Więźba na garaż z płyt betonowych

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

dissectional
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2019, 11:50
Więźba na garaż z płyt betonowych

autor: dissectional » 27 mar 2019, 11:51

Cześć,
Stawiam garaż z płyt betonowych 4 m szerokość x 8 m długość, spad do tyłu.

Czy wystarczy jak dam 3 murłaty 10x12x400 cm (2 na krótkich bokach i 1 po środku jako wsparcie), kozły 6x12x830 cm rozmieszczone co 80 cm i na to łaty co 40cm?

Planuję położyć blacho-dachówkę.

Proszę o pomoc

Michał

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46
Re: Więźba na garaż z płyt betonowych

autor: szymek33 » 23 lip 2019, 11:20

Mój brat zmieniał w zeszyły roku dach i właśnie to na co zwrócił szczególna uwagę to jego konstrukcja. I zdecydował się na dach w technologii MiT-ek. Projekt tego dachu (bo bez porządnego projektu się nie obejdzie) wykonała mu firma Binder-projekt. Skorzystała także z promocji - do wykonania dachu wziął firmę polecaną przez projektantów, za co projekt dachu dostał za darmo. Co do samej konstrukcji to byłem przy jej montowaniu i wydaje mi się, że to faktycznie porządnych dach, na lata.

Sebastian Wiśniewski
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2019, 9:26
Re: Więźba na garaż z płyt betonowych

autor: Sebastian Wiśniewski » 19 sie 2019, 9:15

szymek33 pisze:Mój brat zmieniał w zeszyły roku dach i właśnie to na co zwrócił szczególna uwagę to jego konstrukcja. I zdecydował się na dach w technologii MiT-ek. Projekt tego dachu (bo bez porządnego projektu się nie obejdzie) wykonała mu firma Binder-projekt. Skorzystała także z promocji - do wykonania dachu wziął firmę polecaną przez projektantów, za co projekt dachu dostał za darmo. Co do samej konstrukcji to byłem przy jej montowaniu i wydaje mi się, że to faktycznie porządnych dach, na lata.


Zgadzam się


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów