Proszę o pomoc w doborze izolacji od wewnątrz

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

daber85
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2019, 9:47
Proszę o pomoc w doborze izolacji od wewnątrz

autor: daber85 » 31 sty 2019, 9:49

witam serdecznie, chciałbym ocieplić ściany w mieszkaniu od środka ale jest ostatnio tyle opcji na rynku że już sam nie wiem. Zależy mi na doborze odpowiedniej grubości oraz rodzaju materiałów do ocieplenia. Moja ściana jest wykonana z cegły o gr 45 cm. Aktualnie w mieszkaniu się moment wychładza gdy tylko gaśnie w piecu (ogrzewanie piecem C.O) dlatego zdecydowałem się na taki zabieg bo na chwile obecną i w przyszłości nie ma w planie remontu całej elewacji. Dodam, że do niedawna borykałem się z grzybem na ścianie (teraz pokazuje się go znacznie mniej ale jest.) lecz udrożnienie wentylacji w kuchni oraz nie przegrzewanie mieszkania plus rozszczelnianie okien pomogło. Pomysł jaki mam w głowie to zbicie tynku, ułożenie rusztu drewnianego z łat 6x4 cm mocowanych na uchwytach metalowych "U" (tych odginanych do profili gk) w odstępie równym grubości izolacji, potem wełna 15 cm (czy nie za dużo???), szczelne przykrycie paroizolacja i GK. Co o tym sądzicie??? Myślałem też nad styropianem, aerogelem, gazobetonem, natryskiem z piany itd ale wełna wydaje mi się po prostu w miarę tania (nawet ta lepsza) i sprawdzona. Serdecznie pozdrawiam

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów