Odległość domków drewnianych od granicy działki

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Mariusz.M
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2019, 9:43
Odległość domków drewnianych od granicy działki

autor: Mariusz.M » 17 lut 2019, 9:46

Witam.
Mam w planach postawienie kilku domków letniskowych na swojej działce. Czytając przepisy, taki domek powinien znajdować w odległości 6 metrów od granicy działki. A jeżeli na sąsiedniej działce znajduje się taki drewniany dom to muszę od niego odsunąć się co najmniej 12 metrów...bądź 16 m jeżeli dach lub ścianą jest łatwopalna.

Czy coś się zmieniło w przepisach? Sąsiad wybudował( pozwolenie ze starostwa na budowę w 2016 r) domki drewniane na zasadach "ogólnych" czyli 4 metry od granicy działki w przypadku ściany z oknami i 3 m bez okien i otworow..
Więc czy w takim przypadku mam teraz odsunąć się na 16 metrów (jego 4 do granicy i moje 12 od granicy działki???
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

jurek4343rr
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2019, 12:32
Re: Odległość domków drewnianych od granicy działki

autor: jurek4343rr » 17 lut 2019, 12:34

Musze stwierdzić że na tym forum jest bardzo dużo ciekawych wpisów.Na pewno będę tutaj wracał.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów