Taśma led rgb

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

danek98
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2018, 8:53
Taśma led rgb

autor: danek98 » 09 wrz 2018, 9:06

Witam, planuję zakup (kolejnej już taśmy rgb...) macie jakieś sprawdzone aukcje na allegro? Zamierzam taśmę zamontować pod biurkiem do tej pory już kupiłem 2 różne zestawy i mimo, że nie były aż takie tanie (70zł/3m) to nie pochodziły nawet pół roku.

Co sądzicie o tym żeby taką taśmę zamontować w profilu aluminiowym z kloszem i przykręcić od spodu biurka? zastanawiałem się żeby użyciem klosza mlecznego tylko nie wiem jakby to wyglądało z taśmą rgb.
I ostatnia sprawa warto kupować sterownik dotykowy do ledów np taki [link do oferty na Allegro wygasł]
Jeśli byście mogli to prosiłbym o jakieś sprawdzone aukcje z taśmą led :) na całość planuje przeznaczyć ~150zł chyba znajdzie się coś w miare dobrej jakości w tej cenie

smdled
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2018, 11:07
Re: Taśma led rgb

autor: smdled » 10 wrz 2018, 21:39

Jeżeli chcesz by nie było widać było samego profilam, a fajnie łuna światła wydostawała się z pod biurka to polecam profil z kloszem przezroczystym. Matowy klosz spełnia funkcję powyżej grubości profili powyżej 1,8mm tu masz dla przykładu profile aluminiowe narożne je się powinno montować dość głęboko
Co do samego pomysłu montażu profili oczywiście super pomysł u mnie świeci już 5 rok bez awarii ale zainwestowałem w taśmy typu professional i sterownik też starałem się o firmowy i jak do tej pory działa spoko. Co do tego sterownika z Allegro to spoko o ile to oryginał, niestety produkty firmy Mi-Light często pojawiają się jako podróbki.

danek98
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2018, 8:53
Re: Taśma led rgb

autor: danek98 » 12 wrz 2018, 10:47

Dzięki za odpowiedź :) chodziło mi właśnie o to żeby nie było widać oddzielnie świecących diod tylko żeby takie "płynne" podświetlenie było dlatego myślałem o profilu z kloszem mlecznym, masz może jakieś porównanie klosza przezroczystego do mlecznego z taśmą rgb?

AnnaSobot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:21
Re: Taśma led rgb

autor: AnnaSobot » 12 paź 2018, 11:51

Tutaj bardzo fajnie jest opisany kontroler LED: https://www.zarowkiledowe.com/poradnik-led-kontrolery-rgb

Nawrot00
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 sty 2018, 9:51
Re: Taśma led rgb

autor: Nawrot00 » 11 lut 2019, 15:04

Ja polecam taką taśmę wmontować w profil LED, takie rozwiązanie daje lepszy efekt i dodatkowo jest bezpieczniejsze. Kilka ciekawych inspiracji można znaleźć Klus Design. ;)

Ulfar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 14 sie 2018, 14:13
Re: Taśma led rgb

autor: Ulfar » 26 lut 2019, 22:29

Szczerze powiedziawszy, nie widzi mi się jakoś podświetlanie biurka ledami - ale każdy lubi co innego. Jeśli chodzi o aukcje z allegro, niestety nie posiadam sprawdzonych. Może i taniej to wychodzi, ale szukałbym u lokalnych sprzedawców, zwłaszcza, że na pewno doradzą co i jak z rgb led.

Prescot
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2018, 10:55
Re: Taśma led rgb

autor: Prescot » 05 mar 2019, 14:21

A nie myślałeś może o zestawach RGB. Jeżeli szukasz sterowników to znajdziesz je u Nas tutaj https://www.prescot.com.pl/pol_m_LED_STEROWNIKI-LED-306.html. Jeżeli chodzi o żywotność taśmy to jeżeli wydasz trochę więcej za 1 metr taśmy to na pewno jej żywotność będzie dłuższa.

oświetleniowiec
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2018, 9:46
Re: Taśma led rgb

autor: oświetleniowiec » 11 kwie 2019, 13:28

Hej :)
A może kupisz 15m zestaw led, czyli kompletny zestaw rgb? Wydaje mi się, że to dużo korzystniejsza oferta, niż kupowanie pojedynczych taśm led. Polecam sprawdzić! :)

sanqi321
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:11
Re: Taśma led rgb

autor: sanqi321 » 04 cze 2019, 9:24

A po co osobno kupować taśmy led i sterowniki, nie bardzo rozumiem, przecież masz w sklepach gotowe zestawy.

Awatar użytkownika
Gramin
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: Taśma led rgb

autor: Gramin » 06 cze 2019, 7:00

W zasadzie racja. ;)
Silver Service - usługi sprzątające

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Taśma led rgb

autor: zlotykot » 19 cze 2019, 14:59

Wydaje mi się, że spokojnie taką taśmę dostaniesz tutaj w sklepie kingled. Zamontowanie nie jest takie trudne a warto kupować taśmę najlepszej jakości.

lukasik84
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2019, 20:38
Re: Taśma led rgb

autor: lukasik84 » 23 cze 2019, 23:19

Ja mam wszystkie taśmy od chinczyków, tv pod usb, podswietlenie mebli kuchennych pod 230V, podswietlenia mebli również, nie mam zadnych problemów, taśmy zakupione na taśmie dwustronnej, nic się nie odkleiło, taśmy działają. Nie rozumiem po co robisz problem jak możesz kupić taką samą i podkleić pod biurkiem i możesz nawet pod usb kompa podłączyć.

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: Taśma led rgb

autor: mazi88 » 29 cze 2019, 21:06

taśma rgb to dobre rozwiązanie. Ale warto zainwestować w sterownik dzięki któremu wykorzystamy możliwości takiego paska. Pasek jest na taśmie klejącej więc możliwość miejsc montażu jest ograniczona tylko naszą wyobraźnią.

puchi01
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:06
Kontaktowanie:
Re: Taśma led rgb

autor: puchi01 » 24 lip 2019, 10:09

Taśmy led pod biurkiem wyglądają świetnie, ja z kolei zamontowałem ledy w listwach przypodłogowych, świetnie to wyszło. Tylko ja kupiłem gotowy zestaw zasilacz, ściemniacz, taśmy i pilot więc nie było problemu z montażem.[/url]

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Taśma led rgb

autor: uuwjad » 25 lip 2019, 18:22

puchi01 pisze:Taśmy led pod biurkiem wyglądają świetnie, ja z kolei zamontowałem ledy w listwach przypodłogowych, świetnie to wyszło. Tylko ja kupiłem gotowy zestaw zasilacz, ściemniacz, taśmy i pilot więc nie było problemu z montażem.


Nie widziałem jeszcze rozwiązania w listwach przypodłogowych ale wydaje się naprawdę spoko. Będe musiał wytestować u siebie


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów