czy pomoże mi nawiewnik higrosterowany?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: czy pomoże mi nawiewnik higrosterowany?

autor: tergetol » 05 sty 2019, 13:32

Odświeżam temat. Zamontowałem u siebie nawiewniki higrosterowane bhy 4000 z możliwością ręcznego zamknięcia i teraz mam problema. To ustrojstwo ma być zamknięte i samo się otworzy pod wpływem wilgoci w pomieszczeniu, czy otwarte i samo się zamknie? Heee? :shock:

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: czy pomoże mi nawiewnik higrosterowany?

autor: theme » 07 sty 2019, 16:51

Otwarte i samo się zamknie. Zamknięcie polega na totalnym zamknięciu nawiewnika. No prawie totalnym, bo nigdy go w 100% nie zamkniesz (patrz w instrukcję).
__________________________
pozdrawiam
The_Me

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: czy pomoże mi nawiewnik higrosterowany?

autor: tergetol » 07 sty 2019, 20:08

Masz może jakiegoś linka do tej instrukcji? Niczego nie dostałem do tych nawiewników a coś mnie się zdaje że to nie działa tak jak powinno. Jak otworzę na maxa to tak zostaje i nie reaguje nawet jak wsadzę to ustrojstwo do suszarki gdzie jest sucho jak pieprz.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: czy pomoże mi nawiewnik higrosterowany?

autor: mazwoj » 09 sty 2019, 19:45

Poczytaj fora. Na muratorze było trochę informacji o nawiewnikach. Generalnie urządzenie jak najbardziej przydatne w dobie super szczelnych domów, bo ludzie zapominają wietrzyć mieszkania / domy. Wentylacja mechaniczna też nie jest taka cudowna i nawet drzwi dość tanie mogą skutecznie oddzielać strefy domu z wentylacją mechaniczną (część mieszkalna) i z wentylacją grawitacyjną (garaż / kotłownia). Zwykłe Herse za 1400zł max oddzielają te strefy doskonale. Tak czy siak domy teraz są bardzo szczelne i nawiewnik higrosterowany będzie często się otwierał. Dolicz to, że przy oknie masz zimniej i też będzie tam inna wilgotność. Także np. 55% wilgotności w mieszkaniu to nie to samo co poziom wilgoci przy oknach.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów