Jaki kociol gazowy dwufunkcyjny do mieszkania 50 m2

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

CrazyZELL
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2008, 8:15
Jaki kociol gazowy dwufunkcyjny do mieszkania 50 m2

autor: CrazyZELL » 03 lip 2008, 8:22

Witam serdecznie.
To moj pierwszy post na forum.
Czytam juz od jakiegos czasuna temat c.o i straszny metlik zapanowal w mojej glowie.
Mam zamiar zalozyc gazowe c.o.
Moje mieszkanie ma 50m2
Czy zrobienie instalacji na rurkach RURA WAVIN PEX-AL-PEX 16x2 jest dobrym pomyslem.
Poza tym, jaka moc kotla dobrac czy ten bedzie ok?? --> Vaillant turboTEC VUW PRO 242-3, czy moze pomyslec nad czyms innym.

Czy bede potzreebowal rozdzielacze, jesli tak to jakie? (mam zamiar zamontowac 6 grzejnikow).

Jakie grzejniki? Pomieszczenie jedno 16m2 z 2 oknami, drugie 17m2 z 2 oknami, trzecie 11m2 z 1 oknem i czwarte lazienka ok 4 m2 z malym okienkiem.

Dodam, ze w tej chwili mam taki balagan w glowie, ze praktycznie nic juz nie wiem.

Prosze o jakies porady .

Aha. Jest to mieszkanie srodkowe na I pietrze (ostatnim) Budynek ma ok 60/70 lat. Dach zostal wymieniony w zeszlym roku - jest nowa dachowka. Wyskoosc mieszkania 2,50

Pozdrawiam.
CrazyZELL

cezarr1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: pomorskie

autor: cezarr1 » 09 lip 2008, 20:51

Za duża a moc kotła od 9,1 kw do 24 kw na 50 m2 i niższa moc od której moduluje palnik tym lepiej .kwestia ile masz kasy i na co się nastawiasz z dolnej półki może TERMET Micro Term wg producenta działa od 4,5kw do 14 kw cenowo lepiej wypada nie znam opinii o jakości w/w trzeba popytać

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

autor: astim » 25 lip 2008, 23:50

załóż sobie junkersa ceraclass.
rurki wavin alupex jak najbardziej
rozdzielacz nie zalecam, nalezałoby prowadzić rurki w bruzdach w podłodze, a to dość trudne przy remoncie starego mieszkania. najlepszy system 2-rurowy w tym przypadku. grzejniki zasilane od dołu, z zaworami odcinającymi


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów