Fotowoltaika

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Fotowoltaika

autor: Arinue » 29 mar 2019, 13:59

Jak ktoś jeszcze wątpi, że fotowoltaika to przyszłość to ja nie wiem naprawdę :p U nas jakiś czas temu właśnie zainstalowaliśmy panele, od oze-biomar, i teraz nie wyobrażam sobie inaczej.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Fotowoltaika

autor: Konsultant Viessmann » 29 mar 2019, 14:05

szari pisze:
Konsultant Viessmann pisze:Masz jakieś dodatkowe pytania?

Dlaczego macie takie wysokie ceny macie jakieś pozłacane panele? Czy tylko chęć golenia z kasy nieświadomych użytkowników?


Witam,nasze ceny zawierają
- Profesjonalne doradztwo
- Montaż instalacji fotowoltaicznej
- Opiekę serwisową
- Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym
Dane techniczne zarówno naszych modułów jak i falowników są dostępne na stronie, więc możesz sprawdzić, na jakich urządzeniach pracujemy.
Dodatkowo, dajemy 10 lat gwarancji serwisowej.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Fotowoltaika

autor: szari » 29 mar 2019, 15:15

Konsultant Viessmann pisze:Witam,nasze ceny zawierają
- Profesjonalne doradztwo
- Montaż instalacji fotowoltaicznej
- Opiekę serwisową
- Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym
Dane techniczne zarówno naszych modułów jak i falowników są dostępne na stronie, więc możesz sprawdzić, na jakich urządzeniach pracujemy.
Dodatkowo, dajemy 10 lat gwarancji serwisowej.


Nie oferujecie niczego więcej niż standardowa firma zajmująca się instalacjami PV. U Was doradza strona www aby wybrać sobie zestaw XS do XXL - tyle mi doradziła.
Montaż instalacji to chyba nawet Ikea nie wysyła sprzętu w kartonie aby klient sobie złożył. Mam na stronie wszystko sprawdzić wolę z człowiekiem porozmawiać a nie ze stroną www.
Zresztą radzę wybierać firmy które się na tym znają a nie takie które sprzedają wszystko od kotłów gazowych po PV. A jeśli coś jest do wszystkiego to jest też do niczego.
Nadal nie wiem skąd ceny z kosmosu u was są?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Fotowoltaika

autor: Konsultant Viessmann » 02 kwie 2019, 14:25

szari pisze:[Mam na stronie wszystko sprawdzić wolę z człowiekiem porozmawiać a nie ze stroną www.
Zresztą radzę wybierać firmy które się na tym znają a nie takie które sprzedają wszystko od kotłów gazowych po PV. A jeśli coś jest do wszystkiego to jest też do niczego.
Nadal nie wiem skąd ceny z kosmosu u was są?

Z człowiekiem też może Pan porozmawiać :)
Wystarczy zaprosić do siebie lub udać się do naszej firmy partnerskiej.
Poza tym, stawiamy na kompleksowe rozwiązania, stąd nasza nowa akcja - Ekosystem Twojego domu - zachęcam do zapoznania się ze szczegółami: [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam!

szymon_17
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 13 mar 2019, 21:57
Re: Fotowoltaika

autor: szymon_17 » 04 kwie 2019, 14:25

W obecnych czasach i zagrożeniu dla środowiska, fotowoltaika to przyszłość. Ogromna ilość zagrożeń jaka idzie ze źródłami energii które nadal wykorzystujemy sprawia że środowisko naturalne jest coraz bardziej zagrożone. Fotowoltaika to statystycznie nawet 8 samochodów mniej jeśli chodzi o ilość zanieczyszczeń przypadając na jeden dom. Jeśli więc zmienimy nasze podejście globalnie to jest jeszcze nadzieja dla naszej planety.

Awatar użytkownika
ChybaRyba1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:17
Kontaktowanie:
Re: Fotowoltaika

autor: ChybaRyba1 » 24 cze 2019, 13:51

Jeżeli szukacie konkretnych informacji na temat fotowoltaiki, zajrzyjcie na bloga firmy Sunergo. Dzięki tym artykułom orientuje się w temacie coraz bardziej! :) Co najważniejsze - teksty są przystępne do czytania nawet przez ludzi, którzy zupełnie nie wiedzą na czym polega fotowoltaika!

Bata
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:16
Re: Fotowoltaika

autor: Bata » 27 cze 2019, 20:39

Widze, ze jest tu sporo pytan o oplacalnosc fotowoltaiki i jej okres zwrotu. Natrafilem na dosc dobry kalkulator - zobaczcie zreszta sami: https://promika-solar.pl/kalkulator/ Z tego co tak przegladalem samemu i robilem rozne analizy i opcje - to sredni okres zwrotu instalacji PV to okolo 7-8 lat. Czyli jakies 12% na rok - wiecej niz lokata bankowa = jest to oplacalna inwestycja, prawda?

nowaczka90
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2019, 21:21
Re: Fotowoltaika

autor: nowaczka90 » 27 cze 2019, 21:27

OZE to świetna sprawa, bo nie dość, że zaoszczędzimy to też chronimy środowisko. Na tę chwilę na naszym domu mamy 4 duże panele.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Fotowoltaika

autor: szari » 27 cze 2019, 21:46

Konsultant Viessmann pisze:Z człowiekiem też może Pan porozmawiać :)
Wystarczy zaprosić do siebie lub udać się do naszej firmy partnerskiej.

Serio o czym chcesz rozmawiać z osobą która posiada 7kWp na swoich dachach? Chyba nie o waszych cenach i słabej jakości.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

bigosek44
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:50
Re: Fotowoltaika

autor: bigosek44 » 30 cze 2019, 18:14

Hej, my się zastanawiamy nad instalacją takich paneli, z tego co się orientowaliśmy, może to nam zagwarantować spore oszczędności. Jak to u Was wygląda? Montaż takiej instalacji przełożył się na rachunki? Znajomi twierdzą, że u nich jest sporo oszczędności, ale oni też zużywają dużo prądu... I tak się zastanawiam, czy warto w tą fotowoltaikę wchodzić? I jaką firmę polecacie - korzystał ktoś z PGM fotowoltaika może? Znajomym oni montowali.

albert_22
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 16 mar 2018, 8:31
Re: Fotowoltaika

autor: albert_22 » 03 lip 2019, 7:15

Zdaje mi się, że gdzieś widziałem takie rozwiązanie, ale nie jestem pewien jak to się sprawdzi w moim przypadku. Koszty energii i ciepła oraz obawa o niezawodność dostaw to dwa czynniki, które nierzadko spędzają sen z powiek właścicielom nieruchomości. Dlatego zainteresowałem się panelami fotowoltaicznymi od PV System i myślę że będę zadowolony z tego wyboru. Warto porównać cenowo, zbadać, jak to jest z wydajnością energetyczną takich paneli.

Michał MM
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2019, 11:06
Re: Fotowoltaika

autor: Michał MM » 03 lip 2019, 12:02

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Państwa słyszał o urządzeniu zwanym OneMeter?
To niewielkie urządzenie służące do kontrolowania zużycia energii – taka mała nakładka, którą zakłada się na port optyczny w liczniku. Ta „wtyczka” sczytuje w 15-minutowych odstępach dane z licznika, zapisuje je i prowadzi szczegółowe statystyki ze zużycia energii. Może też działać z licznikiem dwukierunkowym, robiąc pełne wykresy energii pozyskanej i oddanej do sieci - to szczególnie mnie interesuje z tytułu fotowoltaiki.
Czy ktoś Państwa miał może kontakt z urządzeniem, lub jest jego posiadaczem?
Chętnie poznam opinie na temat działania OneMeter jeżeli takowe się trafią:)

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Fotowoltaika

autor: tetate » 05 lip 2019, 6:19

Instalacja fotowoltaiczna jest droższym rozwiązaniem niż instalacja solarna. To wydatek na poziomie 6–8 tys. zł/kW, czyli za 4 kW mocy zainstalowanej zapłacimy około 30 tys. zł.

Z drugiej strony inne instalacje ogrzewania równiez swoje kosztują a ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi potrafi zwrócić się z czasem.
http://nowagazeta.pl/2019/07/fotowoltaika-twoja-domowa-elektrownia-sloneczna/
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2019, 9:57 przez tetate, łącznie zmieniany 1 raz.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Fotowoltaika

autor: Konsultant Viessmann » 05 lip 2019, 13:22

tetate pisze:Instalacja fotowoltaiczna jest droższym rozwiązaniem niż instalacja solarna. To wydatek na poziomie 6–8 tys. zł/kW, czyli za 4 kW mocy zainstalowanej zapłacimy około 30 tys. zł.

Z drugiej strony inne instalacje ogrzewania równiez swoje kosztują a ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi potrafi zwrócić się z czasem.


Ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi? Hmmm.... to trochę nie tak lub duży skrót myślowy...
Kolektory słoneczne są do ogrzewania wody, a panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej.
W naszym klimacie ogrzewanie kolektorami słonecznymi jest bardzo rzadko wykorzystywane, chyba ze do wspomagania ogrzewania. A moduły fotowoltaiczne produkują energię, którą można wykorzystać do zasilania urządzeń grzewczych - np. pompy ciepła. Ale pamiętajmy, że energię wykorzystujemy nie tylko do ogrzewania... wszystkie urządzenia RTV, AGD zasilamy również energią elektryczną, więc instalacja fotowoltaiczna jest zdecydowanie uniwersalna.

marta89
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:49
Re: Fotowoltaika

autor: marta89 » 01 sie 2019, 21:21

Świetnie, że trafiłam na ten post, bo widzę, że jest tutaj dużo informacji o fotowoltaice. Myślę właśnie o założeniu paneli fotowoltaicznych. Wszędzie czytam pozytywne opinie więc chyba to będzie dobra inwestycja. Znalazłam taką firmę http://www.pgreen.com.pl


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów