Jak radzić sobie z alkoholizmem?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: viki42 » 25 lut 2019, 10:47

felicja64 pisze:Bardzo dobre opinie słyszałam o Psychomedic. W klinikach można liczyć na wsparcie i fachowa pomoc także psychiatry - często to konieczne przy nałogach, nie tylko alkoholowym.


Nie tylko bezpośrednio w ich klinikach można uzyskać takie wsparcie. Nie wiem czy słyszałaś, ale mają także opcję terapii online. Wówczas potrzebny jest tylko komputer i internet. Nie trzeba wychodzić z domu, a taka terapia jest również bardzo skuteczna.

Renata Sz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:25
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: Renata Sz » 01 kwie 2019, 14:31

Alkoholizm to ie przelewki, często mamy udrękę z taką osobą ale nie zdajemy sobie niejednokrotnie co musi siedzieć w głowie alkoholika. Najlepiej udać się na leczenie. bardzo dobrym ośrodkiem leczenia uzależnień jest medox. Mają tam dobrych specjalistów w bardzo dobrym stopniu zajmują sie leczeniem wszelkich uzależnień jak i leczeniem depresji różnych etiologii.

urzędnik
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2016, 9:45
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: urzędnik » 08 kwie 2019, 8:32

Jeśli tylko osoba uzależniona od alkoholu wyrazi zgodę na leczenie, to najlepszym rozwiazaniem jest pobyt tu Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. Tu najpierw odtrucje organizmu a następnie leczenie, terapie indywidualne i grupowe. Leczenie trwa 8 tygodni A następnie pacjent jest objęty rocznym okreem ochronnym.

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: anik92 » 24 kwie 2019, 18:13

Polecam terapię w sprawdzonym miejscu. Ja mogę Ci polecić wroclaw-psychoterapia.com.pl

Monsterek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2019, 17:55
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: Monsterek » 30 kwie 2019, 18:19

Po pierwsze sam alkoholik musi chcieć zerwać z nałogiem. W innych przypadkach robienie czegokolwiek na siłe nie przyniesie dobrego rezultatu

nawrot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 13 cze 2013, 22:06
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: nawrot » 02 maja 2019, 20:37

Trzeba się zastanowić dlaczego dana osoba pije alkohol. Jeśli to wynik problemów i stresu to warto znaleźć alternatywne rozwiązanie, które przyniesie podobny efekt. Może to być np. kava kava. Ma działanie odprężające i koi nerwy. Jednakże nie uzależnia. Można w ten sposób wyjść z nałogu nie rezygnując z przyjemności.

agus123
Aktywny
Aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwie 2017, 20:07
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: agus123 » 04 lip 2019, 9:31

A Esperal? Z tego co wiem to jest bardzo skuteczny. Wielu osobom pomogło, jak to się mówi potocznie, zaszycie. Myślę, że w walce z alkoholizmem warto wypróbować wszystkiego. A są miejsca, gdzie wszyć esperal można o dowolnej porze dnia i nocy.

Radzka
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 paź 2019, 8:31
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: Radzka » 24 paź 2019, 8:41

precyzyjny alkomat to podstawa

alinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: alinka » 24 paź 2019, 12:32

Bez wątpienia powinno się udać do dobrego lekarza psychiatry, sam alkoholik musi chcieć zerwać z nałogiem i chcieć podjąć leczenie.

awwa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:51
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: awwa » 30 cze 2020, 17:02

Wiele jest ośrodków i prywatnych i państwowych. Mój brat była w prywatnym ośrodku Tratwa w Wiśle, jemu tutaj pomogli . Udało mu się wyrwać z nałogu. Trafił na bardzo dobrych terapeutów Elę i Marcina, po dziś dzień ich mile wspomina , jakby nie było uratowali mu życie

Przemsza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2016, 14:34
Re: Jak radzić sobie z alkoholizmem?

autor: Przemsza » 19 kwie 2021, 16:24

Przede wszystkim Twoja mama musi poczuć, że ma wsparcie i pomożesz jej w walce z nałogiem. Jest to długi, ciężki proces, ale dzięki obecnym środkom i usługom profesjonalistów, na pewno sobie z tym poradzi. Na pewno w każdym mieście znajdziecie ośrodek, gdzie można poradzić się fachowców i ustalić strategie leczenia. Być może u Twojej mamy skuteczna okaże się tzw. wszywka alkoholowa?


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów