Ogrody wertykalne

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Ogrody wertykalne

autor: Redakcja » 15 paź 2012, 15:13

Zbiór wizualizacji ogrodów wertykalnych wykonanych w rożnych przestrzeniach. Jeden z projektów otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na projekt żywej ściany. Ogrody wertykalne
Redakcja

Awatar użytkownika
karolinas
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 paź 2012, 13:16

autor: karolinas » 15 paź 2012, 15:13

Osobiście nie jestem fanką ogrodów wertykalnych. Jakoś wszystkie zielone żyjątka lepiej wyglądają mi w poziomie niż w pionie ale gdybym miała nagrodzić któryś z projektów to oczywiście padłoby na projekt nr 3..
To nie tylko jakaś tam ściana obrośnięta zieleniną, mniej lub bardziej się podobająca ale spójny obraz. Roślinność i to nie byle jaka w drewnianym tle prezentuje się jakoś inaczej, bardziej oryginalnie. Swoją drogą ciekawe czy to ten projekt zajął zaszczytne miejsce :) Podoba mi się.

Awatar użytkownika
wmoimogrodzie
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2012, 11:21

autor: wmoimogrodzie » 15 paź 2012, 16:35

Dziękuję:) 3 projekt dostał wyróżnienie. Głównym zmysłem było stworzenie pionowego ogrodu opartego nie tylko na kompozycji roślin ale również innych materiałów tak by nie był to klasyczny wertykalny ogród i chyba się udało. :) Reszta projektów opierała się na wytycznych inwestorów, u których brakowało miejsca na typowe, poziome nasadzenia.

orrtyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2018, 9:02
Re: Ogrody wertykalne

autor: orrtyl » 30 maja 2018, 7:27

Ogród wertykalny jest przepiękny. ja właśnie urządzam sobie sypialnię i właśnie tam zamówiłem z green-designers piękną, zieloną ścianę, która w połączeniu z bielą da niesamowity efekt więc can't wait :)))

orrtyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2018, 9:02
Re: Ogrody wertykalne

autor: orrtyl » 06 cze 2018, 14:12

a i jeśli chodzi o konkretny model zielonej ściany, to ja mam tą LEPNICA -Ściana Sztuczna Zielona z kwiatami GD233Obrazek jest sliczna i pprzypomina wrzos ktory uwielbia moja zona

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrody wertykalne

autor: e-Rzecznik_Magnat » 26 cze 2018, 13:09

Ogród wertykalny, to jeden z tych elementów naturalnych we wnętrzu, który bardzo fajnie wpływa na atmosferę w pomieszczeniu, łagodzi obyczaje i sprawia, że bardzo dobrze się w nim odpoczywa. Ogród wertykalny nie musi jednak wymagać dużego nakładu finansowego i zaangażowania w jego pielęgnację. Można stworzyć samemu niewielki ogródek, który będzie modną i naturalną dekoracją wnętrza.
10a.jpg

JanuszChrobry
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2018, 10:52
Re: Ogrody wertykalne

autor: JanuszChrobry » 20 lip 2018, 11:03

Jeżeli chodzę o regalach metalowych to polecam modo24.pl . Bardzo jestem zadowolony z ich usług. Świetna cena i jakość! Polski producent! :!: :!: :!:

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: Ogrody wertykalne

autor: monikabert90 » 29 wrz 2018, 12:29

Mi osobiście takie ogrody wertykalne bardzo się podobają. Z tego, co widziałam ostatnio na wertykalni.pl, to takie pionowe, zielone ściany można montować nawet we wnętrzach budynków. W sumie to całkiem miło byłoby popatrzeć sobie na taki ogród będąc w biurze w pracy :) Ogólnie to ogrody wertykalne są póki co rzadko stosowane w domach prywatnych, za to firmy korzystają z takich projektów coraz częściej ;)

ogrodniczKa23
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2018, 8:21
Re: Ogrody wertykalne

autor: ogrodniczKa23 » 20 gru 2018, 8:06

Ogrody wertykalne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, pomimo tego, że są dość kosztowną inwestycją, uważam, że są warte swojej ceny bo nie dość, że pięknie wygląda, to poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Firma, która wg mnie wie "z czym to się je" to ogrodwertykalny.pl. Polecam ;)

Tonetgro
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 gru 2018, 6:40
Re: Ogrody wertykalne

autor: Tonetgro » 20 gru 2018, 14:28

Sam zastanawiam się nad ogrodem werykalnym, jest to nie mały koszt ale czemu nie.

Awatar użytkownika
kamil527
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2017, 9:49
Re: Ogrody wertykalne

autor: kamil527 » 01 kwie 2019, 9:54

Marka Green Designers powstała z potrzeby stworzenia nowej jakości, która pozwoliłaby, aby ogród wertykalny mógł stać się częścią każdej przestrzeni. Sztuczne zielone ściany nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, sprawdzają się w dowolnym miejscu – w mieszkaniu czy biurze. Dzięki green-designers.pl każdy może posiadać oryginalny ogród pionowy wewnątrz swojego mieszkania.

Awatar użytkownika
Gramin
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: Ogrody wertykalne

autor: Gramin » 01 kwie 2019, 10:24

Nie słyszałem jeszcze o takich ogrodach. ;)
Silver Service - usługi sprzątające

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Ogrody wertykalne

autor: Derryll » 24 cze 2020, 22:04

Nic dziwnego, że nie słyszałeś, ponieważ jest to jeden z najnowszych trendów aranżacji przestrzeni. W naszej firmie posiadamy dużą konstrukcję z żywych roślin na głównej ścianie przy recepcji. Ich pielęgnacją zajmuje się specjalny system nawadniania, który jest sterowany przez komputer, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Projektem oraz wykonaniem konstrukcji zajęła się firma Green Project z Krakowa.

Tagio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:33
Re: Ogrody wertykalne

autor: Tagio » 28 wrz 2020, 18:41

... istotnie, trend bardzo nowy, szczególnie dla firmy ogrodniczej. Lekkie opóźnienie informacyjne, rzędu 7 lat, kiedy to pojawiły się pierwsze posty z projektami, to pikuś. :) Ja sie na tym znać nie muszę, mam od tego firmę, polski ogród, pokazuję więc na zdjeciu jak ten ogród mają urządzić i robią. Gdyby natomiast wmawiali mi, że kilkuletni trend jest "nowościa", to bym poważnie się zastanawiał...

Joli11
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:56
Re: Ogrody wertykalne

autor: Joli11 » 30 wrz 2020, 9:41

Coś pięknego, jestem oczarowana


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów