Wymiana drzwi wejściowych w bloku

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: tolkin » 29 gru 2016, 14:09

Pół biedy jak ocenisz klienta przed sprzedażą, wtedy można jakoś zareagować. Jak już sprzedasz i spotkasz taką reakcję przy odbiorze - współczucie. Dlatego też warto jednak wszystko wyjaśnić wcześniej.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: Jan_Kalita » 29 gru 2016, 14:20

Dlatego ja wolę czasem poświęcić nawet godzinę dłużej, żeby poznać bardziej klienta. Zresztą, jak jestem w domu u klienta to nawet po wystroju można poznać z kim ma się do czynienia. Choć zdarzają się niespodzianki kiedy normalny klient okazuje się być skrytym roszczeniowym psychopatą - tego się nie uniknie.

Jedna rzecz się nie zmienia - klient powinien zostać poinformowany o wszystkich problemach/wariantach wynikających z wymiany stolarki, a w szczególności drzwi w bloku. Raz miałem sytuację, że klient wiedział, że musimy rozkuć trochę (po 3 cm na stronę) drzwi, aby móc nowe zamontować, ale wielkim zaskoczeniem dla niego było, że kafelki mu polecą i oczywiście ja powinienem go o tym poinformować. Pamiętajcie Panowie, że to co dla nas siedzących w branży jest oczywiste, to dla laików nie zawsze i czasem warto wspomnieć nawet o pier....

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: tolkin » 29 gru 2016, 14:49

Dokładnie... Najgorzej też jest jak montaż odbywa się pod nieobecność właściciela - jest np. teściowa, mama, babcia, sąsiadka itd. Znowu można powiedzieć, że pół biedy jak siedzi cicho i wszystkie wynikłe sprawy ustala się telefonicznie z inwestorem. Ale oczywiście, jak to bywa w rodzinach każdy chce swoje 3 grosze dorzucić i później duże zdziwienie inwestora.

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: pawelszabla » 03 sty 2019, 15:04

Wiesz co, można podpytaj w Safedoor w Krakowie (sprzedają stacjonarnie ale też online – http://safedoor.pl). Prowadzą profesjonalny montaż drzwi czy bram w Kraku i okolicach, mają autoryzowane ekipy przeszkolone przez producentów konkretnych mechanizmów.

budującakobieta
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: budującakobieta » 17 sty 2019, 15:14

Wydaje mi się, że jak sie wymienia drzwi wejściowe, to z racji kosztów i późniejszych problemów warto być przy montażu, aby mieć oko na montażystów. Czasami mnie dziwi ludzkie zaufanie do kogoś. Rozumiem, że usługa powinna być zawsze prima sort, ale są sytuacje, kiedy trzeba podjąć jakąs decyzję, jak coś zrobić, zamontować itd. i wtedy często inwestor jest niezbędny, bo montazyści mogą mieć inne poczucie estetyki :wink: (tak to nazwijmy) . Różne rzeczy już w domu "montowałam" i zawsze wolę być na miejscu. Ostatnio co prawda nie wejściowe, ale wewnętrzne drzwi montowali mi panowie z ABC dom w Krakowie https://abcdomkrakow.pl/drzwi-wewnetrzne/ i zrobili to bardzo przyzwoicie :)

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: mazwoj » 10 lut 2019, 13:26

Dwa, że nawet jak ktoś jest na etapie wybierania drzwi i już ma upatrzony model to warto pochodzić jeszcze po sklepach i popytać, bo jak widzę czasem wiedzę kolegów z branży to mi się nóż w kieszeni otwiera. A co dopiero Klient, który tej wiedzy na co dzień nie potrzebuje i musi podjąć decyzję jakie ma kupić drzwi i w jaki sposób mają być one zamontowane. Nawet sama nieznajomość tego co jest w ogóle do wyboru może nas sporo kosztować (pieniędzy i sprzątania). Mam tu na myśli coś co się zwie rozmiarem "N". Jest to nic innego jak drzwi węższe o 40-50mm (zależnie od producenta i typu ościeża). Cena tych drzwi jest taka sama:
https://erkado.pl/wp-content/uploads/20 ... 018_pl.pdf (strona 68) ale za to cena montażu będzie tańsza, bo nie trzeba będzie rozkuwać ściany jak to zazwyczaj ma miejsce w blokach. U mnie brak takiego kucia to będzie jakieś 80-120zł taniej dla Klienta. Warto poznać zawsze wszystkie opcje do wyboru, połazić po salonach i popytać o każdą pier.... Jest też internet gdzie zawsze można coś poczytać czy podpatrzeć.

maciejj862
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 01 cze 2016, 8:31
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: maciejj862 » 12 lut 2019, 14:25

Drzwi wejściowe w bloku szybko się zużywają, nie mogą być więc to pierwsze lepsze drzwi, a jakieś solidne, wysokiej jakości. Potrzebne będą też samozamykacze, wytrzymałe, z dobrej jakości materiałów.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: mazwoj » 17 lut 2019, 11:26

Wręcz przeciwnie Kolego. Drzwi w bloku mają bardzo komfortowe warunki działania w przeciwieństwie do drzwi zewnętrznych. Nie są one atakowane przez promienie UV, nie muszą borykać się z śniegiem czy deszczem. Jedyne co drzwi wewnątrzklatkowe muszą pokonać to nieustający przeciąg. Klatka schodowa działa jak jeden wielki komin. Przez to jest uczucie podwiewania po nogach w mieszkaniach w bloku. Można z tym skutecznie walczyć stosując szczelne drzwi z np. uszczelką opadającą:
https://erkado.pl/produkt/herse-lux-set-1/

Dopłata do w/w uszczelki to 110zł brutto. Jednorazowy wydatek, który odpłaci się przyjemnym użytkowaniem drzwi i eliminacją uporczywego wiania po nogach. To już nie te czasy gdzie kładło się zrolowany ręczni zimą pod drzwiami :).

rewo13
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2019, 7:56
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: rewo13 » 08 kwie 2019, 12:13

Znacie kogoś z Wrocławia, kto fachowo zajmuje się montaż i serwis okien wrocław? Właśnie postawiłem dom i szukam kogoś kto pomoże mi zarówno z drzwiami jak i z montaż i serwis drzwi wrocław. Z góry dziekuje za odpowiedź.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: mazwoj » 09 kwie 2019, 15:54

Nie mój region działania. Ja siedzę w Wawie i okolicach. Musisz popytać lokalnie kogo polecają. Sam zakup drzwi i doradztwo to po części sam zrobisz np. przy pomocy internetu. Wybór salonu który utrzyma terminowość i montaż na najwyższym poziomie to już kwestia lokalna.
Pytanie do jakiej kwoty szukasz drzwi i jakiego typu (zewnętrzne, wewnętrzne, drewniane, stalowe, tanie, drogie itd). Z tym mogę coś podpowiedzieć.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: theme » 15 kwie 2019, 8:27

Ważne aby salon miał montażystę i możliwość sprzedaży drzwi z 8% VATem. Dzięki temu oszczędza się sporo pieniędzy lub można różnicę 15% w VATcie przeznaczyć na rozbudowanie drzwi o np. szybę P4, wkładki w klasie C, klamkę z szyldem zabezpieczającym przed rozwierceniem. Najbardziej opłaca się moim zdaniem dopłacić do szyby P4 przy rozbudowie drzwi i do wkładek w klasie C. Zależnie od producenta powinno wystarczyć tej różnicy aby sfinansować modyfikacje.
http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf

Przykładowo dopłata do P4 dla szyby w drzwiach to 240zł netto i do tego dopłata do wkładek w klasie C to maksymalnie prawie 200zł.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Silver25
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:32
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: Silver25 » 15 kwie 2019, 11:01

Jeśli chodzi o drzwi wejściowe to polecam się skupić na ofercie tego sklepu http://www.art-tom.pl/ Mają przed wszystkim drzwi drewniane w ofercie ale w różnych stylach więc każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam przejrzeć ich ofertę.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: mazwoj » 18 kwie 2019, 8:00

To raczej nie jest sklep, a producent. Poza tym nic konkretnego o drzwiach nie piszą więc ciężko cokolwiek wywnioskować o nich.
P.S. Ud dla drzwi 68mm na poziomie 1,3 to trochę słabo. Takie wyniki robi się przy drzwiach grubości lekko 10mm mniejszej.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: theme » 07 maja 2019, 8:14

Zgadza się. Taki wynik Ud to uzyskuje się dla drzwi około 55mm grubości.
http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf - strona 10.
W tym wypadku drzwi mają 54mm grubości ale w wersjach z przeszkleniem mają ciepłe ramki w standardzie, co też znacznie wpływa na pozytywny wynik. Oczywiście wartość Ud=1,2 dla tych drzwi to jest wartość dla drzwi pełnych bez przeszkleń.
Poza tym nie samym "Ud" człowiek żyje. Ważna jest też szczelność drzwi, ilość i jakość uszczelek, a nawet sam sposób zamykania drzwi - tu jest zamek hakowy na całej wysokości skrzydła co pozwala bardzo mocno docisnąć skrzydło do ościeża.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi wejściowych w bloku

autor: mazwoj » 15 maja 2019, 15:48

Są też drzwi z 4 przylgami czy uszczelkami opadającymi. Rynek jest rozbudowany na tyle, że można znaleźć dość dobre drzwi i to na kieszeń "Kowalskiego".


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów