Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: Redakcja » 22 mar 2019, 17:49

W urządzaniu łazienki bardzo ważnym etapem jest wybór płytek. Sprawa ta nie jest tak prosta, jakby mogło się wydawać. Obecnie na rynku dostępną... Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając? >>
Redakcja

Moniks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:02
Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: Moniks » 22 mar 2019, 17:49

Czy płytki klinkierowe Roben sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia?

King-Dom
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 22 sty 2019, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: King-Dom » 24 mar 2019, 0:59

Pierwsza sprawa to kolekcja , druga to płytki jak najprostsze wymiarowo a ostatnia trzecia to dobry glazurnik
Lepiej raz a dobrze.

majeczkaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 24 wrz 2014, 16:21
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: majeczkaa » 29 mar 2019, 17:44

Ja zwyczajnie poszłam do salonu i tam zobaczyłam to co chciałam mieć u siebie w łazience ;) Ogólnie kolory płytek jasne, większy format.

Paweł Paciorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 13 mar 2015, 16:26
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: Paweł Paciorek » 28 lis 2019, 21:29

Ja mam płytki importowane. Bardziej mi się jakoś podobały niż kolekcje krajowych firm. Warto sie wybrać w Warszawie do salonu płytek Cristopol. Jest tam fajna obsługa, która doradzi co wybrać, aby było fajnie i oryginalnie

Amandis
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2020, 12:16
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: Amandis » 17 mar 2020, 13:00

no ja się kierowałam wykonaniem i wzornictwem. i tak na prawdę to co chciałam znalazłam w Cermagu - bardzo fajne płytki, ładnie się prezentują i przede wszystkim widać ze są jakościowo dobre!

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: e-Rzecznik_Magnat » 02 kwie 2020, 20:48

Najpierw trzeba mieć projekt łazienki, żeby wiedzieć czego się szuka. Jeśli ograniczymy nasze poszukiwania do konkretnego rodzaju, koloru i rozmiaru kafli to wybór staje się zdecydowanie łatwiejszy. Projekt pozwoli także dokładnie policzyć ilość potrzebnych płytek a to z kolei może mieć wpływ na to jaka cena jest w zasięgu a jaka przekracza nasz budżet. Na tym etapie najczęściej zostaje jeden bądź dwa rodzaje do wyboru. Przy projektowaniu warto wziąć pod uwagę to, że nie cała łazienka musi być wyłożona ceramiką. Lepiej stosować kafle tam, gdzie są naprawdę konieczne. Pozostałe ściany można pomalować farbą ceramiczną, która zabezpieczy powierzchnie przed wilgocią ale nie przeciąży aranżacji wnętrza i budżetu właścicieli.

14a.jpg
14.jpg
14b.jpg

Luuna
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2020, 14:51
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: Luuna » 20 lip 2020, 15:14

ja kupiłam piekne płytki w Cermagu - szczerze mówiąc dobrze mi doradzono, pięknie wyglądają i widać że są dobrej jakości! jestem bardzo zadowolona z wyboru!

Mariusz Włodecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2018, 21:39
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: Mariusz Włodecki » 28 sty 2021, 23:15

Myślę, że spokojnie można również pomyśleć o płytakch ręcznie formowanych Vandersanden, które będą stanowić fajne uzupełnienie tradycyjnej glazury.

Jendrula469
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2019, 8:21
Re: Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: Jendrula469 » 31 sty 2021, 14:41

Aranżując łazienkę teraz stosuje się naprawdę różne materiały. Płytki o których piszesz są bardzo ładne, łatwo się je układa. Efekt dekoracyjny jest bardzo ciekawy moim zdaniem

majeczkaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 24 wrz 2014, 16:21
Płytki do łazienki - czym się kierować wybierając?

autor: majeczkaa » 17 mar 2021, 18:33

W salonie bokaro bardzo dobrze nam doradzili w kwestii wyboru płytek. Zdecydowaliśmy się na płytki z kolekcji atlas concorde. Teraz mam piękną łazienkę . U nich też mieliśmy zrobiony projekt, który w całości zaakceptowaliśmy.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów