Farba lateksowa, przygotowanie do odświeżenia

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kamileoo92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2019, 7:11
Farba lateksowa, przygotowanie do odświeżenia

autor: kamileoo92 » 10 kwie 2019, 7:22

Witam. Nazywam się Kamil, jestem nowym użytkownikiem forum 8)

Dostałem mieszkanie od wuja, które należy odświeżyć i można się wprowadzać lecz zastanawiam się nad jednym wątkiem. Mianowicie w pokoju dziennym jest farba lateksowa. Sprawdziłem nożykiem i farba się nie kruszy, jest bardziej jak lateks więc zamówiłem lateksową z dulux. Pokój nie duży, więc 5L powinno wystarczyć. Gipsem ukryłem ubytki po kołkach. Pozbyłem się np odprysków gładzią. Te miejsca zagruntowałem, wyszlifowałem.

Teraz to co mnie dręczy, mianowicie, gdy wezmę nową, zwilżoną szmatkę to po umyciu kawałka ściany, na szmacie zostaje jak by biały osad (powłoka z farby?). Czy to oznacza, że muszę zagruntować, czy to normalne zjawisko? Nigdy nie malowałem lateksem, zawsze akryl. Szukałem wszędzie, ale nie znalazłem istotnej informacji. :? :wink:

Proszę o zrozumienie i liczę na odpowiedź :)

Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości

Gotowe projekty domów