Dom z cegły, przygotowanie do ocieplenia

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Pokoj332
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 16:39
Dom z cegły, przygotowanie do ocieplenia

autor: Pokoj332 » 16 lis 2018, 16:49

Cześć wszystkim!

Dom około 70 letni, ceglany. W niektórych miejscach zaprawa się sypie, w niektórych nawet cegła, jednak nie ma tragedii.
Zastanawiam się czy przed ociepleniem domu nie powinienem luk pomiędzy cegłami wypełnić (zafugować). Ewentualnie czy cegły, które się sypią nie powinny być czymś zaimpregnowane?

Wielkie dzięki za wszelką pomoc.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom z cegły, przygotowanie do ocieplenia

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lis 2018, 10:22

Najtaniej to zostawić cegłę (Boże broń przyklejać styropian od zewnątrz!!!! ) , Założyć tanią i komfortowa instalacje HVACPV i nie płacić za ogrzewanie.

instalacje-gazowe/jak-w-starym-domu-uzyskac-standard-pasywny-t67810/30?hilit=dom%20z%201930#p454173
HVAC - najtańszy komfort.

Pokoj332
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 16:39
Re: Dom z cegły, przygotowanie do ocieplenia

autor: Pokoj332 » 13 gru 2018, 12:20

Dzięki za odpowiedź!
Czytałem podany wątek i są tam sprzeczne opinie...
Czemu nie wolno ocieplać budynku od zewnątrz?

erzecznikkt
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Dom z cegły, przygotowanie do ocieplenia

autor: erzecznikkt » 18 gru 2018, 11:27

Płyty należy przyklejać na równe, suche i oczyszczone z luźnych fragmentów podłoże, bo po pierwsze musi ono zapewnić optymalną przyczepność, a po drugie utrzymać ciężar ocieplenia. Jeśli są wątpliwości, czy podłoże zapewni odpowiednią przyczepność, oprócz kleju można dodatkowo zastosować łączniki mechaniczne. Warto poza tym upewnić się, że w murze nie zalega wilgoć, która mogłaby zostać zatrzymana pod ociepleniem. Dlatego wszelkie prace lepiej prowadzić w sezonie letnim, aby umożliwić odparowanie ewentualnej wilgoci. Przed nałożeniem kleju podłoże należy zagruntować.

Patryk22014
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:13
Re: Dom z cegły, przygotowanie do ocieplenia

autor: Patryk22014 » 23 sty 2019, 14:21

Takie sprawy to najlepiej powierzyć profesjonalistom, doświadczonym ekipom, które na co dzień tym się zajmują. Ja też byłem w podobnej sytuacji, wszyscy byli oburzeni że chciałem docieplić taki dom z cegły. Próbowałem początkowo sam ale po pewnym czasie stwierdziłem że nie dam rady i poszukałem odpowiedniej firmy to jest Termhod. Firma przyjechała oszacowano ile i jakiego materiału potrzeba a przy okazji ocieplono mi strych od środka. Uważam, że to solidni i doświadczeni fachowcy. Dobra robota po niewielkich kosztach i bez niepotrzebnego stresu.

Pokoj332
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 16:39
Re: Dom z cegły, przygotowanie do ocieplenia

autor: Pokoj332 » 16 wrz 2019, 13:13

Dzięki wielkie. Zostanę jednak przy opcji ocieplenia we własnym zakresie.
Poza tym nawet gdybym to zlecał firmie wolę wiedzieć jak powinni to zrobić.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów