Jaki program Cad + szkolenie

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Jaki program Cad + szkolenie

autor: Borysek11 » 20 paź 2017, 13:04

Witam.
Chciałem zapytać architektów z jakiego programu Cad korzystacie oraz czy warto przed rozpoczęciem pracy na nim pójść na dodatkowe szkolenie, czy jednak uda mi się samodzielnie ogarnąć działanie danego programu? Z góry dzięki za wsparcie ;)

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: KolosRes22 » 24 paź 2017, 0:43

Hej! No my od już dłuższego czasu (około roku) korzystamy z ZwCad 2017 Profesional oraz dodatkowych nakładek do niego przygotowanych jak m.in ZwTraffic, czy ZwMetric. na pewno jest to jeden z najlepszych Cad-ów na rynku. Kompatybilny z innymi programami, funkcjonalny, a w wersji 64Bit-owej wykorzystuje w pelni moce przerobowe komputera. Śmiało polecam przetetsować go na wersji próbnej :)

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: Nephalim123 » 24 paź 2017, 9:12

Na YT masz dużo tutoriali gdzie sobie pooglądasz co i jak.

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: JoachimKon » 03 lis 2017, 9:22

Oczywiście jeżeli jesteś samoukiem to na pewno sobie poradzisz, jednak nie wszystkim tak łatwo idzie i wtedywarto skorzystać ze szkolenia. osobiście byłem w U.I Szansa na taki ze wspomnianego ZwCad i naprawdę znacząco mi pomógli pod względem ogarnięcia funkcji w prosty sposób i łatwiejsze poruszanie się, a przez to ułatwiłem sobie pracę przy projektach. Teraz ( po praktycznie roku użytkowania) śmiało mogę powiedziec, że to jeden z lepszych tego typu programów jak już się w niego "wgryzie" :)

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: seba676 » 10 lis 2017, 8:57

jak najbardziej jeżeli szykujesz się do przejścia na inny Cad no to tutaj ZWCad jest jednym z najlepszych rozwizań na rynku. ma bardzo duży wybór kompatybilnych nakładek, dzięki którym możesz stworzyć idealny program pod Twoje wymagania i potrzeby. Musisz, więc dokładnie sprawdzić całą ich ofertę :)

Kortenik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 18 kwie 2017, 7:26
Kontaktowanie:
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: Kortenik » 13 lis 2017, 6:57

W takim razie chyba ja również muszę rozważyć tą opcję. Przede wszystkim ZwCad wyróżnia się dość sporą bazą dodatkowych nakładek oraz funkcjonalnością dzięki temu że wersja 2017 była pisana praktycznie od nowa. Mogli, więc go znacząco poprawić względem innych :)

vauseman
Aktywny
Aktywny
Posty: 270
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:57
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: vauseman » 14 lis 2017, 9:33

Dodatkowe szkolenie na pewno się przyda, bo nie są to proste programy.

Norbert145
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 18 lis 2017, 11:56
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: Norbert145 » 12 sty 2018, 10:10

Dokładnie, ja już od kilku ładnych miesięcy pracuję na ZwCad 2017 i nakładkach, a głównie to ZwTraffic. Zajmuję się zawodowo tworzeniem projektów drogowych więc to idealne dla mnie rozwiązanie i w końcu nie tracę czasu na szukanie dodatków. Teraz szeroka baza znaków drogowych i dodatków w jednym miejscu daje mi więcej czasu wolnego :)

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: Tomko43 » 25 sty 2019, 14:17

Teraz jeszcze warto zapoznać się z propozycją nowej wersji czyli ZwCAD 2019, który spisuje się naprawdę dobrze również jeżeli chodzi o większe projekty. A dokładnie polecam odwiedzić stronę https://www.zwcad.pl/zwcad-2019-wersja-oficjalna.html gdzie zobaczysz co nowego również udało im się wprowadzić.

Ehlenka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2018, 17:12
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: Ehlenka » 17 lut 2019, 20:12

bardzo intuicyjnym CADem jest gstarcad. Można wiele na jego temat znaleźć w necie, w mojej opinii nie jest potrzebne jakieś specjalistyczne szkolenie. Możesz poczytać na stronie produktu: https://gstarcad.pl/, można pobrać wersje testową za free i sprawdzić czy spasuje.

Florekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 14 mar 2019, 15:10
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: Florekk » 12 kwie 2019, 11:42

Podzielam zdanie poprzedników i również jestem zdecydowanym zwolennikiem ZwCad ponieważ pod kilku lat rozwija się świetnie i ciągle wprowadzają nowe udogodnienia, dzięki czemu możesz bezpośrednio na ich stronie sprawdzić jak działa i od razu przetestować go na wersji próbnej.

piotr.kosa
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2018, 11:19
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: piotr.kosa » 26 kwie 2019, 16:37

widzę że się opinie podzieliły :) próbowałem oba i wybrałem GstarCAD - ale wiadomo, kwestia kto co woli. Najnowsza wersja GS ma teraz system współpracy Collaborative Design - jeszcze nie testowałem, ale cieszę się na samą myśl :D

SebastianKrol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:13
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: SebastianKrol » 08 lip 2022, 12:02

Według mnie jeżeli akurat chodzi o wybór odpowiedniego programu CAD o wysokiej funkcjonalności to na pewno warto tutaj wspomnieć o tym, żebyście wzięli pod uwagę też jeden z bardziej docenianych programów czyli ZwCAD 2022 który od strony technicznej nie pozostawia zastrzeżeń. Jednocześnie pozwala tworzyć projekty z dostępem do bazy nakładek. Jest wsparcie techniczne, pełną integrację z innymi programami CAD i wersje zarówno 32 i 64 bitowe.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Jaki program Cad + szkolenie

autor: ArekWoj » 10 paź 2022, 9:06

Odnośnie dobrego i przede wszystkim skutecznego programu do tworzenia rozbudowanych projektów to weźcie pod uwagę najnowszą wersje czyli ZwCAD 2023, który ma coraz więcej pozytywnych opinii w sieci z tego co udało mi się znaleźć i już mozna pobrać wersję próbną żeby się przekonać. Do tego zapewniają wsparcie szkoleniowe, żebyście się jak najlepiej w niego wdrożyli. Pozdrawiam!


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów