Przepływowy gazowy ogrzewacz wody. Instalacja i porady.

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jacusix
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2008, 6:22
Przepływowy gazowy ogrzewacz wody. Instalacja i porady.

autor: jacusix » 21 sty 2019, 21:22

Dzień dobry.
Z uwagi na to, że to nie moja branża chciałbym się dopytać szanownych kolegów czy moje zamysły są poprawne.

Mam remontowane poddasze w domu 3 piętrowym (tzn piwnica, piętro i poddasze).
W piwnicy jest piec na drewno/węgiel, który w przyszłości będzie wymieniony/zmodernizowany na opał peletem a obok niego będzie bojler na ciepłą wodę.

Poddasze, które teraz jest remontowane będzie w zimę ogrzewane z pieca a ciepła woda z bojlera. W lato jak wiadomo ogrzewanie nie będzie potrzebne więc piec nie będzie odpalany.
Chciałbym zamontować przepływowy gazowy ogrzewacz wody, który ogrzewałby wodę w kranie w kuchni oraz wodę w łazience. Kuchnia i łazienka sąsiadują przez ścianę. Głównie zależny mi na prysznicu. Z uwagi na to, że będziemy mieć płytę gazową chciałbym aby jedna butla zasilała płytę i ogrzewacz wody.
Ze wszystkich tańszych urządzeń wybrałem BERETTA FONTE 2 DGT 11 AE ze względu na produkcje w Polsce oraz najmniej negatywnych opinii poprzedniego ich modelu.

Moje pytania dotyczą instalacji ogrzewacza wody.
1. Czy ogrzewacz wody może być zamontowany na obiegu wody ciepłej idącej z bojlera? W lato woda z bojlera będzie zimna, więc ogrzewacz ją nagrzeje. Co w przypadku, gdy woda z bojlera będzie gorąca a ja będę miał włączony ogrzewacz wody. Czy On będzie znów ją podgrzewał czy ma jakiś czujnik, że przy wyższej temperaturze dopływu nie włącza grzania? Czy muszę mechanicznie wyłączyć ogrzewacz, żeby w zimę nie grzał już zagrzanej wody?

2. Czy odpływ spalin korzystniej było by wyprowadzić a) od razu na zewnątrz przez ścianę b) do komina z pieca centralnego, c) do wentylacji do której będzie wpięty również okap

Za wszelkie rady będę wdzięczny.

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów