Woda z filtra

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

klaussspol
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:17
Re: woda z filtra

autor: klaussspol » 27 wrz 2018, 14:47

Z tego co widze istnieje możliwość stworzenia w domu inteligentnej instalacji higienicznej z której woda bez problemu nadaje się do picia. Może warto byłoby zainteresować się tym tematem? Co wy o tym sądzicie? Ja jestem jak najbardziej za takimi rozwiązaniami

draczek
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 03 lut 2016, 8:28
Re: woda z filtra

autor: draczek » 25 paź 2018, 17:42

Myślę że warto, jeśli masz dom jednorodzinny i jakąś wątpliwą wodę albo własne ujęcie to koniecznie. Mnie to nie dotyczy bo mam wodę z warszawskich wodociągów w bloku

olo23444
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2018, 17:45
Re: woda z filtra

autor: olo23444 » 17 gru 2018, 18:22

ja kupuje wodę papieską, ona ma duża zawartość krzemionki i jest bardzo zdrowa dla organizmu, bo niestety woda z filtra jest wyjałowiona.

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: woda z filtra

autor: Tomek320 » 04 sty 2019, 10:04

Woda z tych filtrów nigdy mnie nie przekonywała specjalnie, zwłaszcza że zwracam uwagę na skład i zawartość różnych mikroelementów. Jakiś czas temu potrzebna mi była woda dla firm i znalazłem dobrą ofertę. Zamówiłem zapas wody i jestem z niej bardzo zadowolony, bo jest dobra i ma wysokie stężenie wielu ważnych minerałów.

Kingo_Mingo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2019, 20:46
Re: woda z filtra

autor: Kingo_Mingo » 04 sty 2019, 20:09

Ja tam raczej pijam wodę butelkowaną.

RobertMa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 sty 2019, 21:26
Re: woda z filtra

autor: RobertMa » 05 sty 2019, 13:50

A ja pijam wodę tylko i wyłącznie z filtra i jestem z tego bardzo zadowolony :)

bednarek
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2012, 23:56
Lokalizacja: Hel
Kontaktowanie:
Re: woda z filtra

autor: bednarek » 12 sty 2019, 11:18

Woda z filtra to świetna sprawa. Nie trzeba pamiętać zawsze o tym, by kupować wodę, a dodatkowo filtr według mnie potrafi bardzo skutecznie przefiltrować wodę z kranu, na tyle by ją śmiało pić. Też super pomysłem jest coś takiego: https://www.dizaster.pl/butelka-filtrujaca-wode/
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 17:36 przez bednarek, łącznie zmieniany 1 raz.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: woda z filtra

autor: manion » 12 lut 2019, 0:36

Zdecydowaliśmy się na filtr narurowy Cintropur i to dobre rozwiązanie, dobrze się sprawdza. Konkretnie filtr jest od Global Concepts 2000. To specjaliści w technologiach uzdatniania wody, na ich stronie możecie sobie poczytać jakie urządzenia filtracyjne mają w ofercie i odpowiednio dobrać pod siebie.

FilipMok
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2019, 11:20
Re: woda z filtra

autor: FilipMok » 12 lut 2019, 11:20

Ja pijam tylko i wyłącznie wodę z filtra :)

Awatar użytkownika
BreatheMe
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2018, 21:09
Re: woda z filtra

autor: BreatheMe » 12 lut 2019, 21:53

Filtry jak najbardziej. Zamiast kupować takie dystrybutory od razu, warto sprawdzić na dzbankach filtrujących. Nie są drogie, taka najpopularniejsza Britana 3.5L wody to koszt niecałe 50 zł, do tego filtr oryginalny 30 zł/2 szt. Przy normalnym stosowaniu spokojnie jeden filtr starczy na miesiąc, jeśli więcej używasz to po ok. 200 przefiltrowanych litrach trzeba wymienić. Zresztą łatwo to zauważyć, że woda będzie bardziej mętna.
A smak wg mnie znacznie lepszy, od pół roku stosuję tylko filtrowaną (herbata, napoje, zupy, dania) + mineralki i czuję się znacznie lepiej, taki "lekszy".

manieczek22
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:12
Re: woda z filtra

autor: manieczek22 » 15 mar 2019, 10:57

nie piję wody z kranu i filtrów nie stosuję. Raz widziałem jak w dzbanku z filtrem zrobił się zielony osad i skutecznie mnie to obrzydziło. Nie wiem ile ta woda stała ale szczerze wolę pić lekko gazowaną cisowiankę. Poza tym jak są bakterie w kranówce a to też ostatnio coraz częściej się zdarza to filtr i tak ich nie wyłapie

janek.pawlak
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 sie 2016, 8:28
Re: woda z filtra

autor: janek.pawlak » 15 mar 2019, 12:52

Nie wiem jak to wygląda z wymianą, a właściwie z modernizacją instalacji, zwłaszcza w bloku. Obawiam się, że to by było pewnie dość czasochłonne i pracochłonne, ale może faktycznie skuteczne... Ja mam wodę tylko z takiego dzbanka filtrującego i po takim filtrowaniu już widzę. A pewnie taka bardziej złożona instalacja jest jeszcze lepsza. Wszystko jest kwestią tego jak bardzo problematyczne będzie założenie takiej instalacji

K4j3t4n
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 19 cze 2018, 8:56
Re: woda z filtra

autor: K4j3t4n » 15 mar 2019, 12:53

Ja już od kilku lat zamawiam butelkowaną wodę, która za darmo jest dostarczana pod drzwi. Do wybory są wody różnych producentów jak np: Cisowianka, Nałęczowianka, Muszynianka i inne, są wody gazowane, delikatnie gazowane, niegazowane oraz w butelkach o rożnej pojemności. Wodę zamawiam online w internetowej hurtowni spożywczej - https://spozywczo.pl/dostawa-wody-warszawa


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów