Problem z szambem sąsiada

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ollutka
Problem z szambem sąsiada

autor: ollutka » 13 wrz 2012, 18:11

Witam.

Mój sąsiad już przeszło dwa lata temu odłączył się od naszej wspólnej kanalizacji którą dzielimy także jeszcze z innym dwu rodzinnym domem. Odłączył się sam bez jakiegokolwiek pozwolenia ,zakopał jakąś beczkę która niby jest tym szambem. Niczego się nie czepiałam, ale minęło już sporo czasu a jeszcze ani razu nie widziałam aby była u niego szambiarka. Dodam ,że szambo zakopał na działce która jest wspólna razem z drugim domem.
Czy można gdzieś sprawdzić czy szambo jest postawione legalnie i gdzie można to zgłosić?

Z góry dziękuje za pomoc i poświęcony czas.

IWB
Re: Problem z szambem sąsiada

autor: IWB » 14 wrz 2012, 6:04

uprzejmie donoszę zacznij do Straży Miejskiej lub Gminnej
masz rację że chcesz to zgłosić, w końcu skażenie środowiska to przestępstwo i ścigane jest w naszym kraju

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z szambem sąsiada

autor: Bolas » 14 wrz 2012, 22:33

Zasada jest prosta jeżeli jest kanalizacja nie wolno stawiać szamba. Może ten zbiornik jest na deszczówkę? Nawet jeżeli był podłączony do kanalizacji to płaci za jej odbiór razem z wodą. Nie może sam z niej zrezygnować na rzecz szamba. Oczywiście pierwsze organy to SM jak podaje kolega powyżej jeżeli to nie poskutkuje to do zakładu wodociągów i kanalizacji lub do wydziału ochrony środowiska.

jump0ncash
lubie spamować
Posty: 14
Rejestracja: 05 lis 2012, 16:57
Kontaktowanie:
Re: Problem z szambem sąsiada

autor: jump0ncash » 05 lis 2012, 18:33

Takie szambo musi mieć certyfikat szczelności PZH

Radekrak
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2018, 15:49
Re: Problem z szambem sąsiada

autor: Radekrak » 30 sty 2019, 11:16

No ja też mam problem z szambem, ale u siebie. Wybija mi, cholercia.

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: Problem z szambem sąsiada

autor: animka » 30 sty 2019, 11:19

podejrzewam że w nocy albo przy deszczu spuszcza szambo gdzieś. masakra jakaś - nie wiem skąd się biorą tacy ludzie!

elabarbara
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 25 mar 2017, 21:51
Re: Problem z szambem sąsiada

autor: elabarbara » 30 sty 2019, 11:22

Czasem problemy z szambem mają coś związanego z jego zanieczyszczeniem i brakiem odpływu zanieczyszczeń. Jeśli się tego nie pilnuje, skończy się oczywiście fachowcem za grube pieniądze. Wcześniej można jednak tutaj sklepekozet.pl kupić środki konserwujące i oczyszczające, by zapobiec zatkaniom. Oczywiście samą baterię do szamb również tam kupicie.

ZamowMariana
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2018, 10:17
Re: Problem z szambem sąsiada

autor: ZamowMariana » 24 cze 2019, 12:41

Nielegalny wywóz można zgłasza się do właściwego organu administracji publicznej do spraw ochrony środowiska (wójt, burmistrz, prezydent miasta lub starosta). Jeśli to nie pomoże, zawiadamiamy wojewódzki inspektorat ochrony środowiska.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów