Pralka Whirlpool AWO/C 63201 - uwaga!

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mystic86
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2019, 11:10
Pralka Whirlpool AWO/C 63201 - uwaga!

autor: mystic86 » 09 mar 2019, 11:35

Witam serdecznie

Chciałbym przestrzec użytkowników, którzy zamierzają kupić w niedługim czasie pralkę przed produktami marki Whirlpool. W 2015 roku zakupiłem ich urządzenie (model w tytule) wraz z przedłużoną 5 - letnią gwarancją. Niestety po niecałych 4 latach pralka wygląda tragicznie - mechanizm chodzi bez zastrzeżeń, jednak obudowa posiada znaczną ilość ognisk korozji. Jest to pierwsze urządzenie, które użytkuję i które wygląda tak tragicznie. W pomieszczeniu (suchym, ogrzewanym i wentylowanym) znajduje się też kilka innych metalowych urządzeń piorących i po ponad 5 latach nie ma z nimi żadnego problemu. W związku z tym skontaktowałem się z działem Reklamacji celem wymiany obudowy na wolną od korozji. Niestety serwis odmówił tłumacząc to "warunkami użytkowania" oraz tym, że korozja obudowy nie podlega gwarancji. Faktycznie w aktualnych Warunkach Gwarancji na stronie producenta jest taki zapis, jednakże w 2015 roku z produktem otrzymałem Kartę Gwarancyjną, która tego zapisu nie posiadała. Ponieważ prawo nie działa wstecz, obudowa mojej pralki jak najbardziej podlega gwarancji (producent wyodrębnił osobną kategorię, ponieważ jest mnóstwo tego typu przypadków, gdzie po 1,2 latach urządzenia AGD ich marki wyglądają jak dosłownie oblane rdzą - przyczyną tego jest złe ocynkowanie blachy na etapie produkcyjnym). W związku z powyższym serwis zmienił stanowisko i stwierdził, że w takim razie to nieprawidłowe warunki użytkowania doprowadziły do takiej sytuacji i zaproponowano mi płatną (?!) wizytę serwisanta. Kiedy poinformowałem ich, że nie ma możliwości sprawdzenia warunków użytkowania (takich samych dla wszystkich urządzeń w pomieszczeniu) i proszę o nieodpłatne przysłanie serwisanta, odmówili.

W związku z powyższym pragnę przestrzec potencjalnych klientów przed zakupem urządzeń tej marki. Wystarczy odwiedzić ich profil FB lub przejrzeć odpowiednie fora tematyczne, by dowiedzieć się jak słabej jakości urządzenia produkuje firma Whirlpool. Serwis masowo odrzuca reklamacje, a wpisanie korozji obudowy do kategorii nie podlegającej gwarancji świadczy o tym, że nie warto u nich również dokupywać dodatkowej gwarancji.

W załączeniu przesyłam zdjęcia sprzętu (poprzednia pralka wytrzymała 10 lat bez śladu rdzy w tych samych warunkach).

Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że uda mi się niektórych ustrzec przed zakupem tego bubla.

Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów