Ubezpieczenie samochodowe

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

komputerowy22
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:59
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: komputerowy22 » 03 paź 2018, 14:06

Ja ubezpieczałem samochód przy pomocy doradcy z Comperia. Pomogli mi wybrać najlepszą dla mnie opcję i teraz nie przepłacam. Mogę szczerze ich polecić, znają się na swoim fachu.

piolt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:30
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: piolt » 24 lut 2019, 16:41

w link4 chyba mają najlepszą ofertę

sarbinian
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:29
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: sarbinian » 24 lut 2019, 20:25

Firm ubezpieczeniowych jest obecnie naprawdę sporo i ciężko precyzyjnie stwierdzić która ma najtaniej i przy tym najlepsze warunki. Zależy to na pewno od tego co chcemy ubezpieczyć i jakie mamy zniżki. Nie wyobrażam sobie w każdym razie podejmować decyzji bez pomocy kalkulatora czy porównywarki. Można znaleźć najtańsze ubezpieczenie oc w firmie Klaro, do tego sporo się dowiedzieć o takim ubezpieczeniu, co grozi w razie nie posiadania ważnej polisy i jak jest honorowane za granicą.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: DarkElf » 24 lut 2019, 21:14

piolt pisze:w link4 chyba mają najlepszą ofertę

Mówisz, że Link4 jest naprawdę dobrym rozwiązaniem? Zastanawiam się właśnie nad ich ofertą i rzeczywiście przypasowała mi szczególnie tym, że mają w tym pomoc drogową oraz samochód zastępczy. Chciałbym jednak uzyskać trochę więcej informacji od osób, które korzystały z ich ochrony. Będę wdzięczny za informacje i porady na ich temat ;)

mularz
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2016, 0:04
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: mularz » 03 mar 2019, 15:17

Mayenna pisze:Nie mogłam znaleźć jakiegokolwiek wpisu, pod który mogłabym się podczepić, w związku z czym ruszam z nowym tematem. Słuchajcie, w zeszłym tygodniu kupiłam nowe auto - 9-letnią skodę i teraz, czas aby ją ubezpieczyć . Pytanie, tylko gdzie? Nie znam się specjalnie na rynku ubezpieczeń samochodowych. Nie śledziłam regularnie tej tematyki, więc nie bardzo się orientuję. Kolega poradził mi, abym ubezpieczyła samochód w firmie Gothaer. To firma, która od ładnych kilku lat działa na polskim rynku i zdobyła sobie pewną markę. Sprawdziłam ich stronę, poczytałam nie tylko o ubezpieczeniu oc, ale również innych oferowanych polisach, na przykład ac i ich oferta wygląda całkiem korzystnie. Sprawdziłam także w kalkulatorze, ile by wynosiła potencjalna składka dla mojego samochodu i wyszła relatywnie niska. Nie chcę jednak podejmować decyzji pod wpływem wrażenia, dlatego piszę tutaj na forum. Czy ktoś z forumowiczów ma auto ubezpieczone w Gothaerze? Jeśli tak, to będę wdzięczna za podpowiedzi. Każdy głos się dla mnie liczy :).


Poszukaj może jakieś multiagencji, raczej odradzałbym kalkulatory OC, ponieważ często ceny odbiegają od rzeczywistych. Ubezpieczenie samochodu można też nieco obniżyć. Może poszukaj jakiegoś współwłaściciela ze zniżkami.

KamilPo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2019, 17:08
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: KamilPo » 03 mar 2019, 17:11

Moim zdaniem ubezpieczenia są zdecydowanie za drogie.

Krisiti90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 lis 2017, 15:46
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: Krisiti90 » 04 mar 2019, 19:21

Możecie zdecydować się na OC, ale gdy macie nowsze modele to warto wybrać już pełen pakiet OC plus AC. Tu warto postawić na pomoc takich firm jak multiagencja ubezpieczeniowa.

Krisiti90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 lis 2017, 15:46
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: Krisiti90 » 17 mar 2019, 6:46

Niestety im nowszy samochód i mocniejszych silnik tym ubezpieczenie jest droższe. Drogie auto wiąże się z kolejnymi wydatkami czy to właśnie na ubezpieczenie, ale i także drogie są ewentualne naprawy. Ja zamierzam teraz postawić na nowy samochód. Oglądałam już co proponuje slaon samochodowy Forda :)

nieZadlużony
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 30 maja 2016, 9:22
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: nieZadlużony » 21 mar 2019, 19:35

Według mnie jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu to największy problem zawsze mają ludzie młodzi, dlatego warto korzystać z kalkulatorów i mieć samochód np. na współwłasność :)

Awatar użytkownika
Domka12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2019, 14:38
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: Domka12 » 26 mar 2019, 14:42

Nie tak dawno, gdy ubezpieczałam samochód zdecydowałam się na firmę MetLife, znalazłam w internecie wiele ciekawych opinii o nich. Teraz zaczynam zastanawiać się nad ubezpieczeniem na życie.

MichałGrosik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2019, 15:23
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: MichałGrosik » 26 mar 2019, 15:26

Wydaje mi się, że ubezpieczenia samochodowe ostatnio bardzo podrożały.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: stix » 31 mar 2019, 19:51

Ale to nie problem, zawsze można znaleźć tańsze ubezpieczenie OC na izi. Dzięki porównywarce masz dostęp do ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych i możesz sobie po prostu sprawdzić gdzie są najniższe ceny. Proste i wygodne :)

OECompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2019, 22:34
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: OECompensa » 08 maja 2019, 13:18

Warto jest mieć na uwadze, że samo ubezpieczenie OC może okazać się niewystarczające. Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: robertkrajcarz » 22 maja 2019, 8:52

Nie ma chyba szybszego sposobu na kupienie polisy niż porównywarki. Mi podpasowała taka rozbudowana, gdzie mają ponad 60 różnych ofert, także jest z czego wybierać i co porównywać. Nie ma takiej sytuacji jak w innych kalkulatorach że zestawiają ze sobą 5 na krzyż i wielce mi wybór.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 8:55 przez Administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin pkt 4.4.c

WojtekKarkol
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2019, 9:51
Re: Ubezpieczenie samochodowe

autor: WojtekKarkol » 22 maja 2019, 9:52

Moim zdaniem ubezpieczenia są zdecydowanie za drogie...


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów