OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Gocha67
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 23 gru 2017, 10:21
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Gocha67 » 26 sie 2018, 7:23

Doświadczony producent pomp głębinowych to www.valvepol.pl. Rzetelny i godny zaufania partner handlowy. Ich urządzenia zapewnią bezawaryjną pracę przez naprawdę długi czas. Jestem zadowolona z jakości i ceny.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 sie 2018, 19:58

marekzzabek pisze:
szklisty pisze:czy ktoś z Was ma powietrzną pompą ciepła jako główne źródło ogrzewania i mógłby podzielić się ile miesięcznie (szczególnie w zimie) płaci w związku z jej użytkowaniem?


Roczny pobór energii elektrycznej powietrznej pompy ciepła o najlepszych osiągach, będzie wyższy niż jakiejkolwiek gruntowej pompy ciepła, co nie zmienia faktu, że jeśli masz okazję wziąć udział w takim dofinasowaniu, to skorzystaj

Dlaczego Pan kłamie? Czy może Pan się nie zna? Znomita większość pomp z powietrznym DZ jest minimum dwa razy efektywniejsza od gruntowych.
HVAC - najtańszy komfort.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Rafał Cichocki » 30 sie 2018, 12:48

szklisty pisze:Hej,

czy ktoś z Was ma powietrzną pompą ciepła jako główne źródło ogrzewania i mógłby podzielić się ile miesięcznie (szczególnie w zimie) płaci w związku z jej użytkowaniem?

Mam możliwość wzięcia udziału w projekcie unijnym z gminy i do nowego domu o powierzchni 150m2 otrzymałbym dofinansowanie do pompy o mocy ok. 8 kW i ciekaw jestem jak wygląda korzystanie z takiej pompy od strony praktyczno-finansowej.


Witam,

Wybór powietrznej pompy ciepła będzie zawsze dobrym rozwiązaniem. Zarówno pod kątem rocznych kosztów ogrzewania, jak i aspektów związanych z obsługą jest to obecnie jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań dostępnych na rynku. Jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe, czyste oraz ekologiczne. Koszty ogrzewania pompą ciepła będą na niższym poziomie w porównaniu do kotła na paliwa stałe oraz gaz. Dlatego jeżeli ma Pan możliwość uzyskania dofinansowania do powietrznej pompy ciepła, zachęcam do skorzystania z tego rozwiązania. Przy okazji zachęcam Państwa do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Bosch Compress: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: luiza82 » 30 sie 2018, 18:58

Dobrej jakości pompę kupiłam w firmie www.topac.pl. Oferują nowoczesne, energooszczędne urządzenia. Warto skorzystać.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: MichalBudowniczy » 26 wrz 2018, 7:13

Także używam pompy ciepła i uważam, że jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie dające sporo możliwości i oszczędności. Pompy oraz klimatyzatory zamówiłem w ubiegłym roku od firmy klimatyzacja-plock.pl i jestem bardzo zadowolony z ich działania.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 wrz 2018, 7:15

MichalBudowniczy pisze:Także używam pompy ciepła i uważam, że jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie dające sporo możliwości i oszczędności. Pompy oraz klimatyzatory zamówiłem w ubiegłym roku od firmy klimatyzacja-plock.pl i jestem bardzo zadowolony z ich działania.
Klimatyzator to najefektywniejsza pompa ciepła, co ma znaczyć to oraz?
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: szari » 26 wrz 2018, 8:18

A ile prądu bierze podczas ogrzewania przy średniej dobowej około 3*C?
Przechwytywanie.PNG


Gdyby nie fotowoltaika wzięła by dużo więcej, niestety daleko jej do ideału.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Marek.Rozacki
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:30
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Marek.Rozacki » 02 paź 2018, 9:53

Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do domu rozwiązania klimatyzacji. Klimatyzacja jak ma dobrą funkcję chłodzącą i grzewczą to jest już 100% sukcesu. My klimatyzację mamy z firmy YogiCo z Ząbek.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: luiza82 » 03 gru 2018, 21:41

Pompę ciepła firmy Krommler kupiłam w sklepie www.499.pl. Oferują markowe pompy ciepła wysokiej jakości. Dodatkowo można liczyć na konkurencyjną cenę. Szczerze polecam.

Richy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2019, 10:27
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Richy » 23 lut 2019, 10:32

Witam. Ja zaryzykowalem i ocieplilem starszy dom od wewnatrz i ogrzewany jest tylko i wylacznie klimatyzatorem, dziala to juz 4 lata i jestem zadowolony. Rekuperator tez jest. Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2019, 18:22

Richy pisze:Witam. Ja zaryzykowalem i ocieplilem starszy dom od wewnatrz i ogrzewany jest tylko i wylacznie klimatyzatorem, dziala to juz 4 lata i jestem zadowolony. Rekuperator tez jest. Pozdrawiam

Może jakieś zdjęcia i zuzycie?
HVAC - najtańszy komfort.

Richy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2019, 10:27
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: Richy » 23 lut 2019, 21:45

Zdjec zadnych nie robiłem, dom ma 3 kondygnacje uzytkowe, kazda niecałe 80m2. Na kazdym poziomie jest jednostka Mitsubishi o mocy 2.5kw. Ogrzewanie wychodzi od 400 do 600zl/rok. Chodzily nawet przy -20, wiekszych mrozow nie bylo poki co

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: bachus » 28 lut 2019, 10:43

Richy pisze:Zdjec zadnych nie robiłem,
A możesz zrobić zdjęcia i tu umieścić?
Jakie to jednostki?Jak ociepliłeś od wewnątrz?. Jak zmierzyłeś koszty ogrzewania?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: denvi » 28 lut 2019, 11:42

Jakoś nie wierzę. Sama rekuperacja tyle wciągnie. Na miesiąc OK, ale rocznie, za Chiny Ludowe. Też mnie ciekawi to ocieplenie. Termos? Chata pasywna?
600zł/sezon to koszt ogrzania samego powietrza wentylacyjnego przy sprawności rekuperatora 75% i wydajnosci 200m3/h. COP pompy założyłem optymistycznie = 4.
Wychodzi, że straty przez przegrody sa zerowe i pobór rekuperatora również = 0.
A te 400zł? 200zł musi być chyba dochuchane przez mieszkańców.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: OGRZEWANIE POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

autor: bachus » 09 kwie 2019, 9:52

denvi pisze:Jakoś nie wierzę.
Brzęczu, robi z nas jaja.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 98 gości

Gotowe projekty domów