Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: Redakcja » 19 sty 2018, 11:33

Mech na ścianie to jeden z aktualnych hitów aranżacyjnych. A konkretnie mowa jest o poroście leśnym występującym naturalnie w Skandynawii... Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian >>
Redakcja

PolaZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:26
Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: PolaZ » 19 sty 2018, 11:33

ten chrobotek widzialam, pytanie z czego zrobiona ta glowa? czy gdzieś można kupić takie gotowe obrazy?

ZielonaOgrodniczKa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2018, 10:03
Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: ZielonaOgrodniczKa » 12 paź 2018, 10:14

Spotkałam się z realizacjami z chrobotka. Można tam zamówić obraz każdej wielkości i w dowolnych ramach.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: smichalek » 03 gru 2018, 11:30

A może tryptyki? Co wy na to? Zmyślny, klimatyczny styl. Ale to oczywiście kwestia wnętrza. Nie wszędzie sprawdzi się dokładnie to samo. Do każdego wnętrza może pasować coś całkiem innego. Powodzenia.

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: edek-ledek » 29 sty 2019, 14:51

Patrząc po ofertach wnioskuję, że tego typu dekoracje tworzone są z myślą o dobrze zarabiającej grupie konsumentów. Przeciętnego kowalskiego stać będzie najwyżej na obraz.

Marek Rajski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:48
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: Marek Rajski » 18 lut 2019, 10:17

Widziałem sporo ciekawych aranżacji z mchem umieszczonym w ramkach. Fajnie to wygląda i wprowadza ciekawy klimat do pomieszczenia. Takie dekoracje można wykonać ręcznie, wystarczy mieć mech i odpowiednie ramy. Duży wybór ram drewnianych znajdziecie w ofercie sklepu Aluramy. Tu możecie zamówić ramy także na wymiar.

Maciek1122
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2019, 22:25
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: Maciek1122 » 19 lut 2019, 22:31

Ja widziałem takie coś w gabinecie u notariusza i wyglądało super

aleksandra1977
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:21
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: aleksandra1977 » 10 mar 2019, 9:54

To chyba jednak nie jest dekoracja dla mnie :) Bałabym się, że zamieszkają mi z niej jakieś owady :D Zdecydowanie wolę inne rozwiązania takie jak obrazy z pejzażem na ścianie. To jest bezpieczne wyjście i równie efektowne. Wygląda to znacznie bardziej estetycznie i nie ma obawy, że pojawią się dzicy lokatorzy. A sama jakość druku na takim obrazie jest tak dokładna i wysoka, że obraz wygląda niemal jak na żywo.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: Złotowłosa » 11 mar 2019, 10:12

Jakiś czas temu położyłam na swojej ścianie w łazience i jestem wprost zachwycona:
Obrazek

Nie jest to moja łazienka ale moja jest bardzo podobna. Również jest taka szara i betonowa i chciałam znaleźć jakieś rozwiązanie aby ją nieco rozweselić. Mech okazał się bardzo dobrym rozwiazaniem :)

Wszystko wyglada naprawdę dobrze. Kupowałam w kwiaciarni w Lublinie
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 7:57 przez Złotowłosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: Pantera26 » 20 mar 2019, 9:00

aleksandra1977 pisze:To chyba jednak nie jest dekoracja dla mnie :) Bałabym się, że zamieszkają mi z niej jakieś owady :D Zdecydowanie wolę inne rozwiązania takie jak obrazy z pejzażem na ścianie. To jest bezpieczne wyjście i równie efektowne. Wygląda to znacznie bardziej estetycznie i nie ma obawy, że pojawią się dzicy lokatorzy. A sama jakość druku na takim obrazie jest tak dokładna i wysoka, że obraz wygląda niemal jak na żywo.


Ja też się tego obawiałam, dlatego skontaktowałam się z Kreatywną Zielenią i dowiedziałam się, że mech po ścięciu jest preparowany i zabezpieczany właśnie przed tym by tam nie było robaków. Więc taka sytuacja nie wystąpi. I chociaż można by zdecydować się na inny obraz, ale jednak takiego efektu jak mech nie osiagniesz.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 02 kwie 2019, 14:19

Ściana z mchu, który jest sztucznie barwiony i impregnowany wydaje się już tylko pozornie naturalna. No i nie na każdą kieszeń. Na każdą kieszeń natomiast i naturalnie żywy jest obraz wertykalny, który można samemu wykonać:
https://www.youtube.com/watch?v=T_0SX8j-Gu4

wycieraczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2019, 15:46
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: wycieraczka » 04 kwie 2019, 15:49

A czy taka zielona ściana z mchu nie zgnije? Jak to długo może być w mieszkaniu? Czy osadza się na tym kurz i jak to się czyści? Czy nie zalęgną się w tym robaki?

Gustav2
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2018, 9:30
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: Gustav2 » 04 kwie 2019, 18:39

W życiu bym na to nie wpadł, że można dać mech na ścianę... ale trzeba przyznać, że wygląda to całkiem nieźle :p

joasia.lewandowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:28
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: joasia.lewandowska » 09 kwie 2019, 14:54

kiedyś widziałam coś takiego, tym że mech był na podłodze w formie takiego "naturalnego dywanika" na który wychodzi się po kąpieli :) bardzo fajny pomysł
Obrazek

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Mech jako dekoracja ściany. Pomysł na oryginalną ozdobę ścian

autor: edek-ledek » 15 kwie 2019, 13:38

wycieraczka pisze:A czy taka zielona ściana z mchu nie zgnije? Jak to długo może być w mieszkaniu? Czy osadza się na tym kurz i jak to się czyści? Czy nie zalęgną się w tym robaki?


Nie gnije i nie pojawiają się w nim żadne robaki. Mech jest specjalnie preparowany. Jeśli zapewnisz odpowiednie nawilżenie powietrza to mech będzie miekki. Jeśli będzie za sucho to zrobi się trwardy. Kreatywna Zieleń ma też możliwość stworzenia własnej kompozycji jak tu np.

Obrazek


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

Gotowe projekty domów