Ocieplenie poddasza - co wybrać

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
busta3436
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2017, 8:29
Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: busta3436 » 15 lis 2017, 9:33

Witam,

Jestem w trakcie budowy domu wolnostojącego. Zastanawiam się jakiego materiału użyć do ocieplenia poddasza użytkowego. W grę wchodzą 3 opcje

- wełna mineralna/skalna,
- piana PUR,
- celuloza,

Sam dach wykonany jest z blachodachówki, pod którą rozłożona jest membrana paroprzepuszczalna.
Zaznaczę, że ważne jest dla mnie żeby była jakość a nie jakoś. Tzn. staram się by dom był pasywny. Wolę wydać trochę więcej na etapie budowy i czerpać z tego korzyści w trakcie użytkowania domu.
Proszę o opinie.

Awatar użytkownika
Tom1000k
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2017, 19:45
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: Tom1000k » 18 lis 2017, 13:28

Piana PUR.
Parametry cieplne takie same jak wełna ale nikt ci tak wełny nie położy jak pianki. Nie ma opcji.
Jedyną przewagą wełny jest całkowita niepalność. Chociaż w razie długotrwałego pożaru nie będzie różnicy, bo sznurki się spalą, wełna spadnie i konstrukcja dachu i tak się spali.
Tak więc ja polecam pianką polskiego producenta. Jest paru dobrych na rynku, więc nie trzeba przepłacać za hiszpana, amerykańca czy kanadyjczyka;] Jakościowo już ich dogoniliśmy, a nawet przeganiamy :]

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: robertkrajcarz » 13 kwie 2018, 11:17

U mnie sprawdza się pianka poliuretanowa, koszt na pewno wyższy niż przy innych technikach i materiałach, ale z drugiej strony jak sobie podliczę ilę oszczędzę na ogrzewaniu przez kolejne zimy to jednak już ta cena pianki wcale nie wydaje się taka wysoka. Sam montaż i materiał zamawiałem przez http://doskonalaizolacja.pl.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: marek33 » 21 maja 2018, 11:00

Ja rownież polecam http://doskonalaizolacja.pl.

Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: Kriss9 » 23 sty 2019, 10:57

Ja również polecam doskonałą izolacje. Ocieplałem pianą nowy dom i jestem mega zadowolony z efektów ocieplenia nią domu.

Manika
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2016, 0:05
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: Manika » 18 lut 2019, 1:41

My zdecydowaliśmy się na ocieplanie pianką poliuretanową z IZOLMAX http://www.izolmax.pl firma jest z Krakowa, ale bez problemu zrobili poddasze u nas, w Katowicach :)

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: robertkrajcarz » 25 mar 2019, 16:07

Mogę dobre słowo napisać o ludziach z Termil spod Warszawy. Dużo konkretów o piance jaką stosują jest na http://termil.pl. Przede wszystkim taka izolacja jest bezpieczna. Nie ma ryzyka pożaru, nie jest też przyjaznym miejscem do życia dla myszy, nie parcieje, nie zbiera wilgoci, nie traci swoich parametrów choćby od wahań temperatury. U nich gwarancję na piankę mam 20 letnią.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: Tomek W. » 02 kwie 2019, 15:34

Ja polece sprawdzone rozwiazanie ze skalnej wełny mineralnej tj. TOPROCK SUPER [więcej informacji poprzez PW] + SUPERROCK [więcej informacji poprzez PW] w grubości 25 -30cm. Pozwoli to na uzsykanie parametrów termicznych poddasza energooszczędnego oraz na spełnienie wymogów warunków technicznych na rok 2021.
Wełna skalna posiada najwyższą możliwą do uzyskania klasę reakcji na ogień A1 co oznacza że produkt jest niepalny i nie rozprzestrzenia ognia, a samo włókno skalne wytrzymuje temperatury nawet do 1000 stopni celsjusza. Dodatkowo w procesie produkcyjnym wełna została zabezpieczona środkami hydrofobowymi przed wilgocia a także ejst paroprzepuszczalna dzięki czemu zapewnia zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

mloda18
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2019, 12:19
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: mloda18 » 04 kwie 2019, 12:28

Cześć wszystkim, fajnie do Was dołączyć

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: Derryll » 04 kwie 2020, 10:28

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie pianka PUR. Ocieplenie natryskowe gwarantuje doskonałą izolację akustyczną i wieloletnią trwałość. Ja korzystałem z usług firmy sin-pur. Oferują atrakcyjne ceny oraz krótkie terminy realizacji usług.

kubakarski
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:38
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: kubakarski » 11 lut 2021, 13:42

Pracuje przy budowie domów i jeśli w planach jest robienie pianki jako izolacji to dobre rozwiązanie.

adam1m
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2022, 14:49
Re: Ocieplenie poddasza - co wybrać

autor: adam1m » 27 kwie 2022, 15:13

Na każdym terenie czy rejonie, województwie czy mieście firm które zajmują się natryskowymi izolacjami jest bardzo dużo. Dla przykładu powiem że w powiecie Bełchatowskim, obsługującym, Bełchatów, Kleszczów, Zelów, Szczerców, Drużbice czy Rusiec - taką izolację poddasza wykonuje firma Purillo Izolacje Natryskowe. Firma została założona 2012 roku i z powodzeniem oferuje usługi ocieplenia poddasza pianą poliuretanową.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów