Okna na wymianę w domu - jakie warto kupić?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: okna

autor: ODB » 13 lip 2016, 14:25

A skąd jesteście oraz jaki budżet na zakup okien posiadacie? Pytam bo są to ważne szczegóły bez których ani rusz,,a poza tym zerknij na nasza stronę ODB,gdzie pomożemy podczas wyboru profilu,zdecydowanie radziłbym jeden,najlepiej drewniany z którego będziecie zadowoleni przez lata.

Teresa_
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2016, 9:07
Re: okna

autor: Teresa_ » 07 paź 2016, 15:14

Chcemy wymienić okna w mieszkaniu. Wahamy się między drewnianymi a PCV. Ja bym chyba wolała okna PCV, bo podejrzewam, że są łatwiejsze w utrzymaniu (np. nie trzeba malować). Mam rację?

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: okna

autor: Jan_Kalita » 14 paź 2016, 13:38

Zalety okien PCV w porównaniu do okien PCV:
- zdecydowanie tańsze, szczególnie jak chcemy osiągnąć ten sam współczynnik Uw dla całego okna.
- poza regulacją i konserwacją okuć praktycznie nie wymagają dodatkowej pracy (w drewnianych poza regulacją i konserwacją okuć dochodzi też lakierowanie co 2-3 lata; zależnie od producenta lakierobejcy).

Minusy:
- to nie są okna drewniane :)

pawel156
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:44
Re: okna

autor: pawel156 » 09 lis 2017, 10:53

Ja dawno temu postanowiłem zainwestować w producenta okien. To bardzo dobre okna i są dostępne w wielu rodzajach aby każdy dopasował sobie do swoich potrzeb i wymagań.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2020, 7:24 przez pawel156, łącznie zmieniany 1 raz.

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: okna

autor: martinrekk » 08 sie 2018, 10:54

Ja się zdecydowałem na okna OknoPlus choć opcji było faktycznie sporo, to już nie te czasy że człowiek miał jednego albo dwóch producentów do dyspozycji i decyzja była dość prosta. Teraz trzeba się naszukać poczytać sprawdzić parametry i tak dalej. Okna sprzedali mi w Sigmie w Krośnie. Obsluga bezproblemowa od pierwszego kontaktu czułem się – zaopiekowany przez sprzedawcę.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: okna

autor: Kacper Biały » 09 sty 2019, 13:01

Według mnie trzeba sprawdzać nie tylko właśnie specyfikację okien, choć to ważne, ale również dbać o to, kto montuje nasze okna. Innymi słowy musi być zapewniony dobry montaż, wtedy okna będą w pełni funkcjonalne

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: okna

autor: MichalBudowniczy » 23 kwie 2019, 13:11

Ja już wybrałem okna BF 400 z oferty firmy oknabft.pl. Posiadają m.in. izolacyjne ramki międzyszybowe, dobre właściwości cieplne oraz doskonale tłumią hałasy z zewnątrz. Myślę, że także będziesz z nich zadowolony.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: okna

autor: mlekoslaw » 23 kwie 2019, 17:12

Zarówno okna jak i drzwi kupowałem od firmy Tom&Mar. Siedzibę mają pod Warszawą, więc mogłem podjechać i od razu zobaczyć jak to wygląda. Generalnie wyszło mi bardzo konkurencyjnie jeżeli chodzi o cenę, na tle innych firm z okolicy. Jakościowo - brak zastrzeżeń.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów