Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

nodobra
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:33
Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

autor: nodobra » 28 maja 2018, 9:10

Witam,
kończę budowę domu. Kupując działkę byłem świadom braku wodociągu, przy jednoczesnej obecności kanalizy w mojej drodze (Polska :) ).
W przyszłym roku droga ta jest remontowana i wcześniej prowadzony będzie też wodociąg.
Wprowadzam się w lipcu.
Co szanowni forumowicze możecie mi doradzić na kilkanaście miesięcy użytku z tych trzech opcji:
1. przyłącze do sąsiada, do którego jako ostatniego wodociąg dociera (ok 100m wykopu, 15m przewiertu sterowanego, żeby nie robić syfu na działce).
2. budowa studni (na to się nastawiałem od początku, ale wiedząc, jak może być pod górkę z uzdatnianiem - odechciewa mi się tego rozwiązania), szacunkowa głębokość źródła może być spora (mieszkam na wzniesieniu).
3. Zbiornik - czy jest opcja zbudować sobie zbiornik pod ziemią, który mógłbym napełniać cyklicznie utrzymując wodę zdatną do mycia/spożywania? (wtedy też sąsiad, tyle, że wąż mobilny i mniej kłopotów. Pytanie co jeśli woda stoi (pod ziemią).
Z góry dzięki za rady.

GrupaLeonarczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2018, 7:47
Re: Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

autor: GrupaLeonarczyk » 07 wrz 2018, 8:20

A czy nie lepiej po prostu zlecić to zadanie fachowej firmie zajmującej się studniami, wykonaniem odwiertu? Akurat w tej kwestii mamy duże doświadczenie i chętnie pomożemy na forum :)

builder11
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:48
Re: Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

autor: builder11 » 02 lut 2019, 19:41

A moze wlasnie robic sobie studnie? Teraz wiele osob sie na takie decyduje. Jak tylko chcemy to ta firma http://wiercenie-studni-malopolska.pl/ zrobi nam profesjonalnie taka studnie. Maja w tym spore doswiadczenie. Wywierca nam profesjonalnie studnie.

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

autor: arek20w » 02 lut 2019, 20:09

dogadaj się z sąsiadem i zrób sobie przyłącze od niego
Metr węża dn 25 ( wystarczy na kilka miesięcy) kosztuje 2,68
załóż wodomierz jako podlicznik koszt ok 100 zł
Instalacja na kilka miesięcy to nie musisz kopać głęboko

Co do studni - jak zrobić studnie to już na stałe a nie na kilka miesięcy

co do przewiertu Albo rób wszystko czyli 115 metrów bo i tak trzeba wykopać komory na początku i na końcu a jak masz zapłacić za kopanie 100 metrów to dopłać i wykop wszystko

nie polecam żadnej firmy jak inni bo nie jestem handlowcem i bądźmy realni żadna firma z drugiego końca Polski nie przyjedzie zrobić za pół darmo

taki szybki rachunek waż 115 metrów ok 300 zł kształtki 30, wodomierz z kształtkami 100 zł robocizna 115 metrów jak nie ma przeszkód w gruncie to jakieś 4-6 godzin kopania ( koparka policzmy po 100 zł na godz ) plus robocizna za usługę montażu i łączenia
Oddany pracownik wodociągów Hydraulik z zamiłowania

sarbinian
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:29
Re: Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

autor: sarbinian » 27 lut 2019, 20:31

Lepiej zrobić studnię, u nas znajomy ma taką wiertnice do studni głębinowych produkcji http://staltechnika.pl/ i wszystkim po kolei wiercił. U nas też nie ma wodociągów i to była jedyna możliwość. Dopiero w 2020 będą ciągnąć ale nie wiem czy będziemy się podłączać skoro mamy głębinówkę.

arci11
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:18
Re: Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

autor: arci11 » 11 kwie 2019, 18:56

Jeżeli studnia głębinowa to z https://naterm.pl/, gdyż po odwiercie jeżeli nie będzie wody lub będzie jej zbyt mało to nie zapłacisz nic za wykonaną próbę. Wydaje mi się, że bardzo uczciwie postawiona sprawa. W dodatku rzetelnie doradzą najkorzystniejszą opcję.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Studnia? Zbiornik? Przyłącze do sąsiada?

autor: mlekoslaw » 22 kwie 2019, 19:33

To już wybór należy do Ciebie.. Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy.. U mnie padło na zbiornik i póki co narzekać nie mogę. Gdybyś szukał, to tutaj masz duży wybór https://sklep.zbiorniki.szczecin.pl . Cenowo też bardzo konkurencyjnie


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów