Monitoring mieszkania

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

michal123456
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2018, 15:00
Monitoring mieszkania

autor: michal123456 » 24 cze 2018, 15:09

Cześć,

ostatnio miałem drugą już próbę włamania do mieszkania. W związku z powyższym chciałbym zamontować między jednymi a drugimi drzwiami wejściowymi kamerę. Tego sprzętu jest dość sporo na rynku, dlatego chciałbym Was prosić o radę w jego doborze.

Kamera musi spełniać następujące warunki:
- WiFi
- nagrywanie w przypadku wykrycia ruchu (otworzenia pierwszych drzwi) o ile jest 'uzbrojona'
- nagrywanie materiału bezpośrednio na serwer online (niekoniecznie musi to być serwer dostawcy sprzętu, mogę taki zapewnić)
- nagrywanie w nocy

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam,
Michał

Sklep.ferguson
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:07
Re: Monitoring mieszkania

autor: Sklep.ferguson » 27 cze 2018, 7:28

Akurat jeżeli chodzi o kamery, urządzenia do monitoringu to polecam zerknąć także do nas, mamy szeroki wybór oraz doświadczenie, służymy pomocą :)

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Monitoring mieszkania

autor: paluch686 » 29 cze 2018, 10:03

Ja swoje mieszkanie wyposażyłem w 4 kamery. Śpię dużo spokojniej bo przy tym mam inteligentny czujnik ruchu i alarmowania włamania. Poprosiłem o fachową poradę w http://asmex.pl i zrobili mi cały kosztorys, projekty, wizualizację. Super firma, bardzo polecam :)

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Monitoring mieszkania

autor: bobik5 » 29 cze 2018, 19:52

Też na waszym miejscu zastanowiłabym się nad kwestią ochrony swojego mieszkania, taki monitoring przez wi fi albo jakiś alarm bezprzewodowy. Cennik dobrej firmy i dobrego sprzętu znalazłam na http://www.zamel.pl/cennik , może akurat wam też podpasuje ich oferta :)

klarusia
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2018, 13:05
Re: Monitoring mieszkania

autor: klarusia » 08 sie 2018, 13:48

Proponuję założyć dobry, nowoczesny alarm.

Sklep.ferguson
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:07
Re: Monitoring mieszkania

autor: Sklep.ferguson » 10 sie 2018, 11:19

Monitoring mieszkania to dobry pomysł, szczególnie jak mieszkamy w dużym mieście czy w nieciekawej okolicy. Wiadomo, że koszty tego nawet w przypadku najmniejszych wersji są jednak znaczne.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Monitoring mieszkania

autor: budowa876 » 17 sie 2018, 17:39

A co w ogóle możecie powiedzieć o czymś takim, jak instalacje cctv mińsk mazowiecki Myślicie, że może być to dobra opcja i że może być to jedne z lepszych rozwiązań, aby zdecydować się na instalacje cctv. Dajcie znać, jakie macie opinie i z czegoś takiego korzystacie.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Monitoring mieszkania

autor: Borysek11 » 30 sie 2018, 12:27

Wiesz co ja myślę, że warto abyś również sprawdził ofertę sklepu internetowego https://jbpartner.pl/ bo znajdziesz u nich szeroki wybór modeli kamer do monitoringu IP, do tego systemy alarmowe oraz mniejsze kamery szpiegowskie na przykład do ukrycia w swoim gabinecie. Cena jak i jakość naprawdę ok, ale o tym przekonasz się już sam sprawdzając jakie propozycje przygotowali, a jest w czym wybierać :)

dickwinters
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:30
Re: Monitoring mieszkania

autor: dickwinters » 05 wrz 2018, 17:17

Dobry monitoring to też kwestia odpowiedniego sprzętu. Sąsiad sam się tym zajął niestety ja nie miałem tyle czasu dlatego zdecydowałem się na systemy alarmowe w Konsalnet. Zawsze to dobre zabezpieczenie :)

Kimczi
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2019, 18:18
Re: Monitoring mieszkania

autor: Kimczi » 19 lut 2019, 14:27

Uuuuu, nie przyjemna sytuacja z tą próbą włamania. Ja swego czasu miałem zamontowaną kamerkę IP camspot 4.8 sd https://ov.overmax.eu/produkt/camspot-4-8-sd/ z funkcją obserwacji na żywo, nagrywania oraz alarmem, więc mogę ją polecić.

Pasko33
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:35
Re: Monitoring mieszkania

autor: Pasko33 » 01 mar 2019, 13:09

Kimczi pisze:Uuuuu, nie przyjemna sytuacja z tą próbą włamania. Ja swego czasu miałem zamontowaną kamerkę IP camspot 4.8 sd https://ov.overmax.eu/produkt/camspot-4-8-sd/ z funkcją obserwacji na żywo, nagrywania oraz alarmem, więc mogę ją polecić.


Te Camspoty z Overmaxa są dobre - też posiadam taką kamerkę, cena nieduża a kamera nadaje się idealnie do monitoringu mieszkania. Wszystkie potrzebne funkcje w niej są, a nie kosztuje fortuny.

celia.celia84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:18
Re: Monitoring mieszkania

autor: celia.celia84 » 14 mar 2019, 19:47

Włamanie czy nawet próba włamania do mieszkania nie jest przyjemnym doświadczeniem, ale niestety takie rzeczy mają miejsce. Dlatego dobrze robisz, że szukasz jakiegoś zabezpieczenia, które po pierwsze zapewni Ci bezpieczeństwo, a po drugie w razie włamania pozwoli zidentyfikować sprawcę. Firma Monitoring 365 - http://monitoring365.pl/ oferuje bardzo różnorodne systemy zabezpieczeń, w tym kamery cctv o naprawdę wysokiej rozdzielczości. Jeśli niestety doszłoby do drugiej próby włamania to tym razem bez problemu zidentyfikujesz sprawcę.

Skynet
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:38
Re: Monitoring mieszkania

autor: Skynet » 25 mar 2019, 14:25

Polecalibyśmy kamery Netatmo - posiadamy w asortymencie kamery zewnętrzne tej mark, oraz domowe kamery, które wyposażone są także w funkcje rozpoznawania twarzy. Sprawdźcie na [Skynet]

Florekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 14 mar 2019, 15:10
Re: Monitoring mieszkania

autor: Florekk » 25 mar 2019, 21:50

W takim razie myślę, że warto abyś również rozważył wybór kamer wewnętrznych od JBPartner, które będą świetną opcją jeżeli chodzi o zabezpieczenie mieszkania. W naszym przypadku wybór padł na model KZ14, który jak najbardziej mogę polecić. Przede wszystkim ze względu na wysoką jakość obrazu FullHD, do tego możliwość zdalnego sterowania w zakresie ruchu 350 stopni w poziomie oraz 90 stopni w pionie. W całkowitej ciemności widać wszystko do odległości 15 metrów i poza tym nie miałem też problemów z ogarnięciem jak to wszystko działa.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Monitoring mieszkania

autor: budowa876 » 31 mar 2019, 20:17

Teraz mamy takie technologie i takie możliwości, że swoim domem, czy też mieszkaniem można sterować z każdego miejsca na ziemi i jest to bardzo proste. Wystarczy, że zainteresujecie się odpowiednim systemem, np. tutaj https://zamel.com/pl-PL/produkty/supla-sterowanie-wifi Doczytajcie i przekonajcie się, jak to działa.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów