Uszczelnienie butylowe okna BVP P2

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

Kaziuziu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2018, 12:15
Uszczelnienie butylowe okna BVP P2

autor: Kaziuziu » 24 sty 2019, 17:35

Jestem posiadaczem okien BVP P2 w pakiecie z oknem FTP-V U3 . W związku z tym że na brzegu szyby okna BVP jest temperatura dużo niższa niż na środku pakietu szybowego (nawet 10st różnicy na dole okna przy -3st na zewnątrz) mam wątpliwości co do poprawnego jego działania. W pomieszczeniu czuć od okna przetaczajacy się chłód. Mam pytanie o uszczelnienie butylowe znajdujące się tylko na rogach połączenia pakietu szybowego z ramką zewnętrzną czy powinna ona występować tylko na rogach okien czy na calej długości ramki? Obrazek https://zapodaj.net/1f32a124dd27e.jpg.html Czerwona strzałka pokazuje miejsce w narożniku gdzie jest uszczelnienie, a zielona kreska miejsce gdzie uszczelnienie butylowe nie występuje.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 582
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Uszczelnienie butylowe okna BVP P2

autor: FAKRO » 25 sty 2019, 11:31

Witam,

Część brzegowa szyby, zawsze jest najzimniejszym fragmentem okna. Jeśli wszystkie warunki poprawnego montażu i użytkowania są spełnione to okno powinno być szczelne. W związku z brakiem możliwości zdiagnozowania przyczyn na podstawie przekazanych informacji, proszę o kontakt z firmowym działem serwisu.

Problem zgłosić można przez specjalnie przygotowany formularz, dostępny na stronie internetowej:http://www.fakro.pl/oferta/serwis/gwarancja/zgloszenie/

Proszę o przygotowanie danych z tabliczki znamionowej, dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

Kaziuziu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2018, 12:15
Re: Uszczelnienie butylowe okna BVP P2

autor: Kaziuziu » 25 sty 2019, 12:36

A czy ten butyl powinien być na całym obwodzie okna czy tylko w narożnikach? Czy może sprzedawane są okna w różnych wersjach? Jedyne co znalazłem to film firmy velux gdzie uszczelnienie butylowe jest na calej długości ( z tym że tam bylo akurat okno obrotowe plastikowe).

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 582
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Uszczelnienie butylowe okna BVP P2

autor: FAKRO » 25 sty 2019, 13:28

Witam,

butyl pod profilem dociskającym szybę jest umieszczony po obwodzie (pod profilem jak czerwona linia) dodatkowo w narożach łączenia profili budyl jest ułożony przez całe łączenie jak na zdjęciu:

BVP.jpg


Przy zielonej lini niema butylu .
Butyl niema wpływu na temperaturę pakietu

Obrzeże szyby jest chłodniejsze od jej środka ponieważ tam znajduje się ramka dystansowa.


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów