inne metody impregnacji drewna?

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

semmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2009, 21:45
inne metody impregnacji drewna?

autor: semmac » 13 wrz 2012, 10:06

Witam, mam następujące pytanie:
Zamierzam kupić trochę desek z drzewa liściastego i iglastego. Następnie poukładać je na stryszku w celu suszenia przez rok do lat czterech. Nie będę miał możliwości i czasu by przedtem te deski malować jakimś impregnatem na robactwo i pleśń(poza tym nie chcę by deski zmieniły kolor na np.: zielony).
Czy jest jakiś środek zabezpieczający przed pasożytami, robakami i pleśnią np.: proszek, którego mógłbym użyć już po ułożeniu desek na stryszku? Ewentualnie coś czym mógłbym spryskać drewno, ale nie każdą deskę z osobna i z każdej strony, ale ogólnie cały sztapel? Może jakiś aerozol lub środek, który można by np.: pistoletem ciśnieniowym nanieść.

Z góry dziękuję za pomoc

Przemysław Kalicki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 437
Rejestracja: 26 sty 2011, 11:13
Re: inne metody impregnacji drewna?

autor: Przemysław Kalicki » 13 wrz 2012, 11:18

polecam lekture wytycznych dotyczących impregnacji
http://www.e-dach.pl/artykuly/200,impregnacja-wiezby

Piotr1955
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 320
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:35
Re: inne metody impregnacji drewna?

autor: Piotr1955 » 17 wrz 2018, 15:14

Jeśli o mnie chodzi to staram się kupować internetowo wszelkiego typu chemię stolarką. Kleje, bejce, impregnaty, szpachle i tego typu rzeczy na pewno mogę polecić w Meblopolu -https://meblopol24.pl/. Mają wyselekcjonowanych producentów, same znane i cenione marki ale za to za fajne nieduże pieniądze.

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: inne metody impregnacji drewna?

autor: Postzunia » 28 wrz 2018, 10:00

Ja od dawna przestałam odwiedzać sklepy stacjonarne i niemal wszystko zamawiam już przez internet. Nawet jak są to drobnostki to staram się zebrać większą ilość potrzebnych rzeczy i zamówić w danym sklepie. Przykładowo tutaj kupowałam kleje https://ataszek.pl/86-kleje-cyjanoakrylowe ale od razu większą ilość :D

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: inne metody impregnacji drewna?

autor: pokoe » 31 gru 2018, 13:17

semmac pisze:Witam, mam następujące pytanie:
Zamierzam kupić trochę desek z drzewa liściastego i iglastego. Następnie poukładać je na stryszku w celu suszenia przez rok do lat czterech. Nie będę miał możliwości i czasu by przedtem te deski malować jakimś impregnatem na robactwo i pleśń(poza tym nie chcę by deski zmieniły kolor na np.: zielony).
Czy jest jakiś środek zabezpieczający przed pasożytami, robakami i pleśnią np.: proszek, którego mógłbym użyć już po ułożeniu desek na stryszku? Ewentualnie coś czym mógłbym spryskać drewno, ale nie każdą deskę z osobna i z każdej strony, ale ogólnie cały sztapel? Może jakiś aerozol lub środek, który można by np.: pistoletem ciśnieniowym nanieść.

Z góry dziękuję za pomoc


Możesz spryskać wszystkie naraz, tylko byś zrobił każdą stronę.
Użyj lakieru przynajmniej poziomu Vidaron (nie tańszy)
Ogólnie pistoletem ciśnieniowym impregnacja powinna być skuteczniejsza niż malowanie.
No i oczywiście oczyścić drewno przed przystąpieniem do pracy.

lomka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2019, 10:59
Re: inne metody impregnacji drewna?

autor: lomka » 10 sty 2019, 11:48

Ważne jest tez odpowiednie wyszlifowanie drewna, bez tego ani rusz, taka prawda :) W tedy na pewno i farba będzie lepiej łapała i ogólnie niektóre elementy mogą nam posłuzyć lata. Ja ostatnio szlifowałam ogrodzenie, ale metalowe i tez pięnie wyszło.

ściernice trzpieniowe płótno


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów