REDAir system docieplenia fasady

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

MOC DREWNA
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2018, 18:06
Kontaktowanie:
REDAir system docieplenia fasady

autor: MOC DREWNA » 19 gru 2018, 18:33

Pytanie do przedstawiciela Rockwool czy w Polsce jest dostępny ten system ? REDAir tutaj link https://www.rockwool.no/konstruksjoner/vegg/fasadeisolering-og-fasaderenovering/redair-flex-ventilerte-fasader/

A może czy będzie dostępny / z góry dzięki !

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: REDAir system docieplenia fasady

autor: Tomek W. » 20 gru 2018, 16:56

Nie jest jeszcze dostępny :( ...
A myślisz, że przyjąłby się na polskich budowach ?
Tu krótki filmy z montażu:
https://youtu.be/wa7RUJr7k3g
https://youtu.be/KIk0quqm0cc
ROCKWOOL promuje go wraz z płytami elewacyjnymi ROCKPANEL. Znasz ?
http://www.rockpanel.pl
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

MOC DREWNA
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2018, 18:06
Kontaktowanie:
Re: REDAir system docieplenia fasady

autor: MOC DREWNA » 20 gru 2018, 21:20

Budowałem dom szkieletowy oparty tylko na tym systemie i powiem fajna sprawa ! śmiało może na nim być elewacja drewniana , ale nie wiem czy tynk .
Sama wełna robi wrażenie , robiliśmy test jedną płytę wrzuciliśmy do wody by sprawdzić jak chłonie wodę - po 8 godzinach w wodzie oderwaliśmy dwa minimetry wełny i sprawdziliśmy wilgotność było 0,0 . Do tego systemu używa się płyt OSB 18mm - jestem ich przeciwnikiem ale w tym miejscu w którym się je stosuje mogą być stosowane ! Polacy boją się nowości więc trudno powiedzieć - zastanawiam się czy nie zastosować tego u mnie w szkieleciaku .Co do płyt fasadowych montowałem innych firm , ale z Rookwoola mam w projekcie jako ścianę NRO.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: REDAir system docieplenia fasady

autor: Tomek W. » 21 gru 2018, 15:54

Ale chyba nie stosowałeś systemu REDAir w Polsce ?
Wełna w tym systemie REDAir plate produkowana jest z gęstością jak FRONTROCK 35.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

MOC DREWNA
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2018, 18:06
Kontaktowanie:
Re: REDAir system docieplenia fasady

autor: MOC DREWNA » 21 gru 2018, 20:19

Dom jest w Norwegi ,ale też to jest pierwszy dom w Norwegi który został ocieplony tą technologią - tak przynajmniej mówił przedstawiciel Rockwool , który robił szkolenie ! Cały czas jeszcze jestem na tym budynku teraz go wykańczamy . Podoba mi się ten system bo można zaoszczędzić 50% drewna , dom super szczelny bo paroizolacja i wiatroizolacja jest układana bez przerw - zresztą po nowym roku robimy test szczelności to się okaże , teoretycznie powinien wyjść zero.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: REDAir system docieplenia fasady

autor: Tomek W. » 24 gru 2018, 11:48

To życzę aby test szczelności wyszedł dobrze, przynajmniej mniej niż 0,6 kubatury na godzinę. Bo to jest głównie kontrola jakości prac budowalnych a nie technologii.
Myślę, że wełnę do systemu REDAir możemy wprowadzić ale raczej nikt nie będzie kupować drewna i łączników od ROCKWOOL.
Dla mnie to rozwiązanie, które minimalizuje wielkość mostków od konsol lub podkonstrukcji do elewacji.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

MOC DREWNA
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2018, 18:06
Kontaktowanie:
Re: REDAir system docieplenia fasady

autor: MOC DREWNA » 07 sty 2019, 19:39

Panie Tomaszu czy Rockwool Polska wycofał wełnę w płytach o szerokości 57cm tą która była dedykowana do konstrukcji szkieletowych?, nie widzę jej na stronie !

MOC DREWNA
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2018, 18:06
Kontaktowanie:
Re: REDAir system docieplenia fasady

autor: MOC DREWNA » 11 sty 2019, 20:48

No i zrobiliśmy dzisiaj próbę szczelności i wyszło 0.31 - dodam że trzy gniazdka nie były do końca szczelne ale będzie jeszcze jeden po oddaniu całego budynku .


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów