Kolejność prac na poddaszu.

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Mario39999111
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:36
Kolejność prac na poddaszu.

autor: Mario39999111 » 29 gru 2018, 20:05

Witam wszystkich forumowiczów. Stoję przed decyzją od czego zacząć prace na poddaszu, chciałem zacząć od docieplenia dachu wełną rockwool rockroll plus ale podobno nie można tego robić przed tynkami posadzkami i ściankami działowymi. Więc teraz nie wiem co robić. Moim zdaniem jeśli zabezpieczę wełnę folią paroizolacyjną to nie powinno się nic stać po za tym wełna jest zabezpieczona przed pochłanianiem wilgoci z otoczenia. Chciałbym w tej sprawie zasięgnąć opinii fachowców, ja jestem laikiem który robi wszystko w swoim zakresie.

Nein
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:19
Re: Kolejność prac na poddaszu.

autor: Nein » 02 sty 2019, 15:21

na spokojnie mozesz to zrobic, pozatym welna nie wchlonie ci tego wszystkiego, wiem bo pracowalem z nia :P trzeba ja serio w wodzie trzymac zeby zaczela gnic

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Kolejność prac na poddaszu.

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 29 sty 2019, 9:57

Szanowny Panie,
najlepiej kierować się tu zaleceniami producenta wełny. Generalnie może Pan przystąpić do prac wykończeniowych, o ile będzie zapewnione ogrzewanie poddasza oraz odpowiednia wentylacja. Proszę pamiętać o zastosowaniu odpowiednich materiałów. Do gruntowania płyt kartonowo-gipsowych rekomenduję grunt ACRYL-PUTZ® GU40, a do bezstaśmowego spoinowania elastyczną masę ACRYL-PUTZ® MS30. Masa dokładnie wypełni łączenia płyt, dzięki czemu nie będą powstawać pęknięcia

SpongeBob
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 22 cze 2017, 10:00
Re: Kolejność prac na poddaszu.

autor: SpongeBob » 02 lut 2019, 11:05

Zanim ułożysz wełnę powinieneś przykręcić wieszaki do poddaszy typu grzybek. Najczęstszy błąd tych co chcą sami ocieplić później ta wełna przeszkadza by wieszak przykręcić z boku krokwi i trzeba ją wyciągać albo niepotrzebnie upychać tak czy inaczej niezbyt dobrze wpływa to na wełną i jej prawidłową strukturę,

Co do tego czy możesz to zrobić wcześniej tak lecz jak najszybciej trzeba zakryć wełnę paroizolacją i zapewnić wentylację poddasza.

układając wełne pamiętaj by zachowac szczelinę wentylacyjną jesli jest taka wymagana i zalecam welnę minimu 30cm łącznie może być isover supermata 0,033 lub rocwool toprock super jak dobrze pamiętam 0,035 - sami producenci tych produktów zalecaja 35cm łącznie grubość minimum 30cm 20-25cm jest to zamało i bedziesz miał gorąco w lato na poddaszu i dużo do pieca w zimę - Ktoś ci powie że ja mam 25cm i jest super tylko mu sie tak wydaje bo nie widzi różnicy i myśli że tak ma być a ludzie przewaznie nie chcą być krytykowani i myślą że mają najlepiej. Wełna też nie oszczędzaj nie warto kup te co ci napisałem inwestycja się zwróci.

Mario39999111
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2018, 14:36
Re: Kolejność prac na poddaszu.

autor: Mario39999111 » 17 lut 2019, 15:07

Już zakupiłem wełnę o której pisałem, i nie mogę pozwolić sobie na to żeby ułożyć 30cm wełny ponieważ bardzo zmniejszę pomieszczenia i sufit który i tak już jest dosyć nisko bo nie ja budowałem ten dom.

King-Dom
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 22 sty 2019, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Kolejność prac na poddaszu.

autor: King-Dom » 07 kwie 2019, 16:27

Na wełnie co najwyżej osadzi się rosa ale przy odpowiednim wietrzeniu znika w okamgnieniu .Pozdrawiam
Lepiej raz a dobrze.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów