Brama garażowa jaką wybrać ?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Brama garażowa jaką wybrać ?

autor: szmeraczka » 29 sty 2019, 10:44

Witajcie, jestem nowicjuszem i zupełnie nie wiem jaką wybrać bramę garażową, jakiego producenta, na co zwrócić uwagę, jaki napęd? Czy możecie mi coś doradzić?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje które pomogą mi dokonać wyboru. Słyszeliśmy że firma Nice jest godna uwagi i nawet wypatrzyliśmy taką bramę https://www.nice.pl/produkty,16039/mode ... rzetloczen jak Wam się widzi ?

Sparkshine
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2019, 19:46
Re: Brama garażowa jaką wybrać ?

autor: Sparkshine » 02 lut 2019, 19:47

Siemanko Wszystkim

Monsterek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2019, 17:55
Re: Brama garażowa jaką wybrać ?

autor: Monsterek » 30 kwie 2019, 18:13

ja co prawda na razie jestem po wymianie okien, nie mniej firma ta, z której usług jestem bardzo zadowolony, poczynając od samego doradzenia, poprzez wykonanie pomiarów, skończywszy na fizycznej wymianie, ma też i bramy garażowe https://stolarka-wwa.pl/bramy-garazowe/ i napisze otwarcie, ze w przyszłym roku będę tez i takową wymieniał, więc sprawę wyboru firmy jako wykonawcy mam w sumie za sobą, bo patrząc na jakośc i poziom usługi przy oknach, to nie będę nic zmieniał. Nie mniej ciekawi mnie jedno. Jeden garaż (ten w którym będą wymieniane drzwi) mam że tak napisze w obrysie domu. Nie mniej chciałbym postawić drugi. Znajomy podsunął mi pomysł, by jako ściany garażu postawić betonowe przęsła z betonowym płotem (klejąc je na stałe). Zrobic to bez fundamentu, Na to belki i normalny dach oraz również brama garażowa. I teraz pytanie, czy zgodnie z nowym prawem budowlanym mogę to wykonać bez jakiś zezwoleń? Czy w ogóle na budowę garażu potrzebuję osobny projekt i zezwolenia? Jak to teraz wygląda?

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Brama garażowa jaką wybrać ?

autor: PrzemekS » 13 maja 2019, 16:05

U nas jest brama garażowa segmentowa kupowana w SCMB Okna Drzwi i jest solidna wytrzymała, wszystko dobrze działa, zero problemów i zastrzeżeń. Jesteśmy z niej w 100% zadowoleni.

superter
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:48
Re: Brama garażowa jaką wybrać ?

autor: superter » 17 maja 2019, 15:58

Jeżeli chodzi o napęd, to mogę polecić BFT Tiziano - świetny napęd, w niedużej cenie. Bardzo prosty w montażu (jeżeli sam będziesz się tym zajmował, to mega istotne) oraz stosunkowo cichy.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów