Jak doprowadzić ogród do porządku

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Meisen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2017, 7:59
Re: jak doprowadzić ogród do porządku

autor: Meisen » 07 lut 2019, 11:21

O własny ogród należy dbać przez cały czas niezależnie czy jest to zima czy lato, w przeciwnym razie dosyć szybko stanie się zapuszczony, tutaj nie ma żadnego wyjątku.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: jak doprowadzić ogród do porządku

autor: budowa876 » 14 lut 2019, 15:19

Ogród trzeba sprzątać i porządkować na bieżąco, taka jest moja rada. Ja sam dbam o to, w swoim ogrodzie sadzę cały czas nowe rośliny, niedawno wymieniłem meble ogrodowe, wybrałem takie ekskluzywne firmy zumm i powiem wam że jakość jest godna polecenia. Warto je kupić.

agus123
Aktywny
Aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwie 2017, 20:07
Re: jak doprowadzić ogród do porządku

autor: agus123 » 04 mar 2019, 8:22

Ważne jest by dbac o ogród odpowiednimi środkami. W internecie wiele można ich znalezc, moją uwage zyskał sklep gardenowo, gdyż mają bardzo duży wybór i niskie ceny. Myślę, że znajdziecie tam wiele ciekawych środków do pielęgnacji i ochrony roślin ;).

Awatar użytkownika
Evvelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2019, 11:38
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: Evvelina » 04 mar 2019, 11:42

Zacznij od pięknej trawy. Musisz zająć się zaoraniem całej ziemi przed zasadzeniem nowej trawy.

piotrowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 05 wrz 2018, 16:46
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: piotrowski » 06 mar 2019, 22:07

Zakładaniem ogrodów lub odnawianiem tych dawno niepielęgnowanych zajmuje się m.in. Lukas-Garden z Tenczynka. U nas wzorowo się spisali, przywrócili do życia zaniedbany ogród babci, teraz jest piękny i cieszy oczy, zaraz zaczniemy znowu tam spędzać masę czasu i już nie możemy się tego doczekać.

terfen
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2019, 12:52
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: terfen » 26 mar 2019, 12:54

Niezbędne będą narzędzia ogrodnicze, Ja do swojego ogrodu zamówiłem świetnej jakości w dobrej cenie.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: Kacper Biały » 27 mar 2019, 15:32

Co do impregnacji drewna polecam Vidaron. Dobrze wnika w drewno, zabezpiecza przed grzybem, wilgocią, sinizną. Cenowo też dobra półka, więc nawet jak architektury w ogrodzie jest więcej to nie poniosą nas wydatki. Warto moim zdaniem zainwestować w coś porządnego i mieć spokój na kilka lat

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: Big09 » 02 kwie 2019, 20:08

Najlepiej zacząć nasadzenia od początku, tylko nie wiem jak to jest teraz z wycinaniem drzew i krzewów.

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: Patrycja267 » 05 kwie 2019, 11:12

Ja na pewno polecam ogromne pokłady cierpliwości. Masakra z tym jest ale efekt o wiele lepiej jeszcze cieszy niż zakładanie od początku. Odkrywanie pozostałości kwiatów i drzew owocowych :) polecam robić to powoli

Awatar użytkownika
ChybaRyba1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:17
Kontaktowanie:
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: ChybaRyba1 » 05 kwie 2019, 12:47

Ja osobiście polecam dla ludzi, którzy nie mają zbyt dużo czasu firmę Green Solutions, która zajmuje się projektowaniem, urządzeniem i pielęgnacją ogrodów.

mefiu34
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2019, 8:54
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: mefiu34 » 05 kwie 2019, 14:28

Witam,
Wiosna już chyba nadeszła więc najwyższa pora wziąć się za projektowanie ogrodów. Planuje w tą wiosnę w swoich dwóch ogródkach zamontować jakieś fajne i oszczędne systemy nawadniania myślę, że jest to dobry pomysł, który mi sporo pomoże. W internecie znalazłem firmę: Sztuka w Ogrodzie.
słyszeliście o nich ?

Awatar użytkownika
BreatheMe
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2018, 21:09
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: BreatheMe » 05 kwie 2019, 16:21

No podstawa przy dbaniu o ogródek to dobre wyposażenie, sprzęt. Przy dbaniu o trawę kosiarka elektryczna lub akumulatorowa, jeśli jest problem z pociągnięciem kabla. W bardziej niedostępne tereny podkaszarka, tutaj polecam sprzęty od firmy Makita.
Jeśli planujesz coś sadzić to warto też zadbać o glebę, jakiś mały kultywator ręczny może? Fajnie spulchnia ziemię. Tutaj spora oferta na takie sprzęty, https://www.sferis.pl/Porzadki-Wiosenne-w-Ogrodzie, wyprzedaże. Te sprzęty RYOBI są stosunkowo tanie, a wykonane na prawdę solidnie.

tasior098
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 26 cze 2017, 10:28
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: tasior098 » 08 kwie 2019, 13:47

Mój ogród projektowała firma Gardenon z Suwałk. Jest uzbrojony w system nawadniający więc jeden kłopot z głowy. Pozostaje tylko koszenie, przycinanie roślin i sprzątanie po... imprezach. :D

Awatar użytkownika
TomeczekBBS
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2017, 12:23
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: TomeczekBBS » 09 kwie 2019, 8:11

BreatheMe pisze:No podstawa przy dbaniu o ogródek to dobre wyposażenie, sprzęt. Przy dbaniu o trawę kosiarka elektryczna lub akumulatorowa, jeśli jest problem z pociągnięciem kabla. W bardziej niedostępne tereny podkaszarka, tutaj polecam sprzęty od firmy Makita.
Jeśli planujesz coś sadzić to warto też zadbać o glebę, jakiś mały kultywator ręczny może? Fajnie spulchnia ziemię. Tutaj spora oferta na takie sprzęty, https://www.sferis.pl/Porzadki-Wiosenne-w-Ogrodzie, wyprzedaże. Te sprzęty RYOBI są stosunkowo tanie, a wykonane na prawdę solidnie.


No i nie można zapominać, że narzędzia ogrodowe ryobi też działają w sytemie one +, czyli baterie do nich pasują z innych elektronarzędzi. Tego chyba jest już ponad 100 także jest w czym wybierać a jakość urządzeń jest naprawdę świetna

syrtis
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sie 2018, 10:17
Re: Jak doprowadzić ogród do porządku

autor: syrtis » 10 kwie 2019, 16:55

BreatheMe pisze:Jeśli planujesz coś sadzić to warto też zadbać o glebę, jakiś mały kultywator ręczny może? Fajnie spulchnia ziemię. Tutaj spora oferta na takie sprzęty, https://www.sferis.pl/Porzadki-Wiosenne-w-Ogrodzie, wyprzedaże. Te sprzęty RYOBI są stosunkowo tanie, a wykonane na prawdę solidnie.


Mam dwa produkty Ryobi (dmuchawa i nożyce elektryczne) z obu jestem jak na razie bardzo zadowolony, tak jak napisałeś - dobry stosunek ceny do jakości.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów