zgłoszenie do urzędu gminy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

adamik
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2008, 0:53
Lokalizacja: Wawa
zgłoszenie do urzędu gminy

autor: adamik » 18 lip 2008, 17:10

Witam Szanownych Forumowiczów!
Chcę wziąć kredyt na remont domu.Już część dokumentów poskładałam i teraz bank żąda, żebym zgłosiła zamiar remontu do urzędu gminy.Nie wiem po co to im potrzebne?
Może ktoś wie?Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 19 lip 2008, 15:46

Standardowa procedura przy kredytach, żądają pozwolenia na budowę albo zgłoszenia robót. Tylko nie do urzędu gminy ale do starostwa powiatowego.
Pozdrawiam.

adamik
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2008, 0:53
Lokalizacja: Wawa

autor: adamik » 21 lip 2008, 2:38

Ale po co im to potrzebne???? :?

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 21 lip 2008, 8:09

A o to to juz sie zapytaj banku.

JW24
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2008, 8:14

autor: JW24 » 26 lip 2008, 8:35

deggial pisze:Standardowa procedura przy kredytach, żądają pozwolenia na budowę albo zgłoszenia robót. Tylko nie do urzędu gminy ale do starostwa powiatowego.
Pozdrawiam.


nie jestem pewny ale remont zgłasza się w gminie, a budowa to pozwolenie w starostwie. Radzę sprawdzić - najlepiej przeczytać ustawę - Prawo Budowlane, wtedy nikt Ci ciemnoty nie wciśnie :roll:

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 26 lip 2008, 14:55

Ludzie nauczcie się - NIC SIĘ W GMINIE NIE ZGŁASZA !!!! Do gminy można wystąpić o warunki zabudowy lubn o wypis z MPZP.
A w PB nie ma nic napisane czy się zgłasza w gminie czy w starostwie tylko we właściwym organie.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów