Drzwi przesuwne

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

beata.lisek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 18 lip 2018, 12:51
Re: Drzwi przesuwne

autor: beata.lisek » 29 sty 2019, 9:34

Polecam zajrzeć na tego bloga odnośnie zalet drzwi przesuwnych.
[więcej informacji poprzez PW]

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne

autor: mazwoj » 29 sty 2019, 16:02

Rozpisali się na tym blogu. Rozdział mówiący o rodzaju drzwi przesuwnych. Twierdzą, że jest ich wiele, a wymienili aż jeden. A co z drzwiami chowanymi w ścianę?
https://erkado.pl/systemy-przesuwne/
Są generalnie 2 systemy - chowany w ścianę i naścienny. Są później różne warianty takie jak naścienny z kasetą ukrytą za maskownicą, albo z systemem odsłoniętym jak w Castoramie:
https://www.castorama.pl/produkty/urzad ... gLkUfD_BwE

Warto zwrócić uwagę na jakość kasety i jakość producenta skrzydeł. Więksi producenci jak Erkado czy Porta mają swoich dostawców kaset. Erkado ma świetnego Leona, a Porta niezawodnego Eclisse.

kulik86
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2016, 10:02
Re: Drzwi przesuwne

autor: kulik86 » 29 sty 2019, 17:55

Też szukam dobrych drzwi, tylko u mnie kwestia tego, że potrzebuję wziąć na raty, ma ktoś coś do polecenia?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne

autor: mazwoj » 10 lut 2019, 12:43

Drzwi przesuwne masz tak na prawdę w 2 wydaniach:
-przesuwne naścienne (z widoczną kasetą i skrzydłem)
-przesuwne chowane w ścianę (z ukrytą kasetą i skrzydłem chowającym się w ścianę)

Poza tymi różnicami tak na prawdę z grubsza konstrukcje są tożsame u różnych producentów. Warto patrzeć na to na jakich kasetach masz montowane skrzydła przesuwne. Ja generalnie polecę Ci kasety Leona (używa ich np. Erkado) albo Eclisse'a (używa ich np. Porta). Oba systemy są praktycznie niezawodne i świetnie działają przez wiele lat bez konieczności serwisowania. Dalej to na prawdę patrzysz na jakość skrzydeł i ościeżnic tunelowych jakie są połączone z daną kasetą. Akurat tu obydwie w/w firmy mają świetną jakość więc śmiało możesz przeglądać ich katalogi.

Co do zakupu na raty, to u mnie takiej opcji nie ma. Musisz pochodzić po salonach i popytać. Może osobno jakiś kredyt i osobno zrobić zakup drzwi? Nie znam się na tym więc nie podpowiem co i jak.

mirrek
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Drzwi przesuwne

autor: mirrek » 26 lut 2019, 11:57

Na pewno w związku z tym, że są przesuwne nie należy lekceważyć dobrego montażu. Generalnie takie drzwi mogą być wyjściowe na balkon, ale i na wewnętrzne trzeba poświęcić trochę uwagi.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne

autor: mazwoj » 11 mar 2019, 17:14

Jasne, że tak. Szczególnie że wszystkie ościeżnice czy systemy przesuwne rozwijają się ustawicznie. Jeszcze pół roku temu np. w popularnym Erkado nie było systemów przesuwnych typu "loft" jakie są bardzo teraz popularne czy systemów przesuwnych z niewidoczną kasetą (u nich nazywa się to MAGIC), a te montuje się trochę inaczej jak klasyczny system przesuwny naścienny z widoczną kasetą.

Hemos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2018, 15:51
Re: Drzwi przesuwne

autor: Hemos » 14 mar 2019, 13:44

Tutaj mogę się zgodzić odnośnie montażu, również uważam że w przypadku drzwi ja ki okien jest on czymś niezbędnym- chodzi rzecz jasna o prawidłowy montaż i wybór dobrej klasy drzwi, od tego zacznijmy.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne

autor: mazwoj » 18 mar 2019, 14:44

Jasne. Oczywiście są różne drzwi i różne systemy. Jedne potrzebują standardowego potraktowania, czyli są proste w montażu jak np. ościeżnice proste czy regulowane w w/w firmie. Są też wspomniane systemy przesuwne (Magic, Loft czy klasyczne systemy naścienne i chowane w ścianę), które potrzebują więcej precyzji przy montażu.

Marek.s84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 23 lut 2018, 8:50
Re: Drzwi przesuwne

autor: Marek.s84 » 21 mar 2019, 12:57

Wiadomo że montaż musi być poprawny, bo bez tego nawet najlepsze drzwi nie będą pełnić swoich funkcji. Odnośnie jakości – na pewno nie warto kupować możliwie najtańszych rozwiązań. To ważne szczególnie w przypadku konstrukcji przesuwnych stosowanych na zewnątrz, muszą być bardzo szczelne na przenikanie powietrza i wilgoci, a nie wszystkie firmy potrafią wyprodukować taką stolarkę. Na pewno warto polecić Empol z Wrocławia czy Matplast z Nowej Rudy, produkują ciepłe i bardzo dobrze uszczelnione drzwi podnoszono-przesuwne w niemieckich systemach Schuco.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi przesuwne

autor: theme » 23 mar 2019, 10:29

Tylko my tu rozmawiamy o drzwiach przesuwnych do wnętrz. To o czym piszesz to są drzwi ale w formie okna na systemie np. HS. Ogółem drzwi zewnętrznych w formie klasycznych drzwi drewnianych czy stalowych nie produkuje się. Widziałem w internecie różne wizualizacje z tym rozwiązaniem, ale nie nada się ono do żadnego kraju gdzie jest zima. Raz że łatwiej się włamać przez takie drzwi, dwa że nie będą one tak ciepłe i szczelne jak klasyczne rozwierne drzwi.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Drzwi przesuwne

autor: Kusza » 23 mar 2019, 21:21

Ciekawym rozwiązaniem mogą być szklane drzwi przesuwne nie nadają się do każdego pomieszczenia ale fajnie sprawdzają się w łazience i np. w sypialni zresztą zobaczcie sami http://www.e-mieszkanie.pl/a/szklane-dr ... -5893.html

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne

autor: mazwoj » 25 mar 2019, 7:30

Nadają się czy nie to kwestia dyskusyjna. Każdy woli co innego. Ja lubię przesuwne drzwi ale sam bym takich w domu sobie nie zamontował. Natomiast u Klientów montuję tafle szklane w systemach przesuwnych i oni chwalą sobie to rozwiązanie.
https://erkado.pl/wp-content/uploads/20 ... pl2019.pdf

Na 124 stronie jest przykładowy system z popularnego Erkado. Do niego idą ich tafle o nazwie Graf. I tak jak piszesz można je montować w łazience, bo jest opcja zrobienia w nich podcięcia wentylacyjnego, choć ja osobiście lekko krępowałbym się :). Oczywiście jest tam szkło mleczne, które bardzo mocno rozmywa to co dzieje się w środku, ale sam fakt szklanych drzwi jakoś jest zakorzeniony zbyt mocno w mojej głowie ;).

Megiera85
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 27 maja 2018, 19:00
Re: Drzwi przesuwne

autor: Megiera85 » 28 kwie 2019, 6:37

Ja od zawsze miałem taką wizję pięknego tarasu, którego drzwi będą przesuwne a nie otwierane. Kiedy zaczęliśmy budowę domu to pierwsze o czym pomyślałem to o taki drzwiach suwanych. Rozeznałem się w ofertach i zamówiłem takie drzwi z firmy Prodimex z Łodzi.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne

autor: mazwoj » 15 maja 2019, 15:39

To w zasadzie są okna przesuwne, a nie drzwi. Nazywa się je drzwiami ze względu na konstrukcję, choć przy takim przeszkleniu to dla mnie nadal okno ;). Z drzwi przesuwnych to jest tylko kilka opcji do wyboru:
-system naścienny jak np. w Invado
-system chowany w ścianę jak np. w Porcie
-system z ukrytą prowadnicą jak np. Magic w Erkado

Każdy z tych systemów później można jeszcze dzielić na taki co ma dolny to czy nie, na to jakie skrzydło można na nim wieszać (np. drewniane / MDF czy szkło). Jest trochę opcji do wyboru też z ościeżnicami tunelowymi. A to co piszesz to są przesuwane okna, które mogą służyć też jako wyjście na taras :) czego strasznie zazdroszczę :).

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Drzwi przesuwne

autor: marek33 » 19 lip 2019, 7:34

Mam dość duży taras u siebie i chciałem zrobić drzwi przesuwne z przeszkleniami, ale wzmocnionymi. Dopiero mnie zainteresowały rozwiązania od OknoPlus, bo mogli od ręki potwierdzić realizacje, czego konkurencja zrobić nie potrafiła szczerze mówiąc. Nic nie ściemniali, a byłem w salonie przy Malwowej 17 u pana Remigiusza i tego samego dnia podjąłem decyzję o współpracy.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów