nowe ogrodzienie psy

Wybór rodzajów ogrodzeń jest bardzo duży. Tu znajdziesz informacje i opinie o rodzajach ogrodzeń, a także praktyczne porady na temat tego jak samodzielnie wykonać ogrodzenie i jakie materiały wybrać.
KotekFarm
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2018, 21:18
nowe ogrodzienie psy

autor: KotekFarm » 17 wrz 2018, 21:19

Coś polecacie jesli chodzi o ogrodzenia gdy ma sie psy?

watercloud
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:03
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: watercloud » 19 wrz 2018, 22:09

Jeśli nie ma się psa, który pilnuje to ogrodzenie jest bardzo potrzebne. Ja nie lubię niestety wysokich ogrodzeń, jednak są najbezpieczniejsze.

Krzysztof Krysiński
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: Krzysztof Krysiński » 20 wrz 2018, 11:55

Jeżeli jest to duży pies na pewno będzie potrzebne wysokie ogrodzenie, by zwierzak nie mógł go przeskoczyć. Natomiast w przypadku, gdy lubi kopać w ziemi, to warto ogrodzenie postawić na betonowej podmurówce. Najlepszym rozwiązaniem będą panele ogrodzeniowe, ponieważ mają grubsze druty (niż siatka ogrodzeniowa), które uniemożliwią ich przegryzienie. W tym wypadku poleciłbym dekoracyjne panele Decofor.

Obrazek
Krzysztof Krysiński

Damian Nowicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:26
Kontaktowanie:
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: Damian Nowicki » 30 paź 2018, 13:53

Warto montując zamknięcie w bramce czy branie zrobić takie żeby psy same go nie otworzyły. U znajomych 2 rottweilery patrzyły codziennie jak im się zamyka kojec i w końcu same go otworzyły i uciekły pobiegać po okolicy. Warto też poczytać blogi http://psiblog.com.pl/ czy http://pieskiblog.pl/ lub fora, bo tam też czasami można trafić na ciekawe porady.

mino098
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:53
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: mino098 » 24 lis 2018, 22:37

Mój piesek bardzo lubi być niezależny, często przeskakiwał przez ogrodzenie i znikał. podwyższenie płotu na niewiele się zdało bo w ogrodzie wykopał sobie tunel po płatem i znowu myk. pozostało kupić lokalizator gps. Kupiliśmy na bezpieczne zwierze a urządzenie alarmuje kiedy psiak przekroczy określoną strefę. Bardzo jest zdziwiony kiedy wychodził po drugiej stronie a tam ja już na niego czekałem. :D

Krzysztof Krysiński
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: Krzysztof Krysiński » 27 lis 2018, 14:05

mino098 pisze:Mój piesek bardzo lubi być niezależny, często przeskakiwał przez ogrodzenie i znikał. podwyższenie płotu na niewiele się zdało bo w ogrodzie wykopał sobie tunel po płatem i znowu myk. pozostało kupić lokalizator gps. Kupiliśmy na bezpieczne zwierze a urządzenie alarmuje kiedy psiak przekroczy określoną strefę. Bardzo jest zdziwiony kiedy wychodził po drugiej stronie a tam ja już na niego czekałem. :D


Co w sytuacji, kiedy nie było Cię w domu? Założenie lokalizatora nie załatwia sprawy, bo pies i tak ucieka. Nigdy nie wiadomo, czy zdążysz go złapać zanim zbytnio się oddali. Lepiej jest zainwestować w podmurówkę - pies się nie przekopie. :)
Krzysztof Krysiński

MocnePloty
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2018, 11:02
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: MocnePloty » 30 lis 2018, 11:09

Na pewno dobrze sprawdzi się także w takim przypadku drewno. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednią wysokość oraz dobrze je zaimpregnować i nie będzie żadnego problemu. Akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy, doradzimy.

Marcepan33
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 28 lis 2018, 12:18
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: Marcepan33 » 05 gru 2018, 10:26

Jestem leśnikiem z zawodu i zamiłowania. W pracy używamy często do wydzielania ścieżek dla zwierząt tej siatki [link wygasł]. Jedna z najbardziej wydajnych, a że mamy zawsze ograniczony budżet na podobne projekty to trzeba poszukiwać non stop podobnych alternatyw.

michallek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2018, 0:51
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: michallek » 09 gru 2018, 0:56

Może nie do końca w temacie, ale zastanawiam się nad adopcją psa i obawiam się że mój płot będzie się przez to nadawał do wymiany, myślę nad możliwie najlepszym rozwiązaniem

aleksandra1977
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:21
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: aleksandra1977 » 30 sty 2019, 16:53

A czy mieliście kiedyś do czynienia z elektrycznymi ogrodzeniami dla psa (np. https://www.obroza-elektryczna.pl/pastuchy-elektryczne/)? Czy faktycznie zdają egzamin? Czytałam, że dzięki sygnałom dźwiękowym psy zostają odstraszone i przestają uciekać z posesji. Czy faktycznie to się dobrze sprawdza?

sarbinian
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:29
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: sarbinian » 04 lut 2019, 22:21

Na pewno nie siatka i to jeszcze bez podmurówki, zależy pewnie od psa ale mój tam się nauczył wspinać i wyskakiwać górą, mało zawału nie dostałem jak go zobaczyłem na ulicy bo on bądź co bądź przyjazny nie jest... na szczęście nic się nie stało. Wszelkie poprzeczne elementy odradzam przy psach, też bardzo przezierne ogrodzenia, im mniej pies widzi i mniej psa widzą tym lepiej. coś takiego myślę ok, to modułowe Joniec Obrazek

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: fire » 13 lut 2019, 12:06

Odchodząc od tematu psa - uwielbiam takie ciemne ogrodzenia jak na zdjęciu powyżej. Chociaż rzadko takie widuję. Czy to jest jakaś nowość?

sarbinian
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:29
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: sarbinian » 13 lut 2019, 13:04

fire pisze:Odchodząc od tematu psa - uwielbiam takie ciemne ogrodzenia jak na zdjęciu powyżej. Chociaż rzadko takie widuję. Czy to jest jakaś nowość?


no to ogrodzenie co wrzuciłem jest z nowoczesnych to wieki na rynku nie jest, w każdym razie sporo już takich ciemnych widziałem. to jest dokładnie wzór Modyń produkcja Joniec, na żywo te delikatne zaokrąglenia świetnie wyglądają.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: bobik5 » 15 lut 2019, 9:44

Według mnie warto zainwestować w tego typu ogrodzenie http://sklep.andrewex.com.pl/ploty-ryflowane#isPage=1, jest ciemne, pasuje na każdym ogródku, na dodatek psy nie powinny go zniszczyć. Według mnie tego typu płot nadaje w naszym ogródku klimatu i intymności przez niechcianymi sąsiadami.. a jak wiemy tacy też niestety istnieją.

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: nowe ogrodzienie psy

autor: waldi79 » 06 mar 2019, 11:33

Polecam Ci solidne ogrodzenie nie do przebicia. Znajdziesz tutaj https://www.polargos.pl/pl


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów