Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: budek11 » 06 kwie 2019, 9:30

Chodzi o mieszkanie, które ma być przeznaczone pod wynajem. Na co należy zwracać uwagę przy jego wyborze? Chodzi o to, że nawet w sytuacji w której doszłoby do czegoś, aby ubezpieczyciel nie podważył zasadności wypłaty odszkodowania.

karp30
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:36
Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: karp30 » 08 kwie 2019, 6:18

Zwykle jest tak, że fakt wynajmu mieszkania nie wpływa istotnie na wysokość kosztów polisy ubezpieczeniowej.
Jeżeli rośną ceny, to w zakresie max do kilku % w stosunku do polisy ubezpieczeniowej mieszkania, które docelowo nie będzie wynajmowane.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2019, 11:28 przez karp30, łącznie zmieniany 1 raz.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: rozalia » 08 kwie 2019, 11:05

Właściwie jestem tego samego zdania, jeżeli ubezpieczymy mieszkanie, a potem damy je pod wynajem nie powinno mieć to większego znaczenia, choć można zawsze zapytać w firmie ubezpieczeniowej

superomatic
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2019, 19:24
Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: superomatic » 05 lip 2019, 19:52

W sumie to ubezpieczenie mieszkania pod wynajem nie jest drogie a ewentualne szkody mogą wystąpić z większym prawdopodobieństwem niż w innym przypadku.
Są strony na których pokazano jak kupić tanie ubezpieczanie mieszkania w pakiecie z najtańszym OC.

OECompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2019, 22:34
Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: OECompensa » 25 lip 2019, 10:09

Dobra polisa powinna składać się z kilku podstawowych elementów: ochrony mienia na wypadek zdarzeń losowych (m.in. przepięcie, pożar), kradzieży z włamaniem, a także z OC w życiu prywatnym (np. gdy zalejemy sąsiada, ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie) i assistance (pomoc fachowców, np. ślusarza czy hydraulika). Kluczowe przy wyborze ubezpieczenia jest ustalenie sum, do których ubezpieczyciel będzie nas chronił. Trzeba zwrócić uwagę, aby podana w polisie wartość mieszkania i jego wyposażenia nie była niższa niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jest Pan pewny, jakie elementy ochrony wybrać, polecam zakup u doradcy, który na pewno odpowie na wszystkie pytania. Więcej o ubezpieczeniu mieszkania przeczyta Pan także na stronie internetowej.

Meluria
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2019, 10:43
Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: Meluria » 16 sie 2019, 11:21

Ja kompletnie nie mam doświadczenia jeśli chodzi o takie kwestie, a również chciałabym zacząć wynajmować mieszkania. Pomyślałam, że wszystkie sprawy związane z mieszkaniem zlecę komuś doświadczonemu. W oko wpadła mi firma HAPRO Home Service, na stronie znajdziecie ich ofertę. Myślicie, że to będzie odpowiednia decyzja?

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: jacek22 » 16 paź 2020, 10:19

superomatic pisze:W sumie to ubezpieczenie mieszkania pod wynajem nie jest drogie a ewentualne szkody mogą wystąpić z większym prawdopodobieństwem niż w innym przypadku.


Potwierdzam to co napisałeś. Za ubezpieczenie płacę dosłownie grosze, a w przypadku uszkodzenia czegoś koszty naprawy pokrywa ubezpieczyciel i o nic się nie martwię. Kosztów się nie odczuwa, ale przy wyborze warto zwrócić uwagę na zakres polisy. Ubezpieczenie kupiłem przez stronę, po kalkulacji najtaniej wyszło w firmie Allianz.

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

autor: budek11 » 15 lut 2021, 14:49

Raczej bym tutaj nie ryzykował i wykupiłbym ubezpieczenie. Jesli ubezpieczacie mieszkanie, w którym sami mieszkacie, to tym bardziej trzeba ubezpieczyć mieszkanie które jest wynajmowane. Wynajmujacy niekonicznie bedą tak dbali o nieruchomość jak Wy o nią dbacie.

Dobre ubezpieczenie chroni między innymi przed
zalaniem
pożarem
czy kradzieżą

Niezłe warunki ma Compensa


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów