Dom z gliny. Technika budowy, zalety i wady domów glinianych

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Dom z gliny. Technika budowy, zalety i wady domów glinianych

autor: Redakcja » 24 lut 2019, 22:17

Dawniej domy budowano z gliny, ziemi, kamienia, czy słomy. Czy budowa domu z gliny w obecnych czasach to dobry pomysł? Dom z gliny. Technika budowy, zalety i wady domów glinianych >>
Redakcja

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Dom z gliny. Technika budowy, zalety i wady domów glinianych

autor: cookiemonster » 24 lut 2019, 22:17

Ostatni akapit jest dość wymowny... Nie ma sensu eksperymentować na własnym domu - to zadanie dla masochistów ;) Ale oczywiście dałoby się rozpropagować tę technologię gdyby była odpowiednio korzystna cenowo (w sensie jakieś dopłaty, ulgi, etc). Tak swego czasu robiono z innowacyjnymi materiałami w Niemczech. A u nas niestety jest pod tym względem bardzo słabo i dlatego wszyscy murują z pewniaków, czyli np. z pustaków ceramicznych Porotherm, które mają bardzo "bezpieczne" parametry nośności, izolacyjności termicznej i akustycznej - po prostu w dużej mierze są pozbawione jakichś szczególnych wad. Do tego są korzystne cenowo...

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Re: Dom z gliny. Technika budowy, zalety i wady domów glinianych

autor: krystof » 30 mar 2019, 6:53

To prawda, ja bym się nie zdecydował na eksperymentowanie we własnym domu. Mam wydać 250 tys. na budowę czegoś co BYĆ MOŻE będzie dobrym rozwiązaniem? Chodziły mi po głowie różne inne technologie, ale ostatecznie z rozsądku, ale też i z przekonania że to aktualnie najlepszy możliwy wybór, wybrałem jako technologię ścienną ceramikę Porotherm.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów