Budowa dachu

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Przemek1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, 12:54
Budowa dachu

autor: Przemek1978 » 28 mar 2017, 13:05

Witam,
Na wiosnę chciałbym ruszyć z rozbudową dachu na moim domu (dom 100m2), a dokładniej chodzi mi o wiązary dachowe. Poszukuję firmy rzetelnej, sprawdzonej i stosunkowo taniej. Czy moglibyście coś polecić?
Pozdrawiam

stanley80
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2017, 8:52
Re: Budowa dachu

autor: stanley80 » 03 kwie 2017, 9:37

Cześć
Większość takich firm zajmuje się prefabrykowanymi wiązarami dachowymi, co znaczy, że przynajmniej pewna część dysponuje bardzo podobną, jeśli nie taką samą konstrukcją. Ktoś z moich kolegów wydaje mi się, że korzystał z firmy wiązar dach i był zadowolony. Natomiast najprawdopodobniej inne firmy także są w porządku. Po prostu wpisz w google wiązary dachowe no i tam masz kilka firm do wyboru. Skontaktuj się z nimi. Wychodzę z założenia, że firmy, z którymi łatwo będzie ci się skontaktować, sa proklienckie. Podziałaj 8)
Pozdrawiam

stefan546
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:31
Re: Budowa dachu

autor: stefan546 » 03 kwie 2017, 10:15

Według mnie godną polecenia jest firma BTH import stal jeśli chodzi o solidność i rzetelność. Mają najwyższej jakości materiały do zadaszenia. Korzystałem z ich usług.

ferderk
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2017, 12:31
Re: Budowa dachu

autor: ferderk » 01 sie 2017, 10:46

Jeśli chodzi o zadaszenie do tego dachu to firma ESKATT jest solidna, tu masz zdjęcie
http://www.eskatt.pl/zadaszenie-szklane ... -1135.html

Awatar użytkownika
jerrykk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 lip 2017, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
Re: Budowa dachu

autor: jerrykk » 03 sie 2017, 8:38

Dach to masakryczne koszty! Da sie jakos na tym przyoszczedzic?

DBExpert
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2017, 10:39
Re: Budowa dachu

autor: DBExpert » 27 wrz 2017, 9:57

Nie można oszczędzać na czymś co w założeniu ma być solidne i wytrzymałe przez lata bo nie tędy droga aby odnieść sukces. Przede wszystkim sprecyzuj jaki budżet posiadasz na ten cel oraz czy zdecydowałeś się na konkretny materiał.

Tomi77
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 07 gru 2016, 12:43
Re: Budowa dachu

autor: Tomi77 » 23 paź 2017, 21:56

Bardzo dobre jakościowo wiązary dachowe ma firma http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/wiazary-w-technologii-plytek-kolczastych. Stosują przy ich produkcji nowoczesną technikę łączenie - na płytki kolczaste, dzięki czemu wiązary są bardzo wytrzymałe, a przecież o to przede wszystkim w konstrukcji dachu chodzi.

PHUBestBud
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2017, 6:15
Re: Budowa dachu

autor: PHUBestBud » 30 lis 2017, 8:28

W tym przypadku polecam dwie rzeczy: pierwsza to wybór godnej zaufania firmy która się tym zajmie, a druga to odpowiednie materiały do remontu i budowy dachu. Akurat pod tym katem możemy pomóc i doradzić :)

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Budowa dachu

autor: Agat83 » 27 gru 2017, 23:03

Firmy od dachów do polecenia niestety nie mam, ale znam misce, które mogło by się i w tym przypadku przydać. Otóż znam świetny supermarket który oferuje niedrogie materiały budowlane, w tym tez akcesoria montażowe czy dachowe. Zajrzyj na baulandia.pl

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Budowa dachu

autor: MichalBudowniczy » 27 lis 2018, 18:40

Ja podczas budowy dachu korzystałem z usług firmy dachdek.com.pl. Wykonują wysokiej jakości pokrycia dachowe w przystępnych cenach. Ja postawiłem na dachówki ceramiczne.

marcofu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:59
Re: Budowa dachu

autor: marcofu » 27 lis 2018, 21:14

jerrykk pisze:Dach to masakryczne koszty! Da sie jakos na tym przyoszczedzic?


Da się. Kup sobie mieszkanie ;-) A tak poważnie - wszystko kosztuje i trzeba racjonalnie dobierać materiały i technologie. Najlepszy materiał na pokrycia - dachówka ceramiczna też może być droga (jak się wybierze dachówki karpiówki) albo relatywnie tania - przy zastosowaniu dużych dachówek typu Alegra 9.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Budowa dachu

autor: Tomko43 » 11 sty 2019, 12:42

A do tego potrzebne są jeszcze dobrej jakości akcesoria i izolacje dachowe, a także wykonawca który będzie w stanie idealnie zając się położeniem dachówki. Moim zdaniem warto postawić na Braas i ich certyfikowanego dekarza, dzięki czemu możesz dodatkowo otrzymać 15 letnią gwarancją systemową którą jako jedyni wprowadzili.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Budowa dachu

autor: ArekWoj » 14 maja 2019, 13:21

W tym przypadku na pewno mogę się z tobą zgodzić, że warto szukać producentów którzy rzeczywiście dbają o jakość produktów oraz warunki gwarancyjne i dlatego ja wybierając Braas i pełny dach z ich jednej fachowej ręki mogę korzystać z dodatkowej Gwarancji Systemowej, która obejmuje cały dach dodatkowo przez 15 lat.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów