Odbiór mieszkania od dewelopera

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
kisiol
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2016, 12:53
Odbiór mieszkania od dewelopera

autor: kisiol » 19 gru 2016, 12:58

Hej,

chciałem się przywitać i na wstępie poprosić o poradę co i jak można zrobić.

Odebrałem mieszkanie od dewelopera i wygląda ono tak jak na zdjęciach.
Moje główne uwagi dotyczą łazienki (oraz wystających rur).
https://goo.gl/photos/AeFe6KMyhdSCw92X7
Osoba, z którą odbierałem mieszkania stwierdziła, że tak to nie powinno wyglądać i zostało to zgłoszone w protokole (jednak przedstawiciel dewelopera od razu stwierdził, że zostało to zrobione zgodnie ze sztuką i pewnie nic z tym nie zrobią).
Wszystkie łazienki wyglądają tak samo ... :(

Zastanawiam się co mogę z tym zrobić? Czy są jakieś paragrafy, które stoją po mojej stronie?

pozdrawiam i dziękuje,
Krzysiek

piotr2569
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 01 wrz 2016, 9:22
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: piotr2569 » 19 gru 2016, 21:34

kisiol pisze:Hej,

chciałem się przywitać i na wstępie poprosić o poradę co i jak można zrobić.

Odebrałem mieszkanie od dewelopera i wygląda ono tak jak na zdjęciach.
Moje główne uwagi dotyczą łazienki (oraz wystających rur).
https://goo.gl/photos/AeFe6KMyhdSCw92X7
Osoba, z którą odbierałem mieszkania stwierdziła, że tak to nie powinno wyglądać i zostało to zgłoszone w protokole (jednak przedstawiciel dewelopera od razu stwierdził, że zostało to zrobione zgodnie ze sztuką i pewnie nic z tym nie zrobią).
Wszystkie łazienki wyglądają tak samo ... :(

Zastanawiam się co mogę z tym zrobić? Czy są jakieś paragrafy, które stoją po mojej stronie?

pozdrawiam i dziękuje,
Krzysiek


Spisał Pan zapewnie protokół przejęcia lokalu mieszkalnego z wymienionymi zastrzeżeniami. Teraz musi Pan poczekać aż developer odniesie się pisemnie do pańskich zarzutów. Następnie proszę zapoznać się z prospektem informacyjnym, w którym zawarty jest standard wykończenia mieszkań oraz części wspólnych - a później jeśli tam informacji nie ma - proszę zwrócić uwagę jak jest to zaprojektowane na projekcie - w części instalacje wod-kan.
Moim zdaniem te podejścia pod pralkę i wc są zrobione tragicznie... zabudowa rolet podobnie

Dopiero na tym etapie można dochodzić prawidłowego wykonania przez developera.
O ile w dzisiejszych czasach normą jest wkuwanie podjeść kan w ściany - to oczywiście developer może to zrobić inaczej pod warunkiem uściślenia tego w projekcie lub standardzie wykończenia.

Pzdr,

kisiol
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2016, 12:53
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: kisiol » 20 gru 2016, 23:18

Witam,

tak wszystko zostało spisane w protokole i czekam na decyzje.
Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem budowy i powiedział, że nie mogli tego zrobić inaczej bo obok jest ściana konstrukcyjna, a bardziej w podlogę wejść nie mogli, bo już grubość stropu ich ograniczała.
Wydaję mi się, że po prostu będę musiał to zabudować.

Dziękuję bardzo za pomoc.
Jakby mi się udało coś od nich uzyskać to dam znać :)

pozdrawiam,
Krzysztof

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: xander119 » 21 gru 2016, 14:56

Na moje oko to ta rura kanalizacyjna to dwusetka-najmarniej 160tka. Takie daje się na piony a nie podejścia. Gdyby dali 110 to spokojnie zmieściła by się.
Tej wielkości rurą to można sobie zsyp na śmieci zrobić a nie podejścia do sracza. Będzie niezły hałas przy spuszczaniu gówna.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: budowa876 » 20 lis 2017, 23:22

Mieszkanie od dewelopera to dobra opcja, ale przed zaakceptowaniem wszystkiego, trzeba posprawdzać każdy kąt.

Bielawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:54
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: Bielawa » 02 sty 2018, 22:20

Odbiór mieszkania trzeba zrobić ze specjalistą. Warto tez przedyskutować projekt podpisaniem umowy z developerem. Są zmiany, które można uzgodnić na etapie budowa a potem jest za późno.

Hanna0012
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 05 kwie 2018, 21:23
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: Hanna0012 » 15 cze 2018, 13:52

Ja podczas odbioru mieszkania od dewelopera byłam ze znajomym mojego taty,który jest budowlańcem. Przejrzał mieszkanie ale nie miał się do czego przyczepić ;)

AgaMalina
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2017, 23:56
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: AgaMalina » 24 wrz 2018, 20:54

Wydaje się, że czasy "Alternatwy4" dawno minęły, ale wykonawcom warto patrzeć na ręce. My niedopatrzyliśmy, że w kuchni ściany nie zachowują konta prostego i były problemy z powieszeniem szafek. Szlichta też nie była równa... Sami odbieraliśmy mieszkanie. Teraz jestem mądrzejsza i wszystkim znajomym podpowiadam, żeby poprosili o pomoc firmę, która specjalizuje się w odbiorach mieszkań. Oni znają procedury i zajrzą w projekty. Dopilnują protokołu przekazania mieszkania.

mirkaou
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:31
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: mirkaou » 20 mar 2019, 15:19

Odbiór naszego własnego mieszkania to wielka chwila! Dlatego ja wybrałam polecanego przez koleżankę specjalistę do odbioru mieszkań z firmy [spam]. Szybko i tanio zajmą się wszelkimi formalnościami.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2019, 15:41 przez mirkaou, łącznie zmieniany 1 raz.

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: zlotykot » 03 kwie 2019, 9:09

Odbiór mieszkania to nie jest taka prosta sprawa. Gdy przy odbiorze nie wykryjesz usterek to poźniej Ty ponosisz wszelkie koszty naprawy. Chyba najlepiej było by skorzystać z fachowców, spokojnie możesz wszystko ustalić przez internet. A oni pomogą odebrac mieszkanie od dewelopera, sprawdzając wszystkie usterki

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: arek_ch » 14 cze 2019, 19:13

Powiem szczerze, że zdecydowanie takie podpowiedzi się przydadzą, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania prosto od dewelopera. Nas aktualnie również interesuje Osiedle Franciszkańskie. Myślicie, że w takim mieszkaniu można wygodnie i szczęśliwie sobie mieszkać, jeśli wszystko urządzi się według własnego projektu?

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: odbiór mieszkania od dewelopera

autor: animka » 26 sie 2019, 9:39

Jeśli chodzi o mieszkanie od dewelopera to postawiłabym na kogoś kto ma renomę i doświadczenie poparte udanymi realizacjami. Z tego co się orientuję to w Malcanowie pod Warszawą powstaje fajne osiedle Wiktoria. Cenowo bardzo atrakcyjne, same mieszkania bardzo fajne i przestronne. Dojazd do Wawy spoko :)

bambi
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2019, 10:47
Re: Odbiór mieszkania od dewelopera

autor: bambi » 27 sie 2019, 9:29

O kurcze, ostatnio przeglądałam oferty też na osiedlu Wiktoria, ale na Wilanowie :D

Kwx
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2019, 10:12
Re: Odbiór mieszkania od dewelopera

autor: Kwx » 27 sie 2019, 13:45

Witam wszystkich forumowiczów,

mam taki problem z deweloperem, mianowicie odebrałem mieszkanie podpisałem protokół, były jakieś usterki zrobili je bez problemu, w międzyczasie znalazłem kolejna usterkę czyli porysowaną futrynę w drzwiach zewnętrznych, zgłosiłem to i dostałem odpowiedź, że nie mogę zgłaszać porysowań po podpisaniu protokołu?
z góry dziękuję za odpowiedź :)

MoniiiZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2019, 11:48
Re: Odbiór mieszkania od dewelopera

autor: MoniiiZ » 09 wrz 2019, 13:21

W deweloperskim stanie masz już futryny?


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów