Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: budowa876 » 24 lut 2019, 23:30

Jak w tytule – czy powinien zająć się księgowością samodzielnie, czy lepiej powierzyć ją profesjonalistom?

Tymoteusz1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:01
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: Tymoteusz1 » 26 lut 2019, 0:24

Ja bym raczej nie zajmował się tym na własną rękę, szczególnie jeśli nie śledzicie nieustannie zmian, które zachodzą w prawie. Właśnie dlatego lepiej zlecić to biurom rachunkowym. W ten sposób będziecie mieli pewność, że Wasze podatki są obliczone prawidłowo, a Wy nie płacicie ani złotówki więcej ponad to, co musicie.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: arek_ch » 27 lut 2019, 8:21

U nas w grę wchodzi tylko opcja Księgowego. Sami niestety nie bylibyśmy w stanie się wszystkim zająć. Jeśli jesteście zainteresowani, to również śmiało możecie takie opcje sobie sprawdzić. Księgowość to poważny temat i zawsze trzeba robić ją dobrze.

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: tekla62 » 28 lut 2019, 16:55

Ja uważam, że księgowość rozsądniej jest powierzyć profesjonalistom. Jeśli ja miałabym polecić jakiekolwiek biuro rachunkowe godne polecenia bez wątpienia byłoby nim eido.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: grrregg » 11 mar 2019, 13:41

Ja nie posiadam aż takiej wiedzy ani nerwów do tego żeby samodzielnie księgowość prowadzić, wolę to zlecić profesjonaliście, mam abonament w tax care, wszystko prowadzę online i jestem z tej opcji bardzo zadowolony, były obawy ale teraz widzę że nie było się czego bać.

bednarek
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2012, 23:56
Lokalizacja: Hel
Kontaktowanie:
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: bednarek » 11 mar 2019, 21:31

Warto powierzyć to jakiemuś profesjonaliście. Osobiście nie zajmowałbym się tym, bo to bardzo skomplikowane .

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: grrregg » 12 mar 2019, 20:51

bednarek pisze:Warto powierzyć to jakiemuś profesjonaliście. Osobiście nie zajmowałbym się tym, bo to bardzo skomplikowane .

jak ktoś się na tym nie zna to na pewno, więcej można sobie szkody niż pożytku narobić, a korzystanie z profesjonalnej pomocy nie musi być bardzo drogie, w tax care to abonament się zaczyna od 99 zł

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: yaska » 14 mar 2019, 17:11

Moim zdaniem to też nie są takie pieniądze, dla których ryzykowałabym jakieś błędy. Bo potem można mieć spore problemy. Tax care przynajmniej ma od takich błędów ubezpieczenie.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: jacekmogliwia » 15 mar 2019, 8:53

Chyba wolałbym, żeby ktoś się tym zajmie

teresa.oros
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2018, 17:04
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: teresa.oros » 04 kwie 2019, 17:01

Nie zalecam zajmować się papierami samemu, lepiej powierzyć tego typu zdania specjalistom w zamian za niskie opłaty. Sama teraz planuje przenieść swoje księgi do wfirma przekonują mnie niską ceną i możliwością zintegrowania księgowości z programem do zarządzania magazynem.Co sadzicie?

duchowa213
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2019, 2:41
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: duchowa213 » 11 kwie 2019, 2:44

Tak, myślę że oferta firmy wfirma.pl będzie słusznym wyborem, sama korzystam i szczególnie zadowolona jestem z prawników prawa pracy którzy wspierają przedsiębiorców korzystających z usługi, tak wiec na prawdę spory plus za to dla nich :)

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: grrregg » 12 kwie 2019, 10:17

jacekmogliwia pisze:Chyba wolałbym, żeby ktoś się tym zajmie

Nic prostszego, abonament w Taxcare możesz wykupić bardzo prosto, wejdź sobie na stronkę i poczytaj, od razu możesz się zastanowić czy jakiś ich pakiet by Ci się nie przydał. Ustalisz wszystko telefonicznie lub mailowo i masz już problem księgowości z głowy.

duffy22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:52
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: duffy22 » 12 kwie 2019, 12:48

Ja się przekonałam do oprogramowania wfirma.pl . Jest to miłe dla oka oprogramowanie wspierane przez ekspertów. Koszt usługi według mnie jest bardziej opłacalny niż w przypadku usług kogoś z zewnątrz. Bardzo ciekawa wydaje się opcja księgowości podatkowej.

kitti32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2019, 11:58
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: kitti32 » 12 kwie 2019, 13:20

tekla62 pisze:Ja uważam, że księgowość rozsądniej jest powierzyć profesjonalistom. Jeśli ja miałabym polecić jakiekolwiek biuro rachunkowe godne polecenia bez wątpienia byłoby nim eido.



Wiesz, każdy ma swoje rozwiązania i różnie podchodzi do tematu księgowości. Ja uważam, że taka samodzielna księgowosc też dużo daje ludziom prowadzącym biznes. Jest to takie trochę samorozwojowe, dzięki temu nabywamy przydatnych umiejętności. I dlatego zgodzę, się z duffy22 w przypadku kosztu za usługę. Dodam też, że w przypadku wfirma.pl , mamy dużo większą kontrolę nad papierami jako, że sami prowadzimy księgowośc. W tym programie możemy jeszcze poszalec np. integrując go z magazynem co jest bardzo przydatne jeżeli prowadzimy np. sprzedaż.

duffy22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:52
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: duffy22 » 12 kwie 2019, 20:55

kitti32 pisze:
tekla62 pisze:Ja uważam, że księgowość rozsądniej jest powierzyć profesjonalistom. Jeśli ja miałabym polecić jakiekolwiek biuro rachunkowe godne polecenia bez wątpienia byłoby nim eido.



Wiesz, każdy ma swoje rozwiązania i różnie podchodzi do tematu księgowości. Ja uważam, że taka samodzielna księgowosc też dużo daje ludziom prowadzącym biznes. Jest to takie trochę samorozwojowe, dzięki temu nabywamy przydatnych umiejętności. I dlatego zgodzę, się z duffy22 w przypadku kosztu za usługę. Dodam też, że w przypadku wfirma.pl , mamy dużo większą kontrolę nad papierami jako, że sami prowadzimy księgowośc. W tym programie możemy jeszcze poszalec np. integrując go z magazynem co jest bardzo przydatne jeżeli prowadzimy np. sprzedaż.



Dokładnie tak samo myślę. W przypadku wfirmy na ich stronie [wFirma] są bardzo ładnie wyszczególnione te najważniejsze funkcje programu. Jest to tez rozbite na wiele podfunkcji, które są również bardzo przydatne.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości

Gotowe projekty domów