Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Fifi78
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2019, 11:06
Re: szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: Fifi78 » 09 sty 2019, 11:11

Z własnego doświadczenia mogę Cię zapewnić o tym, że znacznie lepiej sprawdzi się u Ciebie przydomowa oczyszczalnia ścieków. Przede wszystkim jest ona bardzo prosta w montażu, tak więc jej instalacja nie będzie stopować innych prac budowlanych. Pamiętajmy również o tym, że standardowe szambiarki zanieczyszczają nasze środowisko. Warto więc prowadzić ekologiczne życie, biologiczna oczyszczalnia z pewnością Ci w tym pomoże.

Sklep-Instalgrunt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2018, 6:57
Re: szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: Sklep-Instalgrunt » 23 sty 2019, 11:08

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to faktycznie najlepsze z możliwych rozwiązań. W praktyce nie jest droższe niż zwykłe szambo, a na plus na pewno ekologia oraz wytrzymałość.

MariuszNowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2019, 14:10
Re: szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: MariuszNowak » 12 mar 2019, 10:58

Zdecydowanie przydomowa oczyszczalnia ścieków!!Koszt budowy zwraca się bardzo szybko. Plusem jest również brak przykrych zapachów i trwałość. U mnie wszystkim zajęła się firma traidenis-pol. Sprawnie i solidnie wykonali swoją pracę.

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: Zami » 12 mar 2019, 19:31

Też sie zastanawiam czy lepsza będzie przydomowa oczyszczalnia czy może szambo betonowe. Trafiłąm dzisiaj na ofertę która jest bardzo atrakcyjna i chyba zdecydujemy się z mężem na szambo betonowe. Zależy nam na zbiorniku, który będzie trwały i posłuży nam przez wiele lat a nie przez chwilę

ZamowMariana
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2018, 10:17
Re: szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: ZamowMariana » 27 mar 2019, 9:41

Jeśli w przeciągu kilku lat możesz podłączyć się do kanalizacji, stawiałbym na szambo betonowe. Ale wpierw dowiedz się, ile firmy asenizacyjne takie jak moja, kasują za wywóz szamba w twojej miejscowości i porównaj, czy zwrócą się koszty budowy oczyszczalni przed podłączeniem do sieci miejskiej.

Sklep-Instalgrunt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2018, 6:57
Re: szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: Sklep-Instalgrunt » 07 kwie 2019, 11:00

W tym przypadku zdecydowanie lepsza byłaby przydomowa oczyszczalnia, jest ekologiczna i o wiele bardziej nowoczesna.

KowalskaA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 01 maja 2018, 12:04
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: KowalskaA » 15 kwie 2019, 9:45

Rzeczywiście oczyszczalnia to bardzo ekologiczne rozwiązanie, coraz więcej osób się na to decyduje. My też na tym teraz myslimy. Znajoma, która taką ma u siebie to poleciła mi sklep ekozet. Zainteresujcie sie specjalnymi biopreparatami ułatwiającymi rozkład zanieczyszczeń, jeżeli macie właśnie przydomowe oczyszczalnie ścieków.

merigold
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2019, 13:26
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: merigold » 23 kwie 2019, 18:44

My jesteśmy zadowoleni z biologicznej oczyszczalni, sprawdza się w 100%. Wodę wykorzystujemy do celów gospodarczych, np. nawadniania ogrodu. Oczyszczalnia, którą mamy pochodzi z firmy Ana ze Szczecina i bardzo ja sobie chwalimy, jest solidna, wykonana z trwałych materiałów i łatwa w obsłudze.

Gustav2
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2018, 9:30
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: Gustav2 » 28 kwie 2019, 13:01

Wystarczy przeczytać jak działają oczyszczalnie ekologiczne żeby się zorientować, że przydomowe oczyszczalnie ścieków są dużo lepszym rozwiązaniem.

aleksandra1977
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:21
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: aleksandra1977 » 06 cze 2019, 21:00

Według mnie w zupełności do domu wystarczy szambo betonowe. Jest ono solidne, wytrzymałe i niezawodne. Trzeba oczywiście odpowiednio dobrać zbiornik oraz spełnić kilka warunków, ale o tym można sobie przeczytać na blogach. Ważne żeby dobrze się przygotować do rozmowy z producentem szamba, żeby wiedzieć o co pytać i na co zwrócić uwagę oraz zadbać o otrzymanie odpowiednich dokumentów jak chociażby gwarancja i atesty.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: uuwjad » 22 wrz 2019, 17:34

Może warto byłoby zerknąć na szambo ekologiczne? Znajomy namówił mnie na takie rozwiązanie i muszę przyznać, że spisuje się ono wyjątkowo dobrze. Na początku miałem trochę obaw, jednak z perspektywy czasu - nie żałuję. Co do producenta, to wybrałem firmę Anibud.

skaut
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2019, 9:57
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: skaut » 24 wrz 2019, 13:33

Zwykle szambo to same problemy i koszta !! Pomysl o przydomowej oczyszczalni

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: manion » 05 gru 2019, 14:56

Zgadzam się z innymi, że warto zdecydować się na czyszczalnię. To ekologiczne i są oszczędności. Oczyszczoną wodę wykorzystujemy do celów gospodarczych, głównie do nawadniania ogrodu. U nas chodzi oczyszczalnia od Eko-Bio z okolic Łodzi i sprawdza się super, jestem w 100% zadowolony z wyboru.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: mlekoslaw » 23 gru 2019, 21:30

Ja zainwestowałem w przydomową oczyszczalnie ścieków i póki co nie żałuję. Długo zastanawiałem się, czy aby na pewno jest to dobry pomysł, jednak ostatecznie przekonał mnie znajomy. Generalnie - brak zastrzeżeń - bio-tek.pl

Baszykowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:02
Re: Szambo zwykłe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

autor: Baszykowski » 26 kwie 2020, 21:07

Jeśli masz wybór to oczywiście że oczyszczalnia ścieków. Szukaj takiej która umożliwia odprowadzać oczyszczony ściek do wód powierzchniowych


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów