Jakiej firmy okna PCV

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: jacekmogliwia » 09 kwie 2018, 13:30

Proszę o więcej informacji na temat okien dachowych. Chciałbym ich użyć na strychu, ciekawy mnie ich szczelność, jakie macie z nimi doświadczenia. Co sądzicie o oknach dachowych, które znalazłem na tej stronie https://www.homebook.pl/produkty/okna-dachowe Ciekawi mnie, czy ktoś ma takie u siebie w domu, może moglibyście coś więcej powiedzieć na ich temat?

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: polly28 » 10 kwie 2018, 15:10

Ja postawiłem na okna z oferty Grobud i zupełnie nie mam powodów do narzekań. :) Są bardzo solidne, wytrzymałe a przede prezentują się porządnie a do tego modnie! Mój wybór padł na model PASSIVE, pozbawiony elementów stalowych. Te rozwiązanie idealnie nadaje się do rozwiązań energooszczędnych!

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: martinrekk » 08 sie 2018, 9:26

Warto sobie przejrzeć parametry konkretnych plastików i porównać choćby współczynnik przenikania ciepła szyby. Ja kupowałem OknoPlus modele Norsk i jestem zadowolony. To co miałem w dokumentacji okien to się potwierdza w realu, wysoka izolacja, niskie zużycie ciepła w sezonie zimowym.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: MichalBudowniczy » 23 sie 2018, 7:26

Ja w domu posiadam okna Veka i uważam, że są dobrym wyborem. Dobrze trzymają ciepło, są szczelne i znakomicie wygłuszają dźwięki z ulicy. Okna zamawiałem kilka miesięcy temu od firmy dsbud.com.

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: kordoba » 23 sie 2018, 9:03

Jeżeli planujecie remonty to możecie też pomyśleć o tym, aby po prostu naprawić stare okna. Czasem są to małe elementy - wystarczy na przykład wymienić uszczelki, zamiast kupować nowe okna. W tej kwestii koniecznie czytaj więcej w internecie, na przykład na stronie firmy Serwis Meteo.

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: JoachimKon » 27 sie 2018, 10:09

Trudno podjąć ostateczną decyzję samodzielnie, jeżeli nie do końca wiemy jak to jest z oknami różnych producentów (a wybór na rynku jest bardzo duży). Dlatego jeżeli chcesz wybrać odpowiednie dla Ciebie okna to skonsultuj to ze specjalistami tak jak ja zrobiłem zgłaszając się do firmy Domega w Poznaniu. Świetnie wykwalifikowana obsługa, dobrze przygotowana oferta topowych polskich producentów oraz porządna ekipa monterska. Przykładają ogromną uwagę do jakości wykonanego montażu i dotrzymują wszystkich terminów.

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: pawelszabla » 14 wrz 2018, 9:20

Z oknami to faktycznie wybor jest teraz mocno urozmaicony sam się długo naszukałem nim kupiłem plastiki do domu. Wybrałem sobie energooszczędne OknoPlus w Termosmart w Poznaniu. Dobra obsługa na miejscu sprzedawca kontaktowy rozmowny nie musiałem ciągnąć za język żeby się czegokolwiek o izolacji czy montażu okien dowiedzieć.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: PrzemekS » 24 sty 2019, 2:01

Sprawdźcie sobie jeszcze firmę Drutex oknadrutex-gniezno.pl U nas są okna pcv właśnie od nich i jesteśmy z nich zadowoleni, są solidnie wykonane, szczelne, estetyczne. Odkąd wymieniliśmy okna na te to mamy mniejsze rachunki za ogrzewanie.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: mlekoslaw » 20 lut 2019, 23:10

U nas są okna firmy Drutex i nie mamy większych zastrzeżeń. Cena była konkurencyjna, więc czemu nie. Generalnie sprawdzają się w swoim zastosowaniu

Marcin.28
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2018, 14:32
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: Marcin.28 » 01 mar 2019, 12:06

Ja sobie cenię markę Schuco, to sprawdzona jakość, choćby ze względu na przemyślaną konstrukcję i starannie dobrane materiały. W oknach stosują specjalne uszczelnienia z modyfikowanego EPDM, które mają przedłużoną elastyczność, więc okno na długo zachowuje swoje pierwotne właściwości. Są produkowane nawet w standardzie domów pasywnych, np. Mielczarek ma w ofercie taką stolarkę.

NieMaŁatwo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2019, 16:39
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: NieMaŁatwo » 07 mar 2019, 16:45

Ja polecam firmę VITO Polska - oni bardzo dobrze potrafią doradzić :)

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakiej firmy okna PCV

autor: marek33 » 18 lip 2019, 12:27

Bardzo ciche okna mają przy ul. Gruchla 10 w Myszkowie, OknoPlusa rozwiązania. Przyznam, że stolarka okienna od producenta znacznie bardziej się opłaca, bo masz nawet wydłużoną gwarancję, zapewniony serwis, w razie czego montaż. Wszystkie szczegóły współpracy poza tym dogadałem telefonicznie pod 792 566 952, więc według mnie się opłaca.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Gotowe projekty domów