potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -polecam

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -pol

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 maja 2012, 15:30

julianka68 pisze:I dalej twierdzę że każdy z was ma rację ale szanowny kolego wziąłeś pod uwagę koszt samego ogrzewania natomiast skąd otrzymasz ciepłą wodę.Czytając twoją ofertę odnośnie ogrz. elektrycznego w/w instalacja nie ogrzewa wody,co powoduje że musisz zainstalować bojler el. który jest kolejnym żródłem poboru energii i wtedy koszt eksploatacji jest 2 krotnie wyższy,natomiast ja mam ciepłą wodę pośrednio z solarów i kominka ,małą część z gazu.Wszystko ma swoje+ i -

Jest dokładnie odwrotnie - kominek i solary to najdroższe ogrzewanie wody.
Może tak dla jasności, by unikać marketingowo muratorowskich sloganów - Jakie jest zużycie cwu!
Ogrzanie 1 m3 wody o 35 st. Czyli do temperatury ciut ponad prysznić - to 21 zł bezpośrednio prądem a 7 zł w zasobniku zintegrowanym z pci . Przy drugiej taryfie to 4.5zł /m2 cwu!!!
Dodam, że m3 ścieków 14.5zł - jakie więc zużycie cwu?

julianka68
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2011, 19:20
Re: potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -pol

autor: julianka68 » 29 maja 2012, 19:51

Szanowny Tomaszu jestem akurat w tej lepszej sytuacji że mam oczyszczalnie więc w moim przypadku koszt ścieków jest zerowy natomiast przy liczniku 2 taryfowym stajesz się niewolnikiem tańszych godzin co zapewniam cię szybko cię zmęczy,wszystkie urządzenia takie jak pralka,płyta ceramiczna itp. które używasz w ciągu dnia będziesz starał się używać w nocy(jest to bardzo męczące).Dzisiaj rozmawiałam z kolegą który przez 20 lat mieszkał w USA(zapewniam że jest inteligentną osobą),odpowiedział mi na wasze pytania stwierdzeniem że cała Ameryka ogrzewana jest gazem(w kanadyjskim budownictwie)oraz olejem i żebym się nie zastanawiała nad wyborem ze względu na koszty energii el. które nie adekwatnie do cen gazu pójdą do góry.Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -pol

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 maja 2012, 20:21

Mój kolega ma tez ( jak sam mówi) oszczędne auto robi 12 mil na galonie! No ale on jest tylko konstruktorem
Prąd jest tam sporo droższy a gaz... 1/3 naszego. - ,.
No i domów to oni nie izolują .
Klimy też mają gazowe? Bo to teraz te same urządzenia (pompa ciepła)

Hydromarozo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:49
Kontaktowanie:
Re: potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -pol

autor: Hydromarozo » 12 lip 2012, 15:55

Osobiście uważam połączenie takie jak zaproponowała autorka tematu jest dobrym rozwiązaniem. Prosty przykład Ogrzewanie gazem podłogówki w całym domu oczywiście z całym systemem dzięki, któremu dopasujemy temperaturę. Do tego kominek w salonie, którym możemy w mroźne wieczory klimatycznie zastąpić podłogówkę w salonie. Solary to opcja raczej dodatkowa, którą możemy dosyć często zastąpić ogrzewanie wody gazem.

Wszystko na temat. Wszystkie instalację dosyć drogie, lecz dla bogatego nic trudnego ;D

Pozdrawiam.

aaasm18
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2013, 20:53
Re: potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -pol

autor: aaasm18 » 06 mar 2013, 21:11

Jesli mowimy o małopolsce moge jedynie odradzic firme krakdrew poniewaz to ona budowala mi dom.

Koszty poprawek jak narazie osiagnely 30 tysiecy zlotych a co bedzie dalej to wyjdzie z czasem,

Pan polechonski ma wytyczona sprawe w sadzie i bede domagał sie zwrotow kosztow napraw po jego firmie.

Jesli ktokolwiek z was bedzie chciał z nim budowac niech poprosi go o podani 5 wczesniejszych inwestorow, z taka praca nikt go niepoleci jestem tego pewien.

rzepaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:02
Re: potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -polecam

autor: rzepaaaa » 12 maja 2016, 11:23

W 2012 roku wybudowałem z pomocą firmy z małopolski wybudowałem dom z bali. Domek jest na wsi, korzystamy z niego głównie wiosną/ latem, ale zdarza się też jesienią/ zimą, np. spędzaliśmy tak sylwestra ze znajomymi. Poza sezonem ogrzewamy dom kominkiem. Po tych paru już latach użytkowania jesteśmy bardzo zadowoleni. Gdyby ktoś poszukiwał sprawdzonej firmy produkującej drewniane gonty to polecam http://www.drewgont.pl/

tancereczk221
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2018, 11:35
Re: potrzebujesz uczciwego wykonawcy domu kanadyjskiego -polecam

autor: tancereczk221 » 30 sty 2019, 8:25

Witam serdecznie, mamy rok 2019. Trochę się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat, jednak chciałbym podzielić się czymś z Wami.
Jeżeli kiedykolwiek marzył Wam się własny dom, mogę wam polecić skorzystanie z usług firmy Wood-house. Również i ja korzystałem z ich usług. Było to w 2014 roku, i do dziś dzień jestem szczęśliwym właścicielem Domu w systemie kanadyjskim. Koszty budowy nie były wysokie, jeżeli chodzi o czas wykonania, to przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania, dom został bardzo szybko postawiony. Muszę przyznać iż obawiałem się że skoro tak szybko im poszło mogłaby to być fuszerka, jednak nie była nią.
Tanio, Szybko oraz solidnie. To są cechy budowy której się podjęli, uważam że budowa tego domu była najlepszą decyzją w moim życiu.


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów