Proszę o radę jak ugyźć te fundamenty OXYDTRON??

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Modus Operandi85
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2019, 8:20
Proszę o radę jak ugyźć te fundamenty OXYDTRON??

autor: Modus Operandi85 » 01 kwie 2019, 12:31

Dzień dobry,

Na wstępie dodam iż całe podobne wątki odnośnie fundamentów przejrzałem lecz nic konkretnego po tym nie wymyśliłem więc proszę o pomoc szanowne grono.

Dom z lat 60-tych, w około 2/3 podpiwniczony, fundamenty to prawdopodobnie kamień+zaprawa, grunt to ok. 50cm ziemi i potem podłoże gliniaste.

Piwnica zawilgocona , przy większych opadach zaczęła pojawiać się woda, zwłaszcza od strony południowej (tam gdzie 2 rynny o czym dalej) , działka na której stoi dom jest lekko nachylona i to od tej strony (napór wody?) podczas opadów ściana przesiąka.

Na linku który podam poniżej widać brak odpływu z rynien (moja wina i wiem że słono przyjdzie mi za to zapłacić za to niedopatrzenie).

Na razie na 3 ekipy które przyjechały robić wyceny mam 2 propozycje wykonania izolacji pionowej, czyli odkopania do ław , ok.2m (czy warto i bezpiecznie wogóle to ruszać??) jesli piwnica ma pełnić tylko funkcje składowania opału itp., nie będzie tam ogrzewania.

Zainteresowałem się natomiast 3cią ofertą firmy Akma Polska, czyli zabezpieczeniem ścian oraz posadzek od wewnątrz specjalną zaprawą + ewentualną iniekcją aby wilgoć nie była podciągana kapilarnie wyżej. Czy ktoś z Państwa korzystał z takich usług??

Do tego oczywiście zamierzam niezwłocznie wykonać odprowadzenia z rynien, do burzówki, która w zeszłym roku powstała.
Czy wykonywać dodatkowy drenaż? Czy po zabezpieczeniu od środka budynku robić coś na zewnątrz oprócz odpływu z rynien i drenażu??

Mam nadzieję na owocna dyskusję i przydatność tego wątku dla pozostałych forumowiczów.

Link do zdjęć: https://we.tl/b-ZjJMQ4qab9
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 18:36 przez Modus Operandi85, łącznie zmieniany 1 raz.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Proszę o radę jak ugyźć te fundamenty OXYDTRON??

autor: MTW » 04 kwie 2019, 22:04

jak przypuszczam rozmawialiśmy już telefonicznie .
dla jasności dopiszę jeszcze :
budynek podpiwniczony w 2/3 - czyli jakie odkopywanie panu proponowano ????
podłączenie do burzówki - jak mówiłem nie polecam nie dość że nielegalne to jeszcze ma prawo szkodzić i doprowadzać więcej wody

"(czy warto i bezpiecznie wogóle to ruszać??) jesli piwnica ma pełnić tylko funkcje składowania opału itp., nie będzie tam ogrzewania."

ta piwnica jest częścią budynku czyli jest sens w celu ratowania tego co wyżej .
gdyby to była piwniczka obok budynku
napisałbym rozebrać postawić od nowa tylko lepiej
tu jednak mamy do czynienia z % wartości budynku z jakim % na to pytanie odpowiedzi zaocznie nie potrafię udzielić

Modus Operandi85
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2019, 8:20
Re: Proszę o radę jak ugyźć te fundamenty OXYDTRON??

autor: Modus Operandi85 » 08 kwie 2019, 18:35

Na wstępie chciałbym podziękować za rozmowę oraz zainteresowanie tematem.

Odkopanie które dotychczas mi oferowano dotyczy dotarcia do ław fundamentowych (oczywiście nie wszystkie strony na raz tylko etapowo) uzupełnienie ewentualnych ubytków, zabezpieczenie "masą bitumiczną", ułożenie styroduru oraz folii kubełkowej.

A najnowsza opcja to zabezpieczenie pianą poliuretanową.

Z tą burzówką to chyba się rozpędziłem :) zamiast tego ma zostać wykonane wyprowadzenie z rynien na ogród.

"Czy warto i bezpiecznie to ruszać" Już precyzuje.

Chodziło mi o sens i bezpieczeństwo odkopywania oraz całej operacji która może wiązać się z naruszeniem statyki budynku (naczytałem się o niebezpieczeństwach z tym związanych i nie ukrywam że nie jestem pewien czy to rozwiązanie zastosować).

Zamiast tego proponowane mi jest zastosowanie oxydtronu od wewnątrz (tzw. sucha wanna), zarówno na ściany i posadzki,
Zabieg ten ma to wyeliminować według wykonawcy wszelką wilgoć wewnątrz i spenetrować mury na tyle intensywnie aby nie było konieczności ich odkopywania z zewnątrz.

I jestem trochę między młotem a kowadłem, brak mi dostatecznej wiedzy na ten temat a im więcej czytam, tym mniej wiem :)


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów