagę że w tym wypadku tynk powinien również być paroprzepuszczalny.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów