Żaluzje, rolety, markizy

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: MichalBudowniczy » 17 paź 2018, 23:53

Ja zamawiałem rolety i markizy z roletta.pl. Przede wszystkim szukałem dobrze wykonanych rolet z wieloma stopniami regulacji. Równie ważny był dla mnie także design i kolorystyka.

Awatar użytkownika
tracks
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2017, 12:30
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: tracks » 18 paź 2018, 10:24

U siebie mam świetne rolety od firmy Roltex z Wrocławia. Sprawdzają się bardzo dobrze - jakość na odpowiednim poziomie, a cena jak najbardziej przyzwoita.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: bobik5 » 22 paź 2018, 17:34

Ja też się zastanawiam nad zakupem rolet. Podobno teraz modne są te na dzień i noc. Jak myślicie, będą pasowały, nawet do mieszkania, w bloku? Czy tylko raczej dom, przy wielkich oknach wchodzą w grę? Strasznie podoba mi się też markiza, ale chyba bardziej ciągnie mnie do rolet dzień/noc...

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: kordoba » 01 lis 2018, 16:21

Ja uważam, że żaluzje naprawdę fajnie się prezentują. Tym bardziej, że można wybrać żaluzje w różnych kolorach. Zajrzyjcie na stronę firmy Knall, oni mają bardzo dobrą ofertę. Myślę, że ich propozycje mogą się Wam spodobać.

damian_6
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 13 mar 2018, 11:10
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: damian_6 » 13 lis 2018, 13:40

W domu posiadamy żaluzje plisowane które zapewniają nam skuteczną ochronę przed słońcem, a także ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: chopper » 15 sty 2019, 21:55

Nie sądzisz, że lepiej kupować tego typu rzeczy w wyspecjalizowanych sklepach, a nie wszystko w jednym? Markizy najtaniej kupisz w e-markizy.pl a jest to sklep, który sprzedaje tylko własnie markizy, aby dogłębnie siedzieć w tym rynku.

Anna316
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2019, 23:47
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: Anna316 » 25 sty 2019, 0:01

My mamy rolety od firmy Karnix i mogę Ci je polecić, są bardzo proste w montażu, świetnie wyglądają i w dobrej cenie.

nietoperek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 24 lut 2015, 14:16
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: nietoperek » 31 lip 2019, 11:02

Żaluzje sa fajne, ale nie zapobiegają nagrzewaniu się wnętrz. A szkoda. Nie każdy ma klimę albo może używać klimatyzacji. Rozwiązaniem są markizy do okien pionowych Fakro. Montuje się je na zewnątrz okna. Markiza cieniuje, ale nie odcina dostępu światła. Szyby się nie nagrzewają, a to bardzo ważne
kalendarz i klepsydra

luis12
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:27
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: luis12 » 31 lip 2019, 16:35

Dokładnie. Żaluzje ładnie wyglądają ale nic poza tym. Przez nie wnętrza szybko się nagrzewają. Poza tym osiada na nich bardzo dużo kurzu. Moim zdaniem lepiej postawić na rolety w kasecie. Widziałam, że w Rollcenter można zamówić rolety na wymiar.

karolinass
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2019, 15:05
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: karolinass » 08 sie 2019, 9:53

My zdecydowaliśmy się na rolety rzymskie, zamówienie zrealizowaliśmy w firmie Rolis ze Szczecina. Ich ofertę i asortyment można obejrzeć na stronie. Całe szczęście, że w tej firmie pracują mili pracownicy, którzy doskonale nam doradzili, bo wcześniej też zastanawialiśmy się nad innymi roletami. Jednak, teraz kiedy już rolety wiszą w naszym mieszkaniu mogę stwierdzić, że to była doskonała decyzja, ponieważ pięknie wyglądają oraz są bardzo funkcjonalne.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Żaluzje, rolety, markizy

autor: ArkadiuszKrol » 09 gru 2019, 11:06

Ja zawsze byłem zwolennikiem nowoczesnych rolet. Niedawno zamówiłem rolety rzymskie Softline od firmy rolety-doran.pl. Ich konstrukcja pozwala na montaż we wnęce szybowej oraz personalizację kolorów profili. Są wykonane niezwykle starannie, dzięki czemu gwarantują bezawaryjną pracę przez długi czas.

superter
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:48
Osłony okienne - żaluzje, rolety, okiennice, markizy

autor: superter » 26 maja 2021, 7:01

Oj na oknach dachowych słońce potrafi być nieznośne i ciężko jest wysiedzieć latem w pokoju. Ratunkiem okazały się markizy zewnętrzne od Fakro, nie tylko chronią one przed słońcem, ale też nagrzewaniem, dzięki temu latem można komfortowo siedzieć we wnętrzu.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów