Czyszczenie elewacji

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

LukasMalina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:18
Czyszczenie elewacji

autor: LukasMalina » 06 mar 2018, 10:08

Warto wykonać samemu czy zatrudnić firmę która wykonuje czyszczenie elewacji na wysokościach a także myją okna?

andziaszp75
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2018, 18:48
Re: czyszczenie elewacji

autor: andziaszp75 » 19 mar 2018, 21:18

u nas średnio co 2 lata mąż sam myje elewacje, potrzebna tylko jakas myjka ciśnieniowa ewentualnie kawałek rusztowania i no i jeszcze jakis dobry płyn do mycia - my mamy już jeden sprawdzony środek isokor facade, bez żadnej chemii, wydajny i w dobrej cenie

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: czyszczenie elewacji

autor: Kacper Biały » 31 mar 2018, 13:38

Tak naprawdę przy dobrym rodzaju tynku cienkowarstwowego (np. Foveo-Tech TN30) tak naprawdę wystarczy myjka ciśnieniowa. Zwracam uwagę jeszcze na to, że sam tynk posiada właściwości samoczyszczące. Przy tańszych produktach nie ma takiego ułatwienia.

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: czyszczenie elewacji

autor: KolosRes22 » 09 kwie 2018, 6:58

Akurat jeżeli chodzi o czyszczenie elewacji w wysokich budynkach to lepiej zostawić to profesjonalistom i dlatego w naszym przypadku zajmuje się tym firma Rope Expert, która wykonuje prace na wysokościach. Mają doswiadczona ekipę, która realizuje zlecenia zgodnie z założeniami jednocześnie maksymalnie dbając o bezpieczeństwo. Co do samych cenników również nie mam zarzutów i co jakiś czas w naszym biurowcu korzystamy z ich usług. Na szczęscie na ten moment zawsze spisują się świetnie.

alpin20
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2018, 15:13
Re: czyszczenie elewacji

autor: alpin20 » 17 kwie 2018, 15:27

Jeżeli jesteś z Poznania lub wielkopolski, to najlepiej wybrać jedną z lokalnych firm, bo mniej wezmą za dojazd :wink:

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: czyszczenie elewacji

autor: oe_foveotech » 25 kwie 2018, 10:59

Szanowni Państwo,
Do czyszczenia elewacji można wykorzystać myjkę ciśnieniową lub powierzyć wykonanie zadania wyspecjalizowanej firmie. Czyszczenie fasady powinno się odbywać raz na rok lub raz na dwa lata. Dzięki temu, zminimalizujemy ryzyko powstawania zabrudzeń lub rozwoju np. alg. Rekomenduję również zastosowanie nowoczesnych farb fasadowych, np. Foveo-Tech FN30. Jest to farba silikonowa, która cechuje się wysoką paroprzepuszczalnością, zapobiega wnikaniu wilgoci w ścianę, nie wiąże brudu oraz wykazuje właściwości samoczyszczące.

Pawel8383
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2018, 10:46
Re: czyszczenie elewacji

autor: Pawel8383 » 04 maja 2018, 12:18

U nas na osiedlu brali KristallGlass. Przyjechali, zrobili. Ładnie i czysto. Wiem, bo podpytałem o kilka spraw, ponieważ czyścili też u nas rynny i mieli fajny sprzęt, którym bym sobie chętnie na działce domek przeleciał :)

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: czyszczenie elewacji

autor: Agat83 » 11 cze 2018, 17:54

Polecam m.in. usługi czyszczenia elewacji w Sodablast24. Mają dobrą cenę i bardzo innowacyjna metodę. Zajrzyjcie na stronę, tam więcej informacji oraz kontakt do firmy. Ja jestem mega zadowolona z prowadzonych usług. :)

buraczyniok
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2018, 21:31
Re: czyszczenie elewacji

autor: buraczyniok » 28 sie 2018, 12:12

A ja mogę polecić Ropeexpert z Warszawy. Ostatnio korzystaliśmy z ich usług i jesteśmy bardzo zadowoleni.

olechowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:50
Re: czyszczenie elewacji

autor: olechowska » 24 lis 2018, 19:48

my mamy mały parterowy domek. W tym roku do jego pokrycia wybraliśmy płytki klinkierowe Roben, póki co, czyściliśmy je raz myjką ciśnieniową i wystarczyło. Płytki wyglądają ładnie, nie ma porostu, także póki da się myć je samodzielnie, będziemy tak robić.

faleos
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:48
Re: czyszczenie elewacji

autor: faleos » 28 lis 2018, 21:43

To właśnie polecam dobry tynk cienkowarstowy, który ma właściwości samoczyszczące. Dzięki temu nie trzeba będzie co rok/dwa zatrudniać ekipy. Jednym słowem lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i mieć święty spokój. Polecam TN30 – bardzo dobra jakość

januszpol
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2019, 9:40
Re: czyszczenie elewacji

autor: januszpol » 26 lut 2019, 10:09

Odgrzewam temat,
mam piętrowy domek pod Poznaniem i sam miałem takie dylematy. Na początku sprawę załatwiałem sam - myjka ciśnieniowa i drabina, choć muszę przyznać że balansowanie na drabinie nie było dla mnie komfortowe.

W zeszłym już roku skorzystałem z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się czyszczeniem elewacji i uważam, że to już nie to samo. Przede wszystkim komfort i jakość dla mine nie do powtórzenia.

Osobiście polecam jeśli jesteście z Poznania lub okolic. Czyszczenie elewacji Alpinist Clean.

Patrycjusz262
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:13
Re: czyszczenie elewacji

autor: Patrycjusz262 » 26 lut 2019, 13:50

Z pewnością warto, gdyż będzie to wykonane profesjonalnie z długim efektem. Jeśli elewacje to i mury, które nieraz zachodzą wilgocią.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Czyszczenie elewacji

autor: Kusza » 09 mar 2019, 19:57

Wszystko zależy od tego jak ona jest brudna i czy nie występuje gdzieś pleśń i inne zjawiska które można spotkać bezpośrednio na elewacji. Jeżeli to tylko powierzchowny brud i kurz to można ja umyć nawet karcherem i później samemu pomalować odpowiednio dobranymi farbami. Polecam przeczytać: Jak dbać o elewację domu – pielęgnacja i malowanie fasady.

arekcebul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:33
Re: Czyszczenie elewacji

autor: arekcebul » 09 mar 2019, 20:33

Zależy co masz położone na elewacji, ja mam deski kompozytowe wpc z dobretarasy.pl i myję je normalnie myjką ciśnieniową. Duża wygoda i nie trzeba szukać fachowca, który to zrobi i pobierze stosowną opłatę


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów