Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: Redakcja » 03 lis 2017, 11:18

Ocieplenie budynku znacznie zmniejsza jego koszty utrzymania – przede wszystkim mniej wydajemy na ogrzewanie domu. Jednak, żeby ocieplenie... Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów >>
Redakcja

KarolLub
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2018, 15:59
Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: KarolLub » 10 lis 2018, 16:02

Najważniejsze żeby użyty styropian miał certyfikat ITB, w tedy wiadomo że spełni wszystkie parametry które obiecuje producent.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 lis 2018, 15:14

KarolLub pisze:Najważniejsze żeby użyty styropian miał certyfikat ITB, w tedy wiadomo że spełni wszystkie parametry które obiecuje producent.

ITB jest sponsorowany przez monopolistę w sprzedaży nośników. na pewno nie będzie działał wbrew pracodawcy.
Co do parametrów... nie maja one większego znaczenia jak izoluje osoba nie znajaca podstaw fizyki budowli. Np. jaki sens jest okładać od zewnątrz styropianem ściany na fundamencie? Nie zatrzymuje on ciepła z domu, tylko zyski słoneczne i wilgoć!!
HVAC - najtańszy komfort.

KarolLub
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2018, 15:59
Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: KarolLub » 11 lis 2018, 16:45

ITB jest niezależnym, notyfikowantm przez UE instytutem. Wiadomo, że wykorzystanie nawet najlepszej jakości materiałów budowalnych nie zastąpi podstawowej wiedzy w zakresie znajomosci fizyki budowli

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: bachus » 11 lis 2018, 19:23

KarolLub pisze: nie zastąpi podstawowej wiedzy w zakresie znajomosci fizyki budowli

A tą tylko posiada niejaki Brzęczkowski, nikt go nie zastąpi.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Marecki001
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2018, 21:10
Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: Marecki001 » 11 lis 2018, 21:12

Polecam sprawdzić czy używane do ocieplania domu materiały nie znajduje się na czarnej liście GUNB i rzeczywiście spełnia parametry które obiecuje producent.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 lis 2018, 21:23

KarolLub pisze:ITB jest niezależnym, notyfikowantm przez UE instytutem. Wiadomo, że wykorzystanie nawet najlepszej jakości materiałów budowalnych nie zastąpi podstawowej wiedzy w zakresie znajomosci fizyki budowli

To dlaczego oszukują?
HVAC - najtańszy komfort.

erzecznikkt
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: erzecznikkt » 23 lis 2018, 11:45

Pocieszające jest to, że wykonawcy mają coraz większą wiedzę o metodzie ETICS, a liczba wadliwych realizacji zmniejsza się. Aby uniknąć błędów, należy stosować rozwiązania systemowe i ściśle przestrzegać wskazówek producenta danego systemu ocieplenia. Pewnym ułatwieniem są specjalistyczne płyty grafitowe ETIXX ze specjalnymi symbolami wskazującymi miejsca nanoszenia kleju, kołkowania czy nawet kierunek klejenia płyty.

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: Pantera26 » 26 lis 2018, 14:44

Ja myślę, ze obecnie znalezienie dobrego wykonawcy jest trudne. A jeśli już znajdziemy to niestety trzeba prace kontrolować. Dobrze jest zdobycie w danym temacie wiedzy, chociażby teoretycznej by mieć jakiekolwiek pojęcie. Na wbudowie.pl są różne artykuły dotyczące budowania domów, ocieplania i instalacji. Mozna pocztytać to na pewno się przyda.

neverland33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:58
Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: neverland33 » 14 sty 2019, 11:28

Nie zapominajmy też żeby wybierać styropian dobrej jakości o możliwie najlepszych parametrach (np. Kabex). Jak wybierzemy kiepskiej jakości styropian będziemy sobie pluć w brodę długie lata, no i będzie za ten nasz bład płacić w sezonie gwrzewczym :/

Awatar użytkownika
tracks
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2017, 12:30
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: tracks » 23 sty 2019, 11:59

Sam ociepliłem dom styropianem i była to doskonała decyzja. Teraz jest o wiele cieplej, więc każdemu jak najbardziej polecam. Jakby ktoś szukał natomiast sprawdzonego styropianu to warto zajrzeć na stronę http://www.styropmin.pl/

neverland33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:58
Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: neverland33 » 16 kwie 2019, 12:23

U mnie ocieplała dom firma, aczkolwiek ja wziąłem wtedy kilka dni urlopu w pracy żeby nadzorować poczynania pracowników. Nie żałuję, że zleciłem robotę tej, a nie innej firmie. Natomiast materiał + styropian kupowałem sam. W Kabexie w Nadarzynie dostałem najlepszą ofertę i z niej skorzystałem.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 kwie 2019, 19:31

neverland33 pisze:U mnie ocieplała dom firma, aczkolwiek ja wziąłem wtedy kilka dni urlopu w pracy żeby nadzorować poczynania pracowników. Nie żałuję, że zleciłem robotę tej, a nie innej firmie. Natomiast materiał + styropian kupowałem sam. W Kabexie w Nadarzynie dostałem najlepszą ofertę i z niej skorzystałem.

Lepiej uważać, bo mogą okleić ściany styropianem od zewnątrz. !!! Nie wszyscy się znają na tym co robią! Spotkałem nawet takich, co paroizolacji nie dają.
HVAC - najtańszy komfort.

mironw
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2019, 10:17
Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: mironw » 12 maja 2019, 10:28

a ja powiem tyle - SPRAWDZAM! Styropian Austrotherm też podobno dobry, ale według kontroli gunbu nie spełnia kluczowych parametrów. Podobno jako materiał styropian w czasie kontroli wypada najgorzej...

erzecznikkt
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Ocieplanie domu styropianem - jak uniknąć błędów

autor: erzecznikkt » 22 maja 2019, 11:18

Oczywiście, warto śledzić wyniki takich kontroli, ale są one wykonywane na losowych partiach materiału, które wcale nie muszą być reprezentatywne dla wszystkich produktów z danej serii. Najważniejsza jest jakość styropianu w konkretnej paczce, którą kupujemy do ocieplenia własnego domu. Kontrolę jakości kupowanego na miejscu materiału można wykonać samodzielnie w kilku prostych krokach. Tu można przeczytać więcej na ten temat: [więcej informacji na stronie firmy Knauf]


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów