Plamy po kawie na farbie lateksowej

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

evita114
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2019, 21:47
Plamy po kawie na farbie lateksowej

autor: evita114 » 30 mar 2019, 21:56

pilnie potrzebuje pomocy, po nieszczęsnym wybuchu malej kawiarki w mojej kuchni, żólte ściany pomalowane farbą magnat ceramiczną zostały zalane. co prawda fusy z kawy zostały zmyte ale zostaly spore ciemniejsze zacieki, które sa bardzo widoczne, szczególnie pod światłem. Proboawałam zamalowac to unigruntem, ale niestety przebija,może macie jakis sposób aby się tego pozbyć. Może jakaś inna farba jest w stanie to zamalować, bo już ktoś mi doradzał aby ponownie przetrzeć (czyli zrobić od nowa gładź) i malować. :roll:

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Plamy po kawie na farbie lateksowej

autor: e-Rzecznik_Magnat » 03 kwie 2019, 6:49

Szanowna Pani,
najwidoczniej zabrudzenia wniknęły głęboko w strukturę podłoża i aby się ich pozbyć konieczna będzie ponowna aplikacja farby. Rekomenduję oczyścić powierzchnię, pokryć ją farbą gruntującą MAGNAT GRUNT, a następnie pomalować farbą MAGNAT CERAMIC. Proponuję wykonać te prace najpierw na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić efekt końcowy. Jeśli efekt końcowy nie będzie satysfakcjonujący, to rozwiązaniem będzie przetarcie powierzchni papierem ściernym, jej dokładne odpylenie i zagruntowanie oraz pomalowanie farbą nawierzchniową (może się przy tym okazać konieczne ponowne nałożenie gładzi – nie wiadomo bowiem, jak głęboko zabrudzenia wniknęły w strukturę podłoża). Inna metoda to zastosowanie na oczyszczoną powierzchnię wspomnianej farby podkładowej Śnieżka Zacieki-plamy i ponowne malowanie farbą nawierzchniową.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ZofiaŚ i 51 gości

Gotowe projekty domów