Ogrzewanie domu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Ogrzewanie domu

autor: zlotykot » 03 lut 2019, 14:48

Mamy teraz wiele możliwości wyboru opału do naszego pieca. Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z rozwiązania dla nas najbardziej opłacalnego. Mnie interesuje pellet. Nie wiem zbyt wiele na ten temat ale tutaj https://pelletem.pl/ , udało mi się znaleźć wiele cennych informacji.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 lut 2019, 17:29

zlotykot pisze:Mamy teraz wiele możliwości wyboru opału do naszego pieca. Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z rozwiązania dla nas najbardziej opłacalnego. Mnie interesuje pellet. Nie wiem zbyt wiele na ten temat ale tutaj https://pelletem.pl/ , udało mi się znaleźć wiele cennych informacji.

Gorzej wybrać się nie da. Trzeba obsługiwać, trzeba wdychać syf, kiepski komfort i jeszcze trzeba za to płacić.
Tylko bezrozumny, bogaty masochista, coś takiego może wybrać.
HVAC - najtańszy komfort.

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Ogrzewanie domu

autor: asolt » 03 lut 2019, 23:11

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
zlotykot pisze:Mamy teraz wiele możliwości wyboru opału do naszego pieca. Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z rozwiązania dla nas najbardziej opłacalnego. Mnie interesuje pellet. Nie wiem zbyt wiele na ten temat ale tutaj https://pelletem.pl/ , udało mi się znaleźć wiele cennych informacji.

Gorzej wybrać się nie da. Trzeba obsługiwać, trzeba wdychać syf, kiepski komfort i jeszcze trzeba za to płacić.
Tylko bezrozumny, bogaty masochista, coś takiego może wybrać.

Panie Tomaszu przeciez to spamer, czy odpowiadanie spamerowi to kolejna mozliwosc promocji swoich rozwiazan? Czy brak okazji do normalnej dyskusji ze zwykłymi userami.
To forum to forum spamerskie, ale ma jedną zaletę, tu przynajmniej nikt Pana nie zbanuje.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 lut 2019, 7:02

asolt pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:
zlotykot pisze:Mamy teraz wiele możliwości wyboru opału do naszego pieca. Dzięki temu mamy możliwość skorzystania z rozwiązania dla nas najbardziej opłacalnego. Mnie interesuje pellet. Nie wiem zbyt wiele na ten temat ale tutaj https://pelletem.pl/ , udało mi się znaleźć wiele cennych informacji.

Gorzej wybrać się nie da. Trzeba obsługiwać, trzeba wdychać syf, kiepski komfort i jeszcze trzeba za to płacić.
Tylko bezrozumny, bogaty masochista, coś takiego może wybrać.

Panie Tomaszu przeciez to spamer, czy odpowiadanie spamerowi to kolejna mozliwosc promocji swoich rozwiazan? Czy brak okazji do normalnej dyskusji ze zwykłymi userami.
To forum to forum spamerskie, ale ma jedną zaletę, tu przynajmniej nikt Pana nie zbanuje.

Są jeszcze ludzie, którzy w XXI wieku kupują kotły, więc się dają na spam nabrać. Ja nie dla spamera pisałem.
Zapraszam do odwiedzenia starych domów - z instalacją do 30 kWh/m2 rocznie (ogrzewanie i chłodzenie)
Załączniki
IMGT0066.PNG
IMGT0066.PNG (225.99 KiB) Przejrzano 392 razy
31766285_10204341604976944_2944911641524830208_n.jpg
IMGT0052.PNG
IMGT0052.PNG (225.99 KiB) Przejrzano 410 razy
Ostatnio zmieniony 04 lut 2019, 8:16 przez Tomasz_Brzeczkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie domu

autor: szari » 04 lut 2019, 7:31

O proszę i wyszło szydło z worka... tak dmuchany i chuchany dom miał mieć PV już we wrześniu nie ma do dziś. Dodatkowo ściany lodowate co widać na zdjęciach ale tam w środku musi dopiero pizgać po nogach. Tylko nieuk mógł sobie taką krzywdę zafundować.
Ściana na zewnątrz ma 0*C ile będzie miała w środku? 10 może 12*C i punkt rosy jak się patrzy.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 43 gości

Gotowe projekty domów