Ściana z oświetleniem LED - jak to zrobić ?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

WSRH
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:20
Ściana z oświetleniem LED - jak to zrobić ?

autor: WSRH » 26 cze 2018, 23:37

Witam, Panowie chcę zrobić w pokoju takie coś:

Obrazek

O ile połączenie ledów oraz położenie kamienia gipsowego nie stanowi problemu to zagwozdką dla mnie jest to jak przyczepić pasek ledowy na górze tak, żeby ładnie świecił w stronę tej ściany.

Znalazłem jakieś gzymsy

http://sklep.styroplast.pl/listwy-led-o ... 21_52.html

ale średnio mi się to podoba, wolałbym zwykłą listwę na którą przykleiłbym pasek LED, no właśnie, jak ona się nazywa, gdzie jej szukać?

Macie jakieś pomysły, porady ?

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Ściana z oświetleniem LED - jak to zrobić ?

autor: -_- greg » 27 cze 2018, 21:19

Może jakaś listwa przypodłogowa się znajdzie?
Zrobić samemu pod wymiar i kształt z kątowników i sklejki/płyty meblowej.
Może jakaś lekka płyta piankowa się znajdzie?
Nie wiem jak to wygląda na żywo ale na zdjęciu światło nie wylewa się płynnie tylko widać punktowe odbicie na ścianie paska led. To takie drobne zauważenie przy okazji ale może istotne.

aneczka123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2018, 19:13
Re: Ściana z oświetleniem LED - jak to zrobić ?

autor: aneczka123 » 17 gru 2018, 19:26

Co sądzicie o gzymsach karniszowych? Zastanawiam się nad nimi od dłuższego czasu, ale mój mąż zupełnie ich nie popiera. Na razie znalazłam coś takiego : gzyms karniszowy Co sądzicie?

oswietleniowiec
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2018, 7:58
Re: Ściana z oświetleniem LED - jak to zrobić ?

autor: oswietleniowiec » 28 gru 2018, 8:15

Wydaje mi się, że w tym przypadku świetnie by się sprawdziła świetlówka liniowa. Jest bardzo wąska i na pewno zmieści się w takich szczelinach przy suficie. Poza tym całość będzie bardzo efektownie wyglądała :)

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Ściana z oświetleniem LED - jak to zrobić ?

autor: żann » 07 sty 2019, 16:11

Według mnie kuchnia powinna być odpowiednio oświetlona, u mnie jest lampa wisząca, ale to za mało światła daje i jak stoję przy blacie jest ciemno. Dodatkowe panele ledowe activejet pod szafkami to świetne rozwiązanie

danlight
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2018, 19:50
Re: Ściana z oświetleniem LED - jak to zrobić ?

autor: danlight » 25 sty 2019, 16:28

Oświetlenie led przede wszystkim do kuchni. Zrób sobie pasek ledowy nad blatem roboczym. Daje dużo światła i co najważniejsze skutecznie oświetla blat. A ogólnie w kuchni dodaj lampy wiszące.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów